20.9.2012 0 Comments

Riešenie na ochranu dát od Autonomy prekonalo hranicu 10 000 zákazníkov

Unikátna technológia Autonomy LiveVault pre kontextové spracovanie dát umožňuje zákazníkom ukladať a vyhľadávať dáta podľa vyhodnotenia ich významu

Divízia Autonomy, súčasť spoločnosti HP, oznámila dosiahnutie historického míľnika: jej riešenie LiveVault na ochranu, ukladanie a správu dát v plne riaditeľných cloudových prostrediach už využíva viac než 10 000 organizácií. Zákazníci sa spoliehajú na LiveVault najmä pre jeho bohaté možnosti ochrany offsite záloh, dlhodobo uložených dát a obnovenie dát z cloudu v prípade nečakanej havárie.

LiveVault v súčasnosti zabezpečuje zálohovanie viac než 37 000 serverov a miliónov súborov denne; celosvetovo už spravuje vyše deväť petabajtov dát. Toto riešenie spoločnosti Autonomy chráni dáta z operačných systémov Windows, Linux, platforiem Microsoft Exchange, SQL, Oracle a zariadení typu Network Attached Storage (NAS), podporu ktorých nedávno pridali. Súčasne tiež znižuje zložitosť a nákladnosť IT infraštruktúry, ktorá by inak, po nasadení nových plug-inov či rozšírenia o nástroje ďalších výrobcov, výrazne vzrástla.

Nový rozmer spoľahlivosti uložených dát
Vybrané najväčšie finančné inštitúcie z celého sveta, vládne organizácie a tisíce ďalších malých a stredných firiem, spoliehajú na riešenie LiveVault pri ochrane svojich dát. Organizácie typu Robbins & Myers, Inc., Stream Realty Partners, L.P. či Verifone využívajú cloudové služby LiveVault na ukladanie, zálohovanie, ochranu alebo prípadnú obnovu obrovského množstva dát. LiveVault poskytuje zákazníkom vysoko škálovateľný, celosvetovo dostupný a bezpečný storage systém, schopný pracovať i v prípade zlyhania niektorej čiastkovej súčasti (fault-tolerant).

Navyše, LiveVault teraz podporuje i ochranu dát, uložených v NAS systémoch, teda organizácie môžu zálohovať svoje dáta, zdieľané prostredníctvom protokolu CIFS (Common Internet File System). Zákazníci z podnikovej sféry, ktorí využívajú nástroj HP Data Protector 7 na ochranu dát na fyzických i virtuálnych serveroch, môžu vďaka jeho integrácii do riešenia LiveVault využiť maximum možností, plynúcich z cloudovej zálohy a obnovy dát.

„Riešenie LiveVault používame už takmer päť rokov a môžeme ho odporučiť všetkým organizáciám, ktoré hľadajú flexibilný a vysoko škálovateľný nástroj na ochranu kritických podnikových dát," povedal Chuck Niswonger, IT riaditeľ spoločnosti Jamestown Properties, poprednej organizácie v oblasti nehnuteľností a správy investícií. „Od okamžiku nasadenia LiveVault dosiahla spolupráca našich oddelení predaja a technickej podpory jednoznačne najlepšie výsledky. Na mieru prispôsobené riešenie Turbo Restore Appliances nám umožňuje obnoviť súbory už počas niekoľkých málo minút od chvíle, keď naše oddelenie podpory kontaktuje nespokojný zákazník. LiveVault sme úspešne využili aj na obnovenie celých serverov - i keď ide o časovo náročnejší proces, vďaka nášmu spoľahlivému zálohovaciemu riešeniu je veľmi ľahko uskutočniteľný."

„Od samého začiatku nášho partnerstva s Autonomy pred viac ak desiatimi rokmi dostávame špičkovú podporu, množstvo nových obchodných príležitostí a zaznamenali sme výrazný nárast klientov," povedal Ryan Overtoom, vedúci infraštruktúrnych služieb v spoločnosti Sikich. „Stovky našich zákazníkov využívajú riešenie Autonomy LiveVault a pochvaľujú si jeho kľúčové výhody - jednoduchosť, spoľahlivosť a rozšíriteľnosť. Tešíme sa na ďalšie možnosti rozšírenia spolupráce, ktoré nám partnerstvo s Autonomy v budúcnosti prinesie."

Nielen spracovanie dát, ale aj porozumenie informáciám, ktoré obsahujú LiveVault tvorí kľúčový komponent rýchleho, flexibilného a cenovo efektívneho riešenia Data Protection od spoločnosti Autonomy, ktoré zahŕňa aj nástroje HP Data Protector na zálohovanie dát z fyzických i virtuálnych serverov a HP Connected Backup na zálohovanie dát z prenosných a stolových počítačov, ako aj podporu prístupu k chráneným dátam z mobilných zariadení. HP Data Protector, LiveVault a Connected Backup sú súčasťou balíčka Autonomy Protect, ktorý zaisťuje archiváciu dát a ich vysokú dostupnosť, dodržanie firemných politík, správu elektronických dát a informácií (eDiscovery), spracovanie všetkých neštruktúrovaných informácií (Enterprise Content Management), či komplexný proces integrácie a správy dát (Information governance).

Nástroje Autonomy Protect Protect s využitím pokročilých technológií platformy Autonomy IDOL (Intelligent Data Operating Layer) prinášajú výpočtové riešenia, ktoré umožňujú zohľadniť kontextový význam v dátovej analýze, kategorizácii a združovaní všetkých typov dát, vrátane údajov zo sociálnych sietí. Organizácie môžu s pomocou týchto riešení šikovne zabezpečiť a spracovať všetky svoje dáta. Unikátne systémy Autonomy ponúkajú podnikovým zákazníkom zálohovanie a obnovu dát, vychádzajúcu z porozumenia konceptom a myšlienkam, uloženým priamo v informáciách; vďaka tomu sa dá dosiahnuť najvyššia možná efektivita pri spracúvaní dát a objaviť nové možnosti ich využitia.

„Zálohovanie a obnovenie dát nie je len o ich prostom ukladaní a šifrovaní. Ide tiež o ochranu informácií - kľúčového majetku každej organizácie - a ich maximálne využitie," povedal David Jones, výkonný riaditeľ divízie Data Protection and Emerging Technologies v spoločnosti Autonomy. „Vďaka LiveVault môže viac než 10 000 našich zákazníkov využívať namiesto jednoduchej zálohy a obnovenia dát komplexné a plne automatizované riešenie s kontextovým hodnotením informácií, a získať tak významnú konkurenčnú výhodu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá