Image
7.11.2016 0 Comments

Reportáž: Microsoft Ignite 2016

Druhý ročník konferencie IT profesionálov Microsoft Ignite sa konal v americkej Atlante koncom septembra. Stretlo sa tu viac ako 25 000 odborníkov, aby si vypočuli 130 prednášok.  

Hneď prvý deň ohlásil viceprezident Scott Guthrie niekoľko technologických noviniek týkajúcich sa Azure,  Windows Servera 2016, prehliadača Edge pre Windows 10, Office 365 Groups, OneDrive for Business Sync client, integrácie Yammera, PowerApps, Flow, SharePoint 2016 Feature Pack 1 a ďalších produktov Microsoftu. Posledný deň konferencie všetko zhrnul sám CEO Satya Nadella. 

Potešilo nás ohlásenie zvýšenia bezpečnosti prehliadača Windows Edge - Windows Defender Application Guard chráni počítač a firemnú sieť proti internetovým útokom pomocou novej bezpečnostnej technológie založenej na virtualizácii. Unikátna hardvérová izolácia pomáha chrániť dokonca aj pred zero-day útokmi. Hardvérové izolovanie znamená, že v prípade, ak sa aj vírus pri prehliadaní webu načíta do počítača, nie je schopný dostať sa von z bezpečnostného kontajnera a napadnúť dáta na počítači či na lokálnej sieti. Hneď po ukončení práce s prehliadačom akýkoľvek malvér je z kontajnera navždy zmazaný a neschopný škodiť.

Zlepšenia v MS Office 365 sa zamerali na inteligenciu, bezpečnosť a spoluprácu. Word a Outlook prichádzajú s funkciou TAP, ktorá pomáha zvýšiť produktivitu a bezpečnosť v podniku. Pomocou nej sa dá efektívne a bezpečne nájsť relevantný obsah v rámci organizácie bez nutnosti opustiť dokument alebo e-mail. Architektúra Outlooku pre Android a iOS bola od základu prepracovaná, aby plne vyhovovala potrebám korporatívneho používania. Vývojári dostali novú súpravu nástrojov na tvorbu ešte produktívnejších aplikácií založených na platforme Office. Za zmienku stojí aj nový Map Chart, ktorý dovoľuje bežnému používateľovi vytvárať geografické mapy, na čo bolo predtým treba volať expertov. PowerPoint je odteraz lepšie prepojený na OneDrive, a tak prezentácie budú jednoduchšie a bezpečnejšie.

Dúfajme, že nový Microsoft MyAnalytics (pôvodne Delve Analytics) dokáže zlepšiť naše pracovné návyky vďaka tomu, že nám pomôže pochopiť, kde a s kým trávime zbytočne veľa času: na mítingoch, pri e-mailoch, v kancelárii šéfa, prácou po pracovnom čase či inde. Skype for Business prináša inovácie, ktoré zlepšujú spoluprácu využitím rôznych zariadení vďaka novej generácii systému Skype Room s HD obrazom a zvukom.   

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Čo dokáže odhaliť fleet manažment

07.12.2016 15:24

Systémy na monitorovanie vozidiel umožňujú sledovať a zaznamenávať nielen polohu vozidla podľa GPS, ale množstvo iných dôležitých informácií. Vo väčšine prípadov sú to údaje o aktuálnej rýchlosti, otá ...

Magazín

Thunderbolt 3 – jeden konektor pre všetky zariadenia

07.12.2016 15:14

Miniaturizácia klientskych zariadení, predovšetkým mobilných, poskytuje čoraz menej miesta na konektory klasických rozhraní, na druhej strane sa rozširujú možnosti a oblasti použitia týchto zariadení, ...

Magazín

Slovak Telekom ako partner pre Industry 4.0

07.12.2016 00:00

Reakciou na zvýšenie konkurencieschopnosti výrobných firiem súvisiacich s neustále rastúcou dynamikou trhov je nevyhnutnosť skracovať životný cyklus vývoja a prípravy výroby. To všetko pri neustále ra ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá