3.10.2012 0 Comments

Richard Walitza sa stáva riaditeľom rozvoja mobilných platieb a inovácií spoločnosti MasterCard Europe pre Českú republiku a Slo

Na novovzniknutej pozícii riaditeľa rozvoja mobilných platieb a inovácií bude Richard Walitza zodpovedný za oblasť nových platobných technológií. Do pražskej kancelárie MasterCard Europe prichádza zo spoločnosti Telefónica Czech Republic.

Richard Walitza (43) sa bude v spoločnosti MasterCard venovať rozvoju mobilných platieb a PayPassu. Jeho úlohou bude napomáhať zavádzaniu nových riešení pre mobilné telefóny nielen z oblasti platieb, ale aj z nefinančných oblastí - napr. z dopravy, vernostných schém či mobilného marketingu. Bude spolupracovať s bankami a mobilnými operátormi, ale tiež s dopravcami, obchodníkmi a ďalšími spoločnosťami. Na svoju novú pozíciu nastupuje 1. októbra 2012.

„Mojím cieľom v spoločnosti MasterCard je rozvoj mobilných platieb a nových technológií tak, aby sa Česká republika a Slovensko v najbližšom období zaradili medzi európske špičky v tejto oblasti," uviedol Richard Walitza, riaditeľ pre rozvoj mobilných platieb a inovácií spoločnosti MasterCard Europe pre Českú republiku a Slovensko.

Miroslav Lukeš, generálny riaditeľ MasterCard Europe pre Českú republiku, dopĺňa: „Mobilné platby prinášajú väčšie pohodlie, rýchlosť i bezpečie. Česká republika určite patrí medzi inovatívne krajiny a registrujeme tu veľký záujem o mobilné platby. Sme hrdí na to, že Richard ako expert s bohatými skúsenosťami z českého trhu posilní našu kanceláriu."

Richard Walitza doposiaľ pracoval v Telefónica Czech Republic, kde sa venoval oblasti nových platobných riešení a platobných technológií, predovšetkým NFC, a viedol oddelenie NFC & Financial Services. Svoju kariéru v Českej republike začal v Českom Telecome, kde mal na starosti stratégiu a vývoj nových obchodných príležitostí pre oblasť štátnej správy a bankovníctva.

Pred príchodom do Českej republiky žil Richard Walitza 15 rokov v Nemecku, kde v roku 1997 založil spoločnosť Riwal Group Ltd. Deutschland a venoval sa podnikaniu v oblasti zásielkového a internetového predaja.

Richard Walitza sa narodil v Třinci. Je ženatý a má dve deti. Na Fachhochschule Würzburg-Schweinfurt vyštudoval zahraničný obchod.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Masívne DDoS útoky sa netýkajú iba veľkých...

28.10.2016 00:23

Koncom minulého týždňa sme boli svedkami masívneho DDoS útoku na DNS služby, ktoré mali priamy vplyv na webové služby, ako je Twitter, Amazon, Tumblr, Reddit, Spotify, Netflix Box, New York Times a mn ...

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá