Image
22.1.2015 0 Comments

Robotbase ponúka inteligentného strážneho robota do každej domácnosti

robotbase_personal_robot.jpg Predstavte si, že vás pri návrate domov pozdraví vo dverách robot. Kým ste boli preč, strážil váš dom, staral sa o to, aby sa v ňom udržiavala správna teplota, po vašom odchode zamkol dvere a vďaka zabudovanej kamere vám umožnil aj počas vašej neprítomnosti občas skontrolovať psa. Takto nejako si domáceho robota predstavuje spoločnosť Robotbase, ktorá v týchto dňoch začala kampaň na Kickstarteri.

Cieľom spoločnosti je vybudovať platformu pre autonómneho robota s veľkým množstvom senzorov, pokročilým počítačovým videním a poriadnou dávkou zabudovanej umelej inteligencie, ktorý bude robiť to, čo mu poviete, ale vás aj sám upozorní na niektoré veci a zvládne svoje úlohy nenápadne v pozadí.

robotbase_maya.jpg

Výhodná vlastnosť robota je to, že si doň môžete doinštalovať ďalšie aplikácie. Ak napríklad organizujete doma večierok, robot sa vďaka svojej rozpoznávacej schopnosti a zabudovanému fotoaparátu môže stať vaším fotografom.

Robot bude vždy v načúvacom režime čakať na vaše pokyny, mal by zvládnuť aj základnú konverzáciu. K dispozícii je aj rozhranie na ovládanie pomocou dotykového displeja a tím v súčasnosti pracuje na ovládaní gestami.


Základ robota je postavený na čipe nVidia Tegra K1, ktorý sa stará o väčšinu výpočtových úloh - tie sa vykonávajú priamo v zariadení, nie v cloude. Vo výbave sú senzory na meranie teploty, barometrického tlaku, CO2, ale aj senzor zápachu, ktorý môže odhaliť únik plynu.

Spoločnosť dúfa, že koncová cena robota nepresiahne 1500 dolárov. V rámci kampane na Kickstarteri ho pre prvých prispievateľov ponúka za 995 dolárov. Kampaň má úspech, cieľová suma 50 000 dolárov bola už prekročená viac ako dvojnásobne. Na trh by sa robot mal dostať koncom tohto roka. Robotbase zatiaľ pracuje na jeho spotrebiteľskej verzii Personal Robot, ale záujem už prejavili aj firemní zákazníci, ktorí by si ho chceli vyskúšať napríklad v obchodoch.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá