14.5.2015 0 Comments

S ČSOB SmartBankingom sa dá účet zaplatiť jedným ťahom

Máte hlavu v smútku z dlhého tvaru IBAN kódu? Pri prepisovaní znakov sa musíte veľmi sústrediť a následne niekoľkokrát skontrolovať, či ste sa nepomýlili? Platenie účtov už nemusí byť zdĺhavým a náročným procesom. ČSOB prostredníctvom svojej bezplatnej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking umožňuje zaplatiť účet jedným ťahom - jednoduchým oskenovaním čísla účtu prostredníctvom skeneru v mobilnej aplikácii. Mobilnú aplikáciu si klient môže bezplatne aktivovať ku svojmu účtu v ČSOB, stiahnuť si ju môžu aj neklienti banky.

Čo je to IBAN

IBAN (International Bank Account Number) je medzinárodný formát čísla účtu pri bezhotovostných platbách. Európa zjednocuje platobný systém a väčšina čísiel účtu je už definovaná v tzv. IBAN tvare.

Dĺžka IBANu je v krajinách rozdielna. Napríklad vo Francúzsku má 27 znakov, v Nemecku 22, v Belgicku 16. IBAN môže mať najviac 34 znakov. Na Slovensku má 24.

Príklad:

SK 91750000004000507619

Najväčšie obavy z IBANU súvisia s tým, že má veľa znakov, a tak ich prepisovanie do platobného príkazu si vyžaduje zvýšenú pozornosť. ČSOB preto ako prvá banka na Slovensku priniesla novinku, ktorá ľuďom uľahčí život a zjednoduší proces vyplnenia čísla účtu. Pracné prepisovanie IBANu je tak pre používateľov aplikácie ČSOB SmartBanking minulosťou a prepis IBAN tvaru vyriešia jeho jednoduchým oskenovaním bez rizika, že by sa pri prepise znakov pomýlili.

Skenner mobilnej aplikácie však umožňuje zosnímať aj číslo účtu v pôvodnom stále existujúcom tzv. BBAN tvare (príklad: 4000507619/7500), ktorý je platný do januára 2016.

Mobilná aplikácia je dostupná - jednoducho si ju stiahnete do svojho smartfónu

ČSOB SmartBanking je dostupný pre všetkých. Napríklad do smartfónu sa dá stiahnuť úplne jednoducho. Podľa celoslovenského online prieskumu realizovanom pre ČSOB v čase 15.9. až 19.9. na vzorke 1 332 respondentov má smartfón najviac ľudí vo veku 26 až 30 rokov, rovnaká veková kategória podľa prieskumu aj mobilnú bankovú aplikáciu najčastejšie používa.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá