Image
14.6.2016 0 Comments

Rufus Cuff: Budeme už čoskoro nosiť svoje počítače na zápästí?

Predstavte si, že by ste nosili na svojom zápästí počítač v podobe manžety. Niečo také teraz ponúka spoločnosť Rufus Labs na predobjednávanie za 299 dolárov. Ide o 3,2-palcový androidový tablet Rufus Cuff, pripevniteľný na zápästie. Gabe Grifoni, CEO spoločnosti, tvrdí, že takéto zariadenia o pár rokov nahradia smartfóny vo vrecku.

Na prvý pohľad je zariadenie objemné, čudné a nie veľmi „cool“. No súdiac podľa množstva predobjednávok, zrejme si nájde miesto na trhu.

Ak sa pozriete na špecifikácie, možno vám budú pripomínať smartfón z roku 2009: displej s rozlíšením 400 × 240, predná kamera VGA (640 × 480), operačný systém Android KitKat a procesor TI Cortex-A9. Tablet bude disponovať aj senzormi bežnými pri smart hodinkách, ako je GPS, akcelometer, gyroskop, kompas.

Grifoni hovorí predovšetkým o využití v priemysle, kde by to celé dávalo zmysel. Malé androidové tablety s technológiou bluetooth na zápästí zamestnancov sú podľa spätnej väzby od firiem vcelku dobrý nápad. V spojení s príslušnou aplikáciou a skenerom by mohli poslúžiť pri inventarizácii v sklade, pri upratovaní v hoteloch alebo na kontrolu vstupeniek. Zamestnancom by sa tak uvoľnili ruky, nemuseli by v nich držať tablet.

Grifoni už má za sebou úspešnú crowdfundingovú kampaň na Indiegogo, na predobjednávkach získal 800 000 dolárov. Rufus Cuff sa začne prispievateľom dodávať v júli, k dispozícii bude v červenom, čiernom a bielom farebnom vyhotovení.

Pravda, nosenie počítača celý deň na zápästí môže byť dosť nepohodlné, potí sa pod ním ruka a treba si na to chvíľu zvykať. Grifoni však tvrdí, že nositeľné počítače  (nie smart hodinky) sa stanú normou o 5 až 10 rokov. Používatelia už nebudú musieť vyťahovať svoje smartfóny z vrecka, takýto počítač bude ľahko prístupný a viditeľný za všetkých okolností.

Ako sa vám pozdávajú mobilné počítače budúcnosti, pripevnené priamo na telo?

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá