Image
17.4.2015 0 Comments

Richard Marko z ESETu je najrešpektovanejším generálnym riaditeľom v SR

ESET.png Generálny riaditeľ slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET Richard Marko sa stal najrešpektovanejším generálnym riaditeľom. O tomto titule rozhodlo 121 slovenských biznisových lídrov, ktorí sa zúčastnili v Slovenskom CEO prieskume 2015, ktorý organizovala poradenská spoločnosť PwC a magazín Forbes. Biznisoví lídri mali uviesť meno toho generálneho riaditeľa, ktorého rešpektujú a vážia si ho za to, ako svoju firmu vedie, aké úspechy dosiahol, ako aj za jeho osobnostné kvality.

„Ocenenie The Most Respected CEO je veľmi jedinečné, pretože ide o 'peer-to-peer' uznanie a zapôsobiť na riaditeľov je ťažké. Takže byť vybraný lídrami biznisu ako ten najrešpektovanejší CEO na Slovensku je obrovský, bezkonkurenčný úspech," vraví Todd Bradshaw, Country Managing Partner PwC na Slovensku.

ESET_Richard_Marko.jpg

Richard Marko je absolventom Fakulty výpočtovej techniky a informatiky FEI STU v Košiciach, kde promoval s červeným diplomom a cenou rektora nielen za vynikajúce študijné výsledky, ale aj výnimočnú diplomovú prácu. Je programátorským spoluautorom tzv. pokročilej heuristiky, ktorá v roku 2002 znamenala technologický zlom v detekcii škodlivého kódu. Práve vďaka pokročilej heuristike patrí ESET medzi globálnych lídrov v digitálnej ochrane. Generálnym riaditeľom spoločnosti ESET je od roku 2011, v tom istom roku sa stal slovenskou IT osobnosťou roka.

„Ocenenie, ktoré vyšlo z hlasovania mojich kolegov z významných slovenských firiem, si veľmi vážim. Odzrkadľuje tímovú prácu celej firmy ESET. Budeme sa snažiť udržať si túto dôveru aj naďalej," hovorí Marko.

Cena bola udelená po tretíkrát. Víťazom prvého ročníka ocenenia bol v roku 2013 Vladimír Soták, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová. V roku 2014 ho nasledoval Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

Víťaz bol vyhlásený na diskusnom fóre CEO, ktoré sa konalo 15. apríla 2015. Na fóre diskutovali lídri biznisu o aktuálnych témach, ktoré vyplývajú z hlavných zistení slovenského prieskumu PwC, a delili sa o svoje názory a skúsenosti s podnikaním na Slovensku.

Viac informácií o Slovenskom CEO prieskume 2015 nájdete na www.pwc.com/sk/ceo-prieskum


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá