Image
10.12.2012 0 Comments

Rezort diplomacie plánuje dať na nový systém 12 mil. eur

europe-money.jpg Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZV) SR plánuje začať s výberom dodávateľa zákazky v hodnote v predpokladanej hodnote 12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Konkrétne ide o elektronizáciu služieb na úseku ochrany práv a záujmov občanov a podnikateľov SR v pôsobnosti rezortu diplomacie. Nový informačný systém má slúžiť občanom a podnikateľom, ako aj pracovníkom ministerstva pri aktivitách, ako je podpora exportných zámerov a riešení krízových situácií v zahraničí. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených v dodatku k Úradnému vestníku Európskej únie, víťazný uchádzač bude mať na starosti aj technickú podporu, údržbu a rozvoj systému počas piatich rokov.

Vytvorenie systému pre MZV zahŕňa vykonanie analýzy, návrh architektúry, implementáciu, testovanie a nasadenie informačného systému do produkčnej prevádzky. Finančné prostriedky ministerstvo získa z fondov Európskej únie, konkrétne z Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS). Plánovaný dátum začatia postupu verejného obstarávania ministerstvo zatiaľ nekonkretizovalo.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá