Image
24.5.2016 0 Comments

S aplikáciou Doon‘t Panic nájdete stratené veci, zatúlané domáce zvieratká či deti

Nová užitočná mobilná aplikácia dokáže nájsť stratené dôležité predmety, domácich miláčikov či dokonca neposedné deti. Ako táto aplikácia funguje?

Keď niečo alebo niekoho stratíte, opíšte v aplikácii stratenú vec, zviera alebo osobu. Táto mobilná pomôcka načíta vašu polohu. Osoba, ktorá nájde hľadaný predmet, vás kontaktuje cez aplikáciu kontrolnou otázkou, aby sa stratená vec dostala ku skutočnému majiteľovi.

Keď niečo nájdete, no nenájdete osobu, ktorá by predmet hľadala, zadáte ho do zoznamu nájdených veci s jeho opisom. Tento zoznam sa ukáže ľuďom, ktorí na danom mieste v určitom čase zadali stratu.

Táto bezplatná aplikácia pre Android a iOS nájde aj človeka. Stáva sa, že sa rodičom stratí neposedné dieťa alebo rodine starší človek. V mnohých prípadoch dokáže pomôcť aj polícia, ale kým sa niekedy podarí zmobilizovať pátrací tím, trvá to aj niekoľko hodín či dokonca dní. Obrovskou pomôckou v takej situácii môže byť užitočná aplikácia. Keď nájdete plačúce dieťa alebo strateného seniora, odfotíte ho, zadáte opis a možno tak pomôžete nejednej rodine.

Ďalšia zaujímavá funkcia Doon‘t Panic je možnosť nájsť človeka, ktorý sa vám páči, no nemáte odvahu osloviť ho priamo na ulici. Kliknete na srdiečko, zadáte jeho opis, možno aj fotografiu, ak sa vám podarí odfotiť ho, a poznámku o tom, kde ste sa mohli vidieť. Pokiaľ má hľadaná osoba nainštalovanú aplikáciu, môžete vďaka nej nájsť aj spriaznenú dušu.

Ďalšia funkcia je možnosť varovať ostatných pred akýmkoľvek nebezpečenstvom. Napríklad pred zlodejmi vo verejnom dopravnom prostriedku alebo obchodnom centre, haváriou, povodňou či inými nepríjemnosťami vo vašom okolí.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá