Image
5.11.2012 0 Comments

Rezort financií vydal písomnú výzvu pre OPIS za 12 mil. eur

ministerstvo-financii.jpg Ministerstvo financií (MF) ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Informatizácia spoločnosti (OPIS) vydalo písomné vyzvanie na národný projekt s názvom "Register a identifikátor právnických osôb a podnikateľov." Cieľom projektu je vybudovanie registra právnických osôb a podnikateľov tak, aby fungoval ako samostatný systém a obsahoval jednotný zdroj údajov všetkých právnických osôb a podnikateľov, ktoré prichádzajú do styku s verejnou správou. Na jeho vyhotovenie ministerstvo vyčlenilo 12 mil. eur.

Po ukončení projektu bude možné jednoduchšie získať údaje o konkrétnom právnom subjekte z viacerých zdrojových registrov. Právne subjekty evidované v registri budú jednoznačne identifikované prostredníctvom identifikátora právnickej osoby a podnikateľa (IPO), ktorého generovanie zostane zodpovednosťou Štatistického úradu SR.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá