Image
2.1.2015 0 Comments

Ruský startup pripravuje motocyklistickú high-tech helmu so zabudovanou navigáciou

Jedným zo zaujímavých vynálezov, ktorý sa objaví o pár dní na výstave CES v Las Vegas, bude aj špeciálna motocyklistická helma Livemap. Tá sa od ostatných heliem odlišuje tým, že má v sebe zabudovanú navigáciu.

Zariadenie sa chváli integrovanou hlasovou navigáciou aj špeciálnym displejom, ktorý zobrazuje informácie v grafickej podobe. Údaje o vzdialenosti a o tom, kedy treba odbočiť, sú prezentované v podobe rozšírenej reality, priamo na vozovke. Nie je teda potrebné dívať sa mimo cestu na samostatný displej. Toto riešenie je údajne pohodlné na používanie a vodičov nevyrušuje.


Zaujímavosťou zariadenia je špeciálna optika, ktorá pozostáva z asférických šošoviek. Vďaka tomu by mala byť helma menšia, ľahšia a potenciálne aj lacnejšia v porovnaní s dizajnom, ktorý využíva štandardné šošovky. Livemap experimentoval s optikou počas posledného roka. Výsledkom je aktuálny pred-finálny prototyp, ktorý chce spoločnosť čoskoro oficiálne predstaviť. Finálna verzia by sa mala dostať do predaja v lete 2015.


Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy 4

Predstavujeme slovenské startupy: FRINX a open source networking

28.12.2016 00:05

FRINX je absolútna novinka na slovenskom aj európskom trhu, zaoberajúca sa open source networkingom. Napriek krátkemu času pôsobenia si spoločnosť stihla vybudovať dobré meno v zahraničí a získala prv ...

Startupy

V budúcnosti budeme zariadenia ovládať cez virtuálnu a rozšírenú realitu myšlienkami

27.12.2016 00:19

Bývalí študenti Michiganskej univerzity založili startup Neurable, ktorý sa zaoberá spôsobmi, ako budeme  komunikovať s našimi zariadeniami v blízkej budúcnosti. Nedávno spoločnosť získala od investor ...

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá