Image
24.5.2016 0 Comments

S aplikáciou Doon‘t Panic nájdete stratené veci, zatúlané domáce zvieratká či deti

Nová užitočná mobilná aplikácia dokáže nájsť stratené dôležité predmety, domácich miláčikov či dokonca neposedné deti. Ako táto aplikácia funguje?

Keď niečo alebo niekoho stratíte, opíšte v aplikácii stratenú vec, zviera alebo osobu. Táto mobilná pomôcka načíta vašu polohu. Osoba, ktorá nájde hľadaný predmet, vás kontaktuje cez aplikáciu kontrolnou otázkou, aby sa stratená vec dostala ku skutočnému majiteľovi.

Keď niečo nájdete, no nenájdete osobu, ktorá by predmet hľadala, zadáte ho do zoznamu nájdených veci s jeho opisom. Tento zoznam sa ukáže ľuďom, ktorí na danom mieste v určitom čase zadali stratu.

Táto bezplatná aplikácia pre Android a iOS nájde aj človeka. Stáva sa, že sa rodičom stratí neposedné dieťa alebo rodine starší človek. V mnohých prípadoch dokáže pomôcť aj polícia, ale kým sa niekedy podarí zmobilizovať pátrací tím, trvá to aj niekoľko hodín či dokonca dní. Obrovskou pomôckou v takej situácii môže byť užitočná aplikácia. Keď nájdete plačúce dieťa alebo strateného seniora, odfotíte ho, zadáte opis a možno tak pomôžete nejednej rodine.

Ďalšia zaujímavá funkcia Doon‘t Panic je možnosť nájsť človeka, ktorý sa vám páči, no nemáte odvahu osloviť ho priamo na ulici. Kliknete na srdiečko, zadáte jeho opis, možno aj fotografiu, ak sa vám podarí odfotiť ho, a poznámku o tom, kde ste sa mohli vidieť. Pokiaľ má hľadaná osoba nainštalovanú aplikáciu, môžete vďaka nej nájsť aj spriaznenú dušu.

Ďalšia funkcia je možnosť varovať ostatných pred akýmkoľvek nebezpečenstvom. Napríklad pred zlodejmi vo verejnom dopravnom prostriedku alebo obchodnom centre, haváriou, povodňou či inými nepríjemnosťami vo vašom okolí.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá