Image
24.3.2016 1 Comments

Robotický právnik pomôže pri odvolaní sa proti pokutám za nesprávne parkovanie

Najať si právnika na vybavenie odvolania proti pokute za parkovanie bez parkovacieho lístka je dosť nerentabilné. Je totiž drahší ako samotné parkovacie lístky.

Ale vďaka robotu 19-ročného britského programátora Joshuu Browdera to nestojí nič. Browderov bot na vybavovanie odvolaní proti pokutám bol spustený koncom roka 2015 a odvtedy má za sebou už množstvo úspešných odvolaní, pričom ušetril na pokutách dovedna asi 3 milióny dolárov. Robot cez internet vedie rozhovor s klientmi, aby im pomohol pripraviť podanie na odpustenie pokuty za nesprávne parkovanie.  

Okrem parkovacích lístkov môže robot pomôcť aj s vybavovaním nárokov vyplývajúcich z meškania a zrušenia letov a ďalších asistenčných projektoch. Hoci robot môže pomôcť iba pri riešení jednoduchých právnych otázok a nemôže napríklad fyzicky argumentovať pred sudcom, môže používateľom ušetriť veľa peňazí.

Browderov robot je naprogramovaný na základe algoritmu konverzácie. Využíva kľúčové slová a slovosled na pochopenie problému používateľa. Pritom sa dokáže učiť, teda čím viac ľudí ho používa, tým inteligentnejším sa stáva. Jeho algoritmus dokáže rýchlo analyzovať veľké objemy dáta zároveň sa v tomto procese zdokonaľovať.

Hoci robot je naprogramovaný podľa britského práva, v určitých prípadoch môže byť užitočný aj v Spojených štátoch. Možno ho použiť napríklad pri žiadosti o náhradu škody za meškanie letu z New Yorku do Londýna. Autor však pracuje aj na naprogramovaní amerických zákonov.

Browder si nemyslí, že by v dohľadnej budúcnosti mohli roboty diskutovať v procese pre najvyšším súdom, ale mohli by zastúpiť právnikov pri vybavovaní jednoduchých právnych úkonov.

Zdroj: techinsider.io

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

1 Comments

  1. SMER vs umela inteligencia reakcia na: Robotický právnik pomôže pri odvolaní sa proti pokutám za nesprávne parkovanie
    24.3.2016 17:03
    Toto prosim nedavajte do ruk politikom - nieze tento automat naucia tak kradnut ze na to ani on sam nepride a keby aj prisiel tak sa nijak raz neobhaji na sude lebo bude vsetko predsa "v sulade so zakonom".
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá