Image
22.1.2015 0 Comments

Robotbase ponúka inteligentného strážneho robota do každej domácnosti

robotbase_personal_robot.jpg Predstavte si, že vás pri návrate domov pozdraví vo dverách robot. Kým ste boli preč, strážil váš dom, staral sa o to, aby sa v ňom udržiavala správna teplota, po vašom odchode zamkol dvere a vďaka zabudovanej kamere vám umožnil aj počas vašej neprítomnosti občas skontrolovať psa. Takto nejako si domáceho robota predstavuje spoločnosť Robotbase, ktorá v týchto dňoch začala kampaň na Kickstarteri.

Cieľom spoločnosti je vybudovať platformu pre autonómneho robota s veľkým množstvom senzorov, pokročilým počítačovým videním a poriadnou dávkou zabudovanej umelej inteligencie, ktorý bude robiť to, čo mu poviete, ale vás aj sám upozorní na niektoré veci a zvládne svoje úlohy nenápadne v pozadí.

robotbase_maya.jpg

Výhodná vlastnosť robota je to, že si doň môžete doinštalovať ďalšie aplikácie. Ak napríklad organizujete doma večierok, robot sa vďaka svojej rozpoznávacej schopnosti a zabudovanému fotoaparátu môže stať vaším fotografom.

Robot bude vždy v načúvacom režime čakať na vaše pokyny, mal by zvládnuť aj základnú konverzáciu. K dispozícii je aj rozhranie na ovládanie pomocou dotykového displeja a tím v súčasnosti pracuje na ovládaní gestami.


Základ robota je postavený na čipe nVidia Tegra K1, ktorý sa stará o väčšinu výpočtových úloh - tie sa vykonávajú priamo v zariadení, nie v cloude. Vo výbave sú senzory na meranie teploty, barometrického tlaku, CO2, ale aj senzor zápachu, ktorý môže odhaliť únik plynu.

Spoločnosť dúfa, že koncová cena robota nepresiahne 1500 dolárov. V rámci kampane na Kickstarteri ho pre prvých prispievateľov ponúka za 995 dolárov. Kampaň má úspech, cieľová suma 50 000 dolárov bola už prekročená viac ako dvojnásobne. Na trh by sa robot mal dostať koncom tohto roka. Robotbase zatiaľ pracuje na jeho spotrebiteľskej verzii Personal Robot, ale záujem už prejavili aj firemní zákazníci, ktorí by si ho chceli vyskúšať napríklad v obchodoch.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá