Image
5.1.2016 0 Comments

S akými novinkami príde Apple v roku 2016?

Ako to býva zvykom, nový rok so sebou priniesol špekulácie o technologických novinkách, s ktorými by mohol vyjsť na svetlo sveta Apple v blízkej budúcnosti. Aj keď ide zväčša o dohady, dedukcie sa odvíjajú práve od minuloročných releasov.

Apple Watch 2 a watchOS 3

Vyzerá to tak, že inteligentné hodinky sa na jar 2016 dočkajú svojho nástupcu. Apple Watch 2 by mali byť predstavené už v marci a očakáva sa, že tvorcovia zapracovali na ich senzoroch, ktoré by tentoraz vedeli fungovať napriek tetovaniam bez akýchkoľvek problémov. Predpokladá sa, že Apple Watch 2 budú tenšie, budú mať prepracovanejší WiFi čip a budú zobrazovať informácie o krvnom tlaku či hladine kyslíka v krvi. Šepká sa dokonca aj o FaceTime kamere. S príchodom inteligentných hodiniek sa očakáva i príchod watchOS s poradovým číslom 3.

iPhone 6C

Stále dostatočne veľký dopyt po smartfónoch so šikovnými rozmermi podnietil spoločnosť Apple, aby prišla na trh opäť s menším, len 4-palcovým iPhonom s označením 6C. Objaviť by sa mal už v prvej polovici roka 2016.

iPhone_4palc.jpg

iPhone 7 a 7 Plus

Na jeseň sa očakáva tradičné predstavenie vlajkových lodí, ktorými budú iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Na základe doterajších informácií sa očakáva, že prejdú istým redizajnom, zatiaľ čo veľkosť telefónov by ostala nezmenená. AMOLED displeje by mali nahradiť TFT-LCD a 3,5mm jack možno nahradí Lightning konektor. Nové iPhony by sa mali vyznačovať i vylepšeným Touch ID senzorom a duálnym objektívom.

iPad Air 3

Podľa všetkého, prvé mesiace roka 2016 budú patriť aj upgradu iPad Air. Tretí iPad by mal byť charakteristický lepšou kamerou, RAM-kou, avšak problémy s veľkosťou displeja sa zrejme podpíšu pod chýbajúci 3D Touch.

ipad_air.jpg

iPad Pro 2

Aj keď sa príchodu druhej generácie iPadu Pro nedávajú ktovieaké šance (vzhľadom na vyťaženosť spoločnosti), v prípade, že by k upgradu naozaj došlo, prejavil by sa vo výkonnejšom procesore, RAM-ke a v lepšej grafike.

MacBooky

Aj keď budúcnosť zariadení MacBook Air bola neistá, v súčasnosti sa hovorí o ich redizajne i zväčšení. Nový MacBook by mal byť výkonnostne na vyššej úrovni, o čo by sa postaral Skylake CPU od spoločnosti Intel vyznačujúci sa o 10% väčšou rýchlosťou, 34% rýchlejšou integrovanou grafikou a lepšou výdržou batérie. Taktiež sa očakáva upgrade MacBooku Pro i klasického Retina MacBooku.

macbook.jpg

iOS 10 a OS X 10.12

Nový rok by mal so sebou priniesť ďalšiu verziu operačného systému - iOS 10, ktorá by sa podobne ako iOS 7 niesla v duchu dizajnového updatu. Niečo podobné by malo platiť aj pre OS X.

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá