Image
11.5.2016 0 Comments

Reportáž: LG InnoFest 2016

Inovácie na každom kroku

Spoločnosť LG predstavila v rámci európskeho stretnutia partnerov a médií LG InnoFest 2016 v Budapešti množstvo noviniek a inovácií, s ktorými sa v krátkom čase budeme môcť stretnúť aj na našom trhu. Vzhľadom na to, že LG má veľmi široký sortiment produktov, siahajúci od bielej techniky cez klimatizácie až po domácu zábavu, bolo sa naozaj na čo pozerať. Európskym partnerom boli predstavené všetky tohoročné novinky, ktoré mali premiéru začiatkom roka na výstave Consumer Electronic Show (CES 2016) v Las Vegas.

Spoločnosť  LG v tomto roku oslavuje 50. výročie svojho vzniku, prvý čiernobiely televízor uviedla na trh v roku 1966. Pri tejto príležitosti uvádza novú luxusnú značku výrobkov LG Signature, ktorá bude v podstate výstavnou skriňou najnovších technológií. Celý tento rad sa vyznačuje minimalistickým a futuristickým dizajnom, zbaveným všetkých nadbytočných ovládacích prvkov. Všetko je podriadené jednoduchosti a priamočiarosti pri obsluhe a ovládaní. V rámci tejto značky bolo predstavených hneď 5 prístrojov. Dvojica chladničiek amerického typu je vybavená elektronicky spriehľadneným sklom, po poklepaní naň sa zapne osvetlenie vnútri a sklo sa spriehľadní, táto časť sa dá navyše samostatne otvárať, takže „nevetráte“ v celej chladničke. V konštrukcii vnútorných políc a úložných priestorov vidno veľa invencie, všetko je jednoducho nastaviteľné a konfigurovateľné. Pri otvorení dvierok mrazničky sa automaticky trochu vysunú zásuvky, ak s nimi dlhšie nemanipulujete, samy sa zasunú.  Chladničky sú vo veľmi efektnej kovovo sivej úprave, dvierka sa otvárajú automaticky po priložení nohy pod chladničku. Chladiaci systém využíva, samozrejme, najnovšiu technológiu LG Inverter Linear Compressor, na ktorú výrobca dáva záruku až 20 rokov.

Práčka z radu LG Signature obsahuje hneď dvojicu pracích bubnov. Hlavný bubon s kapacitou 12 kg sa dá využívať samostatne alebo možno využiť súčasne oba. Menší spodný slúži na pranie malých množstiev bielizne. Práčka vychádza z potrieb používateľov a snahy o zníženie prevádzkových nákladov. Ovládanie je kompletne dotykové, na celom prístroji nenájdete žiadny mechanický vypínač, samozrejmá, je možnosť kontroly cez aplikáciu v mobile.

Ďalší člen radu LG Signature je čistička vzduchu s funkciami zvlhčovania, ionizácie a odstraňovania pachov. Vo vrchnej časti je ovládací a signalizačný panel. Priehľadný pás umožňuje nahliadnutie do útrob pri funkcii čistenia a zvlhčovania vzduchu, svetelný pásik po obvode dopĺňa vizuálny dojem. Ide o dizajnovo krásny prístroj, ktorý v interiéri určite zaujme. Je vybavený aj funkciami monitorovania kvality ovzdušia v reálnom čase. Filtre možno vyprať a výrobca udáva ich životnosť na 10 rokov.

Posledný z tohto radu je špičkový OLED TV zo série G6 s uhlopriečkou 65". Ide o nádherný dizajnový kúsok s čistými tvarmi. Unikátny OLED s hrúbkou iba 2,57 mm (asi 4 kreditné karty) je nalepený na bezrámovej sklenej tabuli. Všetka elektronika vrátane zvukového systému so subwooferom je ukrytá v základni. Prístroj je úplne kompatibilný so systémami Ultra HD Premium, takže umožňuje sledovanie programov s rozšíreným dynamickým rozsahom HDR a farebným gamutom WCG podľa odporúčania REC.2020. Zaujímavé je to, že aj napriek nezvyčajnej konštrukcii sa dá TV prijímač nainštalovať aj na stenu, v tom prípade sa celá základňa pootočí o 90°. Pri predvádzaní bolo hneď vidieť, že LG je svetový líder v technológii panelov OLED a kvalita obrazu je naozaj excelentná.

LG Signature však bola iba jedna z vecí, ktoré nás zaujali. Napriek tomu, že bežne sa v PC REVUE bielou technikou nezaoberáme, do tejto sféry stále viac prenikajú technológie z odboru IT a ďalšej spotrebnej elektroniky, takže sa tieto kategórie pomaly, ale isto približujú. LG napríklad už v aktuálnych modeloch svojich práčok využíva funkciu, keď pri poruche práčka dokáže odoslať do servisu diagnostické dáta prostredníctvom mobilnej aplikácie. Na akcii však spoločnosť LG predvádzala aj nový ekosystém Smart ThinQ umožňujúci vzájomné prepojenie domácich spotrebičov prostredníctvom iOT (internetu vecí). Ako domáce centrum v tomto prípade slúži server Smart ThinQ Hub, ktorý zbiera údaje a umožňuje ovládať pripojené spotrebiče. V systéme boli predvádzané rôzne spotrebiče, ako je klimatizácia, chladnička, práčka, sušička, mikrovlnná rúra a ďalšie. Výhodné je to, že pomocou inteligentných senzorov môžete do systému zaradiť aj spotrebiče, ktoré takéto funkcie pôvodne nemali, a monitorovať tak ich stav. V systéme navyše môže byť integrované ozvučenie a osvetlenie domu, bezpečnostný a monitorovací systém a veľa ďalšieho. Zaujímavé boli aj nové pračky systému centrum, ktoré využívajú patentovaný systém priameho motora, dvojité zavesenie bubna a špeciálny systém tlmenia vibrácií. Výrobca na motor poskytuje ojedinelú záruku až 20 rokov.  Okrem iného vyrába LG aj množstvo sofistikovaných bezdrôtových vysávačov fungujúcich na batérie. Ich prednosťami sú jednoduchá obsluha, nízka úroveň hluku a vysoký výkon. Nájdete medzi nimi aj robotický vysávač HOM-BOT Turbo+. Jedinečná novinka v ponuke je aj zariadenie nazvané LG Styler. Ide o akúsi skriňu na šaty, vybavenú tlakovým parným systémom, vďaka ktorému vaše šaty vyčistí, zbaví pachov a dokonca vyžehlí puky na nohaviciach. Novinka je mierená predovšetkým do hotelov a podobných prevádzok, nie je však vylúčené ani jej použitie v domácnosti. V blízkom čase určite predstavíme niektoré z noviniek LG aj v recenziách.

Pod značkou LG Signature uvádza LG zatiaľ päť produktov

Smart ThinQ využíva na prepojenie domácich spotrebičov internet vecí, centrom systému je Smart ThinQ Hub

Aj takto môže vyzerať ovládanie chladničky v podaní LG

65" OLED TV z radu LG Signature vyniká nielen jedinečným dizajnom, ale aj kvalitou obrazu

Práčka z radu LG Signature ponúka dva pracie bubny a čisto dotykové ovládanie

Čistička vzduchu analyzuje kvalitu ovzdušia, čistí, zvlhčuje a ionizuje vzduch a odstraňuje pachy

LG Styler je jedinečný produkt, ktorý čistí a odstraňuje pachy z bielizne vysokotlakovou parou bez použitia chémie

LG má vo svojom portfóliu aj širokú ponuku klimatizácií – do reprezentačných interiérov mieri dizajnová novinka Artcool Stylist

Dvojica chladničiek z radu LG Signature zaujme dizajnom aj špičkovými technológiami

LG vyrába výhradne bezdrôtové vysávače, počnúc tyčovým modelom až po robotický Home-Bot

 

 

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Farebná tlač v profesionálnej kvalite pre každého

08.11.2016 00:00

OKI Smart Colour Solutions Event  Spoločnosť OKI sa posledné tri roky orientovala najmä na multifunkčné tlačiarne do kancelárskeho prostredia a posunula sa od predaja produktov k predaju komplexných ...

Magazín

Ako na výrobu technologických produktov v Číne

08.11.2016 00:00

Ste startup, ktorý ukončil vývoj produktu a chystá sa na veľkosériovú výrobu? Hľadáte dodávateľa, ktorý vám ponúkne čo najlepšie podmienky? Poďte sa pozrieť, ako sa vyrába v Číne. O praktické skúseno ...

Magazín

Budúcnosť patrí high-endu

08.11.2016 00:00

Ako naznačujú výsledky prieskumov trhu agentúry CIPA (Camera & Imaging Product Association), predaj digitálnych fotoaparátov od roka 2010 vytrvalo klesá. Z pôvodných 121,5 milióna kusov do roku 20 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá