Image
5.1.2016 0 Comments

S akými novinkami príde Apple v roku 2016?

Ako to býva zvykom, nový rok so sebou priniesol špekulácie o technologických novinkách, s ktorými by mohol vyjsť na svetlo sveta Apple v blízkej budúcnosti. Aj keď ide zväčša o dohady, dedukcie sa odvíjajú práve od minuloročných releasov.

Apple Watch 2 a watchOS 3

Vyzerá to tak, že inteligentné hodinky sa na jar 2016 dočkajú svojho nástupcu. Apple Watch 2 by mali byť predstavené už v marci a očakáva sa, že tvorcovia zapracovali na ich senzoroch, ktoré by tentoraz vedeli fungovať napriek tetovaniam bez akýchkoľvek problémov. Predpokladá sa, že Apple Watch 2 budú tenšie, budú mať prepracovanejší WiFi čip a budú zobrazovať informácie o krvnom tlaku či hladine kyslíka v krvi. Šepká sa dokonca aj o FaceTime kamere. S príchodom inteligentných hodiniek sa očakáva i príchod watchOS s poradovým číslom 3.

iPhone 6C

Stále dostatočne veľký dopyt po smartfónoch so šikovnými rozmermi podnietil spoločnosť Apple, aby prišla na trh opäť s menším, len 4-palcovým iPhonom s označením 6C. Objaviť by sa mal už v prvej polovici roka 2016.

iPhone_4palc.jpg

iPhone 7 a 7 Plus

Na jeseň sa očakáva tradičné predstavenie vlajkových lodí, ktorými budú iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Na základe doterajších informácií sa očakáva, že prejdú istým redizajnom, zatiaľ čo veľkosť telefónov by ostala nezmenená. AMOLED displeje by mali nahradiť TFT-LCD a 3,5mm jack možno nahradí Lightning konektor. Nové iPhony by sa mali vyznačovať i vylepšeným Touch ID senzorom a duálnym objektívom.

iPad Air 3

Podľa všetkého, prvé mesiace roka 2016 budú patriť aj upgradu iPad Air. Tretí iPad by mal byť charakteristický lepšou kamerou, RAM-kou, avšak problémy s veľkosťou displeja sa zrejme podpíšu pod chýbajúci 3D Touch.

ipad_air.jpg

iPad Pro 2

Aj keď sa príchodu druhej generácie iPadu Pro nedávajú ktovieaké šance (vzhľadom na vyťaženosť spoločnosti), v prípade, že by k upgradu naozaj došlo, prejavil by sa vo výkonnejšom procesore, RAM-ke a v lepšej grafike.

MacBooky

Aj keď budúcnosť zariadení MacBook Air bola neistá, v súčasnosti sa hovorí o ich redizajne i zväčšení. Nový MacBook by mal byť výkonnostne na vyššej úrovni, o čo by sa postaral Skylake CPU od spoločnosti Intel vyznačujúci sa o 10% väčšou rýchlosťou, 34% rýchlejšou integrovanou grafikou a lepšou výdržou batérie. Taktiež sa očakáva upgrade MacBooku Pro i klasického Retina MacBooku.

macbook.jpg

iOS 10 a OS X 10.12

Nový rok by mal so sebou priniesť ďalšiu verziu operačného systému - iOS 10, ktorá by sa podobne ako iOS 7 niesla v duchu dizajnového updatu. Niečo podobné by malo platiť aj pre OS X.

Zdroj: macrumors.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá