Image
24.1.2014 0 Comments

Rodičia pozor! Pubertiaci vedia, ako sa vyhnúť rodičovským nástrojom

rodicia_netkontrola_221.jpg Niektorí rodičia pravidelne sledujú históriu internetového prehliadača, prípadne používajú rodičovské nástroje. Ako však vyplýva z najnovšej štúdie spoločnosti Ofcom, pubertiaci vedia, ako sa takémuto sledovaniu vyhnúť.

Výsledky štúdie, ktorá sa uskutočnila na vzorke 1600 britských detí vo veku 5-15 rokov, poukazujú na to, že 18 % detí vie, ako vypnúť internetové filtre a 6 % z opýtaných priznalo, že filtre aj vypína. Takmer polovica pubertiakov vo veku 12-15 rokov vie, ako vymazať históriu internetového prehliadača a 29 % dokáže upraviť nastavenia prehliadača tak, aby znemožnilo kontrolu zo strany rodičov.

Prieskumu sa zúčastnilo aj 2300 rodičov, ktorí priznávajú svoju internetovú nevzdelanosť. 44 % rodičov detí vo veku 8-11 rokov tvrdí, že ich ratolesti sú počítačovo zručnejšie. V prípade rodičov detí vo veku 12-15 rokov s týmto tvrdením súhlasí 63 % opýtaných.

Podobný prieskum prebehol pred necelými dvoma rokmi aj v Austrálii - 59 % opýtaných detí priznalo, že svoju internetovú aktivitu pred rodičmi skrývajú.

Súvisiace články:

Ako na to: Rodičovské nástroje pre smartfóny a tablety

Zdroj: fastcolabs.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá