Image
14.1.2016 0 Comments

Revolučný dopravný systém Hyperloop sa čoskoro začne testovať

Vízia Elona Muska o Hyperloope, modernom bleskurýchlom dopravnom systéme, ktorý by používal nízkotlakové rúry a vzduchové kompresory a dosahoval by rýchlosť okolo 1200 km/h, je čoraz bližšie k realizácii v Nevadskej púšti. Prvé rúry Hyperloopu sú už zoradené a čakajú, kým budú spojené a otestované spoločnosťou Hyperloop Technologies severne od Las Vegas.

Redaktori CNN Money sa boli na ne pozrieť počas veľtrhu CES a natočili tu video.


Hyperloop Technologies je súkromná spoločnosť so sídlom v Los Angeles, ktorá sa snaží nezávisle od Muska vybudovať funkčný Hyperloop. Podľa vyjadrenia jej generálneho riaditeľa Roba Lloyda by systém mal byť sprevádzkovaný v roku 2021. Jeho testovanie by sa malo začať už tento rok na skúšobnej dráhe v Nevadskej púšti.

hyperloop.gif

Hoci rúry pripomínajú napohľad bežný stavebný materiál, sú určené na to, aby sa zapísali do histórie.

A približne takto by mohla jedného dňa vyzerať stanica Hyperloopu podľa projektov Hyperloop Technologies.

hyperloop_station.gif

„Architektúra Hyperloopu je vlastne veľmi jednoduchá," vyjadril sa Lloyd, bývalý šéf Cisco Technologies, pre CNN. „Stačí odstrániť tlak z uzavretého prostredia - môžeme si ho predstaviť ako trubicu -, zbaviť sa trenia kolies tým, že kabína bude levitovať vnútri rúry, a bude treba len veľmi malé množstvo energie na presúvanie kapsuly neuveriteľnou rýchlosťou."

Takže rúry sú už pripravené. A čo kapsuly, ktoré by mali prepravovať ľudí? V súčasnosti na ich návrhu pracuje viac ako 120 konštrukčných skupín. Svoje práce by mali predložiť na podujatí Hyperloop Design Weekend, ktoré sa bude konať 29. a 30. januára na Texaskej univerzite. Podľa niektorých plánov by sa napríklad kapsuly mali vznášať ako hoverboardy.

hyperloop_pod.gif

Finále súťaže sa uskutoční tento rok v lete, keď by autori víťazného návrhu mali vyskúšať svoj prototyp na dráhe v kalifornskom Hawthorne.


Zdroj: inverse.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá