Image
12.6.2014 0 Comments

Reportáž: Z prvej ruky - ako sa vyvíjal ASUS Transformer Book Flip

Počas našej návštevy na výstave Computex sme mali možnosť hovoriť aj s dizajnérom nového konvertibilného notebooku ASUS Transformer Book Flip. Ak je už z našej predchádzajúcej správy zrejmé, je to notebook s displejom otočiteľným o 360°. Môže fungovať ako notebook, tablet, má polohu vhodnú na prezentáciu výsledkov ale aj na prehrávanie videa či fotografií. Zaujímali sme predovšetkým o to, akým spôsobom sú konštruované pánty tohto zariadenia.

TransformerBookFlip.jpg

V prípade ASUS Transforomer Book Flip je možné otočiť displej o 360°

Na našu otázku sme dostali vysvetlenie, že v prípade ASUS Tranfsofmer Book Flip bolo základom rýchla práca, preto bolo nevyhnutné konštruovať pánty tak, aby sa dali veľmi rýchlo otáčať. Práve preto sú pánty vytvorené novým, úplne revolučným spôsobom. Ide o premyslený systém štyroch ozubených koliesok, ktoré sú vyrobené s vysokou presnosťou. Preto sa aj displej dá otočiť veľmi rýchlo a bez námahy. Ako sme si vyskúšali, displej sa dá otvoriť aj jednou rukou, keď je notebook položený na stole. Voči konkurencii môžete ASUS Transformer Book Flip otvoriť tak, že v polohe 180° sú klávesnica a displej v jednej priamke. To je výhodné pri práci s dotykom prsta, keďže displej sa opiera o stôl.

TransformerBookFlip-Detail.jpg

TransformerBookFlip-Priamka.jpg

Takto vyzerajú pánty v prípade ASUS Transformer Book Flip a vidíte aj spôsob otvorenia o 180°

TransformerBookFlip-Vyrovnanie.jpg

TransformerBookFlip-Konkurencia.jpg

A tu vidíte spôsob riešenia pántov u konkurencie a ako to potom vyzerá, keď má notebook otočený displej o 180°

Displej má v sebe snímač polohy a preto presne vie, v ktorom režime sa nachádza. Otočením displeja sa tak môže pre používateľa pripraviť príslušná aplikačná výbava vhodná pre konkrétny režim použitia. Pripomeňme, že špeciálnym spôsobom je vyhotovená aj klávesnica, ktorá je prispôsobená na pohodlné písanie, v režime mimo notebook je automaticky blokovaná. Vo výbave je aj pokročilý zvukový systém. Displej je dotykový a pomocou kamery sa tento notebook dá ovládať aj gestami. K notebooku sa dodáva aj 16 GB priestor na ASUS WebStorage. Displej má rozlíšenie Full HD, uhlopriečky sú 13,3, 14,0 a 15,6 palcov. Udávaná výdrž na batériu je 6 hodín, procesor je aj Intel Core i7, grafická karta NVIDIA GT 840 a vo výbave môže byť až 8 GB RAM.

TransformerBookFlip-GSenzor.jpg

Pomocou snímača displej rozpoznáva svoju polohu a podľa toho nastavuje aj aplikačnú výbavu

Zaujímali sme aj o konkrétny spôsob vyhotovenia pántov, pričom detaily vidíte na priložených obrázkoch. Dôležité je, že displej sa pri testovaní otočí až 10 000 krát a až potom sa overuje jeho pevnosť.

Hinge 3.jpg

Hinge 4.jpg

Spôsob opakovaného otáčania displeja sa overuje 10 000 krát

Ondrej Macko
Taipei


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá