14.5.2015 0 Comments

S ČSOB SmartBankingom sa dá účet zaplatiť jedným ťahom

Máte hlavu v smútku z dlhého tvaru IBAN kódu? Pri prepisovaní znakov sa musíte veľmi sústrediť a následne niekoľkokrát skontrolovať, či ste sa nepomýlili? Platenie účtov už nemusí byť zdĺhavým a náročným procesom. ČSOB prostredníctvom svojej bezplatnej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking umožňuje zaplatiť účet jedným ťahom - jednoduchým oskenovaním čísla účtu prostredníctvom skeneru v mobilnej aplikácii. Mobilnú aplikáciu si klient môže bezplatne aktivovať ku svojmu účtu v ČSOB, stiahnuť si ju môžu aj neklienti banky.

Čo je to IBAN

IBAN (International Bank Account Number) je medzinárodný formát čísla účtu pri bezhotovostných platbách. Európa zjednocuje platobný systém a väčšina čísiel účtu je už definovaná v tzv. IBAN tvare.

Dĺžka IBANu je v krajinách rozdielna. Napríklad vo Francúzsku má 27 znakov, v Nemecku 22, v Belgicku 16. IBAN môže mať najviac 34 znakov. Na Slovensku má 24.

Príklad:

SK 91750000004000507619

Najväčšie obavy z IBANU súvisia s tým, že má veľa znakov, a tak ich prepisovanie do platobného príkazu si vyžaduje zvýšenú pozornosť. ČSOB preto ako prvá banka na Slovensku priniesla novinku, ktorá ľuďom uľahčí život a zjednoduší proces vyplnenia čísla účtu. Pracné prepisovanie IBANu je tak pre používateľov aplikácie ČSOB SmartBanking minulosťou a prepis IBAN tvaru vyriešia jeho jednoduchým oskenovaním bez rizika, že by sa pri prepise znakov pomýlili.

Skenner mobilnej aplikácie však umožňuje zosnímať aj číslo účtu v pôvodnom stále existujúcom tzv. BBAN tvare (príklad: 4000507619/7500), ktorý je platný do januára 2016.

Mobilná aplikácia je dostupná - jednoducho si ju stiahnete do svojho smartfónu

ČSOB SmartBanking je dostupný pre všetkých. Napríklad do smartfónu sa dá stiahnuť úplne jednoducho. Podľa celoslovenského online prieskumu realizovanom pre ČSOB v čase 15.9. až 19.9. na vzorke 1 332 respondentov má smartfón najviac ľudí vo veku 26 až 30 rokov, rovnaká veková kategória podľa prieskumu aj mobilnú bankovú aplikáciu najčastejšie používa.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá