Image
17.4.2015 0 Comments

Richard Marko z ESETu je najrešpektovanejším generálnym riaditeľom v SR

ESET.png Generálny riaditeľ slovenskej bezpečnostnej spoločnosti ESET Richard Marko sa stal najrešpektovanejším generálnym riaditeľom. O tomto titule rozhodlo 121 slovenských biznisových lídrov, ktorí sa zúčastnili v Slovenskom CEO prieskume 2015, ktorý organizovala poradenská spoločnosť PwC a magazín Forbes. Biznisoví lídri mali uviesť meno toho generálneho riaditeľa, ktorého rešpektujú a vážia si ho za to, ako svoju firmu vedie, aké úspechy dosiahol, ako aj za jeho osobnostné kvality.

„Ocenenie The Most Respected CEO je veľmi jedinečné, pretože ide o 'peer-to-peer' uznanie a zapôsobiť na riaditeľov je ťažké. Takže byť vybraný lídrami biznisu ako ten najrešpektovanejší CEO na Slovensku je obrovský, bezkonkurenčný úspech," vraví Todd Bradshaw, Country Managing Partner PwC na Slovensku.

ESET_Richard_Marko.jpg

Richard Marko je absolventom Fakulty výpočtovej techniky a informatiky FEI STU v Košiciach, kde promoval s červeným diplomom a cenou rektora nielen za vynikajúce študijné výsledky, ale aj výnimočnú diplomovú prácu. Je programátorským spoluautorom tzv. pokročilej heuristiky, ktorá v roku 2002 znamenala technologický zlom v detekcii škodlivého kódu. Práve vďaka pokročilej heuristike patrí ESET medzi globálnych lídrov v digitálnej ochrane. Generálnym riaditeľom spoločnosti ESET je od roku 2011, v tom istom roku sa stal slovenskou IT osobnosťou roka.

„Ocenenie, ktoré vyšlo z hlasovania mojich kolegov z významných slovenských firiem, si veľmi vážim. Odzrkadľuje tímovú prácu celej firmy ESET. Budeme sa snažiť udržať si túto dôveru aj naďalej," hovorí Marko.

Cena bola udelená po tretíkrát. Víťazom prvého ročníka ocenenia bol v roku 2013 Vladimír Soták, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Železiarní Podbrezová. V roku 2014 ho nasledoval Igor Vida, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky.

Víťaz bol vyhlásený na diskusnom fóre CEO, ktoré sa konalo 15. apríla 2015. Na fóre diskutovali lídri biznisu o aktuálnych témach, ktoré vyplývajú z hlavných zistení slovenského prieskumu PwC, a delili sa o svoje názory a skúsenosti s podnikaním na Slovensku.

Viac informácií o Slovenskom CEO prieskume 2015 nájdete na www.pwc.com/sk/ceo-prieskum


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá