Image
2.1.2015 0 Comments

Ruský startup pripravuje motocyklistickú high-tech helmu so zabudovanou navigáciou

Jedným zo zaujímavých vynálezov, ktorý sa objaví o pár dní na výstave CES v Las Vegas, bude aj špeciálna motocyklistická helma Livemap. Tá sa od ostatných heliem odlišuje tým, že má v sebe zabudovanú navigáciu.

Zariadenie sa chváli integrovanou hlasovou navigáciou aj špeciálnym displejom, ktorý zobrazuje informácie v grafickej podobe. Údaje o vzdialenosti a o tom, kedy treba odbočiť, sú prezentované v podobe rozšírenej reality, priamo na vozovke. Nie je teda potrebné dívať sa mimo cestu na samostatný displej. Toto riešenie je údajne pohodlné na používanie a vodičov nevyrušuje.


Zaujímavosťou zariadenia je špeciálna optika, ktorá pozostáva z asférických šošoviek. Vďaka tomu by mala byť helma menšia, ľahšia a potenciálne aj lacnejšia v porovnaní s dizajnom, ktorý využíva štandardné šošovky. Livemap experimentoval s optikou počas posledného roka. Výsledkom je aktuálny pred-finálny prototyp, ktorý chce spoločnosť čoskoro oficiálne predstaviť. Finálna verzia by sa mala dostať do predaja v lete 2015.


Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá