3.10.2012 0 Comments

Richard Walitza sa stáva riaditeľom rozvoja mobilných platieb a inovácií spoločnosti MasterCard Europe pre Českú republiku a Slo

Na novovzniknutej pozícii riaditeľa rozvoja mobilných platieb a inovácií bude Richard Walitza zodpovedný za oblasť nových platobných technológií. Do pražskej kancelárie MasterCard Europe prichádza zo spoločnosti Telefónica Czech Republic.

Richard Walitza (43) sa bude v spoločnosti MasterCard venovať rozvoju mobilných platieb a PayPassu. Jeho úlohou bude napomáhať zavádzaniu nových riešení pre mobilné telefóny nielen z oblasti platieb, ale aj z nefinančných oblastí - napr. z dopravy, vernostných schém či mobilného marketingu. Bude spolupracovať s bankami a mobilnými operátormi, ale tiež s dopravcami, obchodníkmi a ďalšími spoločnosťami. Na svoju novú pozíciu nastupuje 1. októbra 2012.

„Mojím cieľom v spoločnosti MasterCard je rozvoj mobilných platieb a nových technológií tak, aby sa Česká republika a Slovensko v najbližšom období zaradili medzi európske špičky v tejto oblasti," uviedol Richard Walitza, riaditeľ pre rozvoj mobilných platieb a inovácií spoločnosti MasterCard Europe pre Českú republiku a Slovensko.

Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard Europe pre Českú republiku, dopĺňa: „Mobilné platby prinášajú väčšie pohodlie, rýchlosť i bezpečie. Česká republika určite patrí medzi inovatívne krajiny a registrujeme tu veľký záujem o mobilné platby. Sme hrdí na to, že Richard ako expert s bohatými skúsenosťami z českého trhu posilní našu kanceláriu."

Richard Walitza doposiaľ pracoval v Telefónica Czech Republic, kde sa venoval oblasti nových platobných riešení a platobných technológií, predovšetkým NFC, a viedol oddelenie NFC & Financial Services. Svoju kariéru v Českej republike začal v Českom Telecome, kde mal na starosti stratégiu a vývoj nových obchodných príležitostí pre oblasť štátnej správy a bankovníctva.

Pred príchodom do Českej republiky žil Richard Walitza 15 rokov v Nemecku, kde v roku 1997 založil spoločnosť Riwal Group Ltd. Deutschland a venoval sa podnikaniu v oblasti zásielkového a internetového predaja.

Richard Walitza sa narodil v Třinci. Je ženatý a má dve deti. Na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt vyštudoval zahraničný obchod.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá