Image
25.7.2014 0 Comments

Rusko už nechce softvér Microsoftu, Oracle či IBM. Prednosť majú domáce produkty

Blesk_Rusko uz nechce.jpg V dôsledku politického napätia, ktoré sa vytvorilo medzi Ruskom a Spojenými štátmi, a novo ohlásených sankcií zo strany USA chce Rusko zasadiť úder americkej ekonomike tým, že obmedzí použitie softvéru spoločnosti Microsoft.

Obmedzenia sa však dotknú aj softvérových riešení ďalších spoločností, ako je IBM, HP a Oracle. Pripravovaný nový zákon bude nútiť vládne agentúry, aby uprednostňovali produkty miestnych poskytovateľov softvéru i hardvéru.

Zákon si však kladie za cieľ iba uprednostňovať lokálnych dodávateľov, a nie úplne zakázať používanie dovážaných produktov.

„To všetko súvisí so sankciami," povedal Andrej Černogorov, výkonný tajomník komisie pre strategické informačné technológie ruského parlamentu. „Vzhľadom na súčasné medzinárodné napätie sa nahradenie dovozu miestnym hardvérom a softvérom stáva kľúčom k zabezpečeniu sebestačnosti."

Iba čas ukáže, či je Rusko schopné úspešne nahradiť kľúčové aplikácie a hardvér z vlastných zdrojov. Vytvorenie podnikového softvéru môže nejaký čas trvať, a tak pripravovaný zákon zrejme nebude mať v blízkej budúcnosti významný vplyv na americké spoločnosti.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá