12.2.2014 0 Comments

S novou mBank sa mení aj jej logo a dizajn

Spolu s novým internet bankingom sa mení aj logo, dizajn a webové stránky mBank. Nový dizajn osviežuje značku a vyjadruje jej odlišnosť od ostatných bánk. Namiesto klasického loga bude mBank využívať koncept ikon, ktoré sa budú prispôsobovať konkrétnym situáciám. Túto veľkú vizuálnu zmenu bude sprevádzať rozsiahla reklamná kampaň.

mBank inovuje nielen logo, ale aj internetové stránky. Web mBank bude vyjadrovať filozofiu banky a bude pripomínať skôr internetový e-shop než korporáciu. Odvážny koncept nového loga pripomínajúci čiarový kód je z dielne agentúry BNA. Vybraná škála farieb nadväzuje na farby súčasného loga s kvetinkou a vyjadruje blízkosť k zákazníkom a pochopenie ich potrieb.

Logo pre každú príležitosť
Zákazníci sa budú stretávať s rôznymi verziami loga, ktorá sa bude prispôsobovať produktovej ponuke, či konkrétnym situáciám. „Možnosti sú prakticky nevyčerpateľné. Pri tvorbe ikon nás obmedzuje iba naša fantázia," hovorí šéf marketingu mBank pre Slovensko a Českú republiku Michal Pokluda. Nový dizajn sa objaví aj na všetkých obchodných miestach banky. „Zmeny budeme robiť postupne, do niekoľkých týždňov budú v nových farbách všetky naše mKiosky a Finančné centra na Slovensku a v Českej republike," dodáva Pokluda.

mBank medzi ľuďmi
Zmenu loga a celkového dizajnu banky bude sprevádzať reklamná kampaň. Kampaň začala teasingom v uliciach väčších miest už začiatkom februára a naplno sa rozbehne spolu s rebrandingom od dnešného dňa. Cieľom kampane je predstaviť zmenu firemného dizajnu a tiež novinky v internetovom bankovníctve. „Ďalším a nemenej dôležitým cieľom je oslovenie nových zákazníkov. Téma je veľmi jednoduchá: Zamávaj svojej banke a nasťahuj sa do mBank, pretože v mBank sa budeš cítiť pohodlne, ako doma," vysvetľuje Pokluda.

Banka na rebrandingu a kampani spolupracovala s kreatívnou agentúrou Yashica. Myšlienka televízneho spotu „Ako doma" vznikla v spolupráci s agentúrou Mustard, na jej realizácii sa podieľala produkčná spoločnosť Filmservis, réžie sa ujal Tomáš Mašín.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

DHL Supply Chain ponúka pracovné príležitosti na západnom Slovensku

28.10.2016 12:00

Spoločnosť DHL Supply Chain otvorila v septembri novú prevádzku v logistickom parku pri Senci. Je to už v poradí tretia prevádzka prinášajúca do západného regiónu nové pracovné príležitosti. O firme a ...

Tlačové správy

Používatelia nelicencovaného softvéru môžu dostať až 8 rokov nepodmienečne. Podnikatelia, stojí vám za to riskovať?

28.10.2016 11:28

Za nelicencovaný  softvér tvrdý trest IT správe dát a licencovaným softvérom, zdá sa, slovenskí podnikatelia neprikladajú dostatočnú pozornosť. Pritom konateľom firiem, ktoré porušujú zákon a pracujú ...

Tlačové správy

René Parák odchádza z postu riaditeľa komunikácie spoločnosti O2 Slovakia

28.10.2016 11:23

Dlhoročný šéf komunikácie spoločnosti O2 Slovakia René Parák ukončí k 31. októbru 2016 svoje pôsobenie na tejto pozícii. Do konca roka 2016 bude René Parák pôsobiť vo funkcii Predsedu správnej rady Fé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá