Image
14.6.2016 0 Comments

Rufus Cuff: Budeme už čoskoro nosiť svoje počítače na zápästí?

Predstavte si, že by ste nosili na svojom zápästí počítač v podobe manžety. Niečo také teraz ponúka spoločnosť Rufus Labs na predobjednávanie za 299 dolárov. Ide o 3,2-palcový androidový tablet Rufus Cuff, pripevniteľný na zápästie. Gabe Grifoni, CEO spoločnosti, tvrdí, že takéto zariadenia o pár rokov nahradia smartfóny vo vrecku.

Na prvý pohľad je zariadenie objemné, čudné a nie veľmi „cool“. No súdiac podľa množstva predobjednávok, zrejme si nájde miesto na trhu.

Ak sa pozriete na špecifikácie, možno vám budú pripomínať smartfón z roku 2009: displej s rozlíšením 400 × 240, predná kamera VGA (640 × 480), operačný systém Android KitKat a procesor TI Cortex-A9. Tablet bude disponovať aj senzormi bežnými pri smart hodinkách, ako je GPS, akcelometer, gyroskop, kompas.

Grifoni hovorí predovšetkým o využití v priemysle, kde by to celé dávalo zmysel. Malé androidové tablety s technológiou bluetooth na zápästí zamestnancov sú podľa spätnej väzby od firiem vcelku dobrý nápad. V spojení s príslušnou aplikáciou a skenerom by mohli poslúžiť pri inventarizácii v sklade, pri upratovaní v hoteloch alebo na kontrolu vstupeniek. Zamestnancom by sa tak uvoľnili ruky, nemuseli by v nich držať tablet.

Grifoni už má za sebou úspešnú crowdfundingovú kampaň na Indiegogo, na predobjednávkach získal 800 000 dolárov. Rufus Cuff sa začne prispievateľom dodávať v júli, k dispozícii bude v červenom, čiernom a bielom farebnom vyhotovení.

Pravda, nosenie počítača celý deň na zápästí môže byť dosť nepohodlné, potí sa pod ním ruka a treba si na to chvíľu zvykať. Grifoni však tvrdí, že nositeľné počítače  (nie smart hodinky) sa stanú normou o 5 až 10 rokov. Používatelia už nebudú musieť vyťahovať svoje smartfóny z vrecka, takýto počítač bude ľahko prístupný a viditeľný za všetkých okolností.

Ako sa vám pozdávajú mobilné počítače budúcnosti, pripevnené priamo na telo?

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Lenovo Yoga Book a Lenovo Yoga 910 prichádzajú na slovenský trh

19.10.2016 00:08

Spoločnosť Lenovo predstavila na tlačovej konferencii dvojicu horúcich noviniek ktoré boli po prvý krát uvedené na veľtrhu IFA v Berlíne. Prvou z nich je štýlový notebook Lenovo Yoga 910. Notebook up ...

Produkty

Microsoft Ignite 2016: novinky pre Azure, Windows Server 2016, Edge, Office 365 a ďalšie produkty

20.10.2016 00:10

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.   Hneď prvý deň ohlá ...

Produkty

Vensmile K8 – minipočítač s touchpadom, zabudovaný do flexibilnej klávesnice

20.10.2016 00:13

Teraz, keď sa všetky súčasti počítača dajú vtesnať do zariadenia, ktoré sa zmestí do vrecka, výrobcovia experimentujú s rôznymi  rozmermi a tvarmi. Už sme videli počítač zabudovaný do skladateľnej klá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá