Image
25.7.2014 0 Comments

Rusko už nechce softvér Microsoftu, Oracle či IBM. Prednosť majú domáce produkty

Blesk_Rusko uz nechce.jpg V dôsledku politického napätia, ktoré sa vytvorilo medzi Ruskom a Spojenými štátmi, a novo ohlásených sankcií zo strany USA chce Rusko zasadiť úder americkej ekonomike tým, že obmedzí použitie softvéru spoločnosti Microsoft.

Obmedzenia sa však dotknú aj softvérových riešení ďalších spoločností, ako je IBM, HP a Oracle. Pripravovaný nový zákon bude nútiť vládne agentúry, aby uprednostňovali produkty miestnych poskytovateľov softvéru i hardvéru.

Zákon si však kladie za cieľ iba uprednostňovať lokálnych dodávateľov, a nie úplne zakázať používanie dovážaných produktov.

„To všetko súvisí so sankciami," povedal Andrej Černogorov, výkonný tajomník komisie pre strategické informačné technológie ruského parlamentu. „Vzhľadom na súčasné medzinárodné napätie sa nahradenie dovozu miestnym hardvérom a softvérom stáva kľúčom k zabezpečeniu sebestačnosti."

Iba čas ukáže, či je Rusko schopné úspešne nahradiť kľúčové aplikácie a hardvér z vlastných zdrojov. Vytvorenie podnikového softvéru môže nejaký čas trvať, a tak pripravovaný zákon zrejme nebude mať v blízkej budúcnosti významný vplyv na americké spoločnosti.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá