12.12.2012 0 Comments

Riadenie vzťahov so zákazníkmi sa presúva do mobilov

Dobré vzťahy so zákazníkmi sú alfou a omegou úspešného podnikania. Manažment riadenia vzťahov s klientmi (CRM) na báze SAP sa stáva kľúčovým nástrojom pre získanie nových, ale aj udržanie si existujúcich zákazníkov. To je dôvod, prečo ho používa väčšina spoločností naprieč širokým spektrom odvetví. Významnú úlohu dnes v podnikaní zohráva čas. Aj preto sa veľká časť manažérskych a operatívnych aktivít presúva z počítača do mobilného telefónu.

„Pri každodennej záplave povinností a potrebe flexibilnej odozvy na prichádzajúce požiadavky z okolia sa dnes „just-in-time" interakcia stáva nevyhnutnosťou. Ľudia potrebujú pre svoje rozhodovanie dostupné a relevantné dáta v správnom čase a na správnom mieste," hovorí Roman Kučák, Managing Partner spoločnosti Anodius, a.s., ktorá pôsobí v oblasti IT poradenstva a je jedným z implementačných partnerov spoločnosti SAP. Moderné technológie, mobilnými zariadeniami počnúc a bezdrôtovými službami končiac, vytvárajú priestor na tvorbu mobilných aplikácií (Apps), ktoré sa stávajú kľúčovým nástrojom „just-in-time" komunikácie. Dôležitým predpokladom úspešnosti takýchto aplikácií je rýchlosť, jednoduchosť, ako aj možnosť personalizácie.

Nevyhnutnosť návratu do kancelárie za účelom prístupu k dátam sa s príchodom mobilných aplikácií stala minulosťou. Väčšinu úloh, ktoré manažéri donedávna realizovali len „od stola", je dnes možné urobiť priamo z auta, lietadla, na stretnutí s klientom, golfovom ihrisku alebo jednoducho počas posedenia pri bazéne. Mobilné aplikácie pre riadenie vzťahov (CRM Apps) tak pomáhajú firmám pri manažovaní dát, akými sú napríklad kontaktné údaje klientov, udalosti, stretnutia, sledovanie stavu vybavenia objednávok a ich histórie, stavu výroby, marketingových aktivít a mnoho ďalších aspektov podnikania. CRM Apps umožňujú firmám efektívnejšie a spoľahlivejšie využívať dáta prostredníctvom jednoduchého a rýchleho prístupu. „Firmy, ktoré CRM Apps používajú, výrazne zlepšujú efektivitu svojho podnikania. V súkromnej sfére umožňujú mobilné aplikácie užívateľom efektívnejšie a transparentnejšie riadiť ich rezervácie, nákupy, zdieľať vlastné skúsenosti, získavať atraktívne a na mieru šité ponuky a mnohé ďalšie služby," dopĺňa Roman Kučák z firmy Anodius.

Ako vyplýva z dát americkej prieskumnej a poradenskej spoločnosti Gartner, do roku 2016 sa bude minimálne 50% všetkých podnikových užívateľov emailov spoliehať na mobilné zariadenia namiesto štandardného desktopu, a to najmä kvôli vyššiemu pohodliu využívania mobilného zariadenia pri podnikových aplikáciách. Mobilné projekty pre vývoj aplikácií do inteligentných telefónov alebo tabletov budú podľa firmy Gartner do roku 2015 štvornásobne prevyšovať počet klasických PC projektov. Smart telefóny a tablety budú predstavovať viac ako 90 % čistého rastu mobilných zariadení, čo prispeje k trendu primárneho vývoja aplikácií.

Medzi aktuálne témy vývoja Apps v roku 2012 možno zaradiť: platby, bezpečnosť, Near Field Communication - možnosť interaktívne zdieľať informácie s ľuďmi okolo nás a bezkontaktne platiť mobilným zariadením, ako aj Location Based Services - možnosť byť informovaný o aktuálnom dianí, o ponukách produktov a služieb v okolí a o ďalších prípadných službách danej lokality, uzatvára Roman Kučák.

Mobilné technológie nám prinášajú do budúcna množstvo príležitostí, pričom je len na nás, v akom rozsahu a do akej miery sa ich rozhodneme využívať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá