Image
22.1.2015 0 Comments

Robotbase ponúka inteligentného strážneho robota do každej domácnosti

robotbase_personal_robot.jpg Predstavte si, že vás pri návrate domov pozdraví vo dverách robot. Kým ste boli preč, strážil váš dom, staral sa o to, aby sa v ňom udržiavala správna teplota, po vašom odchode zamkol dvere a vďaka zabudovanej kamere vám umožnil aj počas vašej neprítomnosti občas skontrolovať psa. Takto nejako si domáceho robota predstavuje spoločnosť Robotbase, ktorá v týchto dňoch začala kampaň na Kickstarteri.

Cieľom spoločnosti je vybudovať platformu pre autonómneho robota s veľkým množstvom senzorov, pokročilým počítačovým videním a poriadnou dávkou zabudovanej umelej inteligencie, ktorý bude robiť to, čo mu poviete, ale vás aj sám upozorní na niektoré veci a zvládne svoje úlohy nenápadne v pozadí.

robotbase_maya.jpg

Výhodná vlastnosť robota je to, že si doň môžete doinštalovať ďalšie aplikácie. Ak napríklad organizujete doma večierok, robot sa vďaka svojej rozpoznávacej schopnosti a zabudovanému fotoaparátu môže stať vaším fotografom.

Robot bude vždy v načúvacom režime čakať na vaše pokyny, mal by zvládnuť aj základnú konverzáciu. K dispozícii je aj rozhranie na ovládanie pomocou dotykového displeja a tím v súčasnosti pracuje na ovládaní gestami.


Základ robota je postavený na čipe nVidia Tegra K1, ktorý sa stará o väčšinu výpočtových úloh - tie sa vykonávajú priamo v zariadení, nie v cloude. Vo výbave sú senzory na meranie teploty, barometrického tlaku, CO2, ale aj senzor zápachu, ktorý môže odhaliť únik plynu.

Spoločnosť dúfa, že koncová cena robota nepresiahne 1500 dolárov. V rámci kampane na Kickstarteri ho pre prvých prispievateľov ponúka za 995 dolárov. Kampaň má úspech, cieľová suma 50 000 dolárov bola už prekročená viac ako dvojnásobne. Na trh by sa robot mal dostať koncom tohto roka. Robotbase zatiaľ pracuje na jeho spotrebiteľskej verzii Personal Robot, ale záujem už prejavili aj firemní zákazníci, ktorí by si ho chceli vyskúšať napríklad v obchodoch.

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá