Image
14.6.2016 0 Comments

Rufus Cuff: Budeme už čoskoro nosiť svoje počítače na zápästí?

Predstavte si, že by ste nosili na svojom zápästí počítač v podobe manžety. Niečo také teraz ponúka spoločnosť Rufus Labs na predobjednávanie za 299 dolárov. Ide o 3,2-palcový androidový tablet Rufus Cuff, pripevniteľný na zápästie. Gabe Grifoni, CEO spoločnosti, tvrdí, že takéto zariadenia o pár rokov nahradia smartfóny vo vrecku.

Na prvý pohľad je zariadenie objemné, čudné a nie veľmi „cool“. No súdiac podľa množstva predobjednávok, zrejme si nájde miesto na trhu.

Ak sa pozriete na špecifikácie, možno vám budú pripomínať smartfón z roku 2009: displej s rozlíšením 400 × 240, predná kamera VGA (640 × 480), operačný systém Android KitKat a procesor TI Cortex-A9. Tablet bude disponovať aj senzormi bežnými pri smart hodinkách, ako je GPS, akcelometer, gyroskop, kompas.

Grifoni hovorí predovšetkým o využití v priemysle, kde by to celé dávalo zmysel. Malé androidové tablety s technológiou bluetooth na zápästí zamestnancov sú podľa spätnej väzby od firiem vcelku dobrý nápad. V spojení s príslušnou aplikáciou a skenerom by mohli poslúžiť pri inventarizácii v sklade, pri upratovaní v hoteloch alebo na kontrolu vstupeniek. Zamestnancom by sa tak uvoľnili ruky, nemuseli by v nich držať tablet.

Grifoni už má za sebou úspešnú crowdfundingovú kampaň na Indiegogo, na predobjednávkach získal 800 000 dolárov. Rufus Cuff sa začne prispievateľom dodávať v júli, k dispozícii bude v červenom, čiernom a bielom farebnom vyhotovení.

Pravda, nosenie počítača celý deň na zápästí môže byť dosť nepohodlné, potí sa pod ním ruka a treba si na to chvíľu zvykať. Grifoni však tvrdí, že nositeľné počítače  (nie smart hodinky) sa stanú normou o 5 až 10 rokov. Používatelia už nebudú musieť vyťahovať svoje smartfóny z vrecka, takýto počítač bude ľahko prístupný a viditeľný za všetkých okolností.

Ako sa vám pozdávajú mobilné počítače budúcnosti, pripevnené priamo na telo?

Zdroj: engadget.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá