Image
5.2.2014 0 Comments

RoboCop, ikonická postava z 80. rokov, prichádza na filmové plátna

Akčný sci-fi film RoboCop je späť. O nové spracovanie sa postaral režisér dokumentárnych filmov a oboch dielov drámy Elitné jednotky José Padilha. Tvorcovia súčasného filmu nechceli RoboCopa prerábať, ale skôr modernizovať, sľubujú veľa špeciálnych efektov a vyváženú rovnováhu medzi drámou a zábavou. Hlavným hrdinom je opäť Alex Murphy, stvárnený Joelom Kinnamonom. Hviezdne obsadenie dopĺňa napríklad aj Samuel L. Jackson v úlohe mediálneho magnáta. V 21. storočí sú technológie dokonalejšie a zmenil sa aj pohľad človeka na využitie robotov. Ako si s tým režisér a celý jeho tím poradil, môžete vidieť už od 6. februára 2014 v kinách. Dej sa odohráva v roku 2028, keď je nadnárodný konglomerát OmniCorp lídrom v oblasti robotických technológií. Jeho drony už dlhé roky využívajú armády po celom svete. Práve vďaka nim OmniCorpu stále pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Jediná méta, ktorú sa mu ešte nepodarilo dosiahnuť, je úspech na domácej pôde. Ale v istom momente dôjde k zlomu. Alex Murphy pracuje ako policajt a dosahuje vynikajúce výsledky v boji s kriminalitou a korupciou v Detroite - až do chvíle, keď utrpí rozsiahle zranenia pri plnení služobných povinností. OmniCorp zrazu dostane jedinečnú príležitosť - zachrániť špičkového policajta. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. OmniCorp už plánuje jeho nasadenie v čo najväčšom počte miest, ale nepočítajú s tým, že vnútri stroja je mysliaca ľudská bytosť , ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá