Image
10.11.2016 0 Comments

Renault predstavil strategické partnerstvo s počítačovým vizionárom Chronocam

Automobilový líder využije unikátnu technológiu snímania, ktorá rozšíri kapacity pomocných systémov ADAS a autonómneho riadenia

CEO a výkonný riaditeľ Skupiny Renault Carlos Ghosn dnes počas prejavu na stretnutí Web Summit uviedol, že skupina vstupuje do strategickej dohody s Chronocam SA, ktorá je vývojárom snímacích senzorov inšpirovaných biológiou a počítačových riešení pre automobilové aplikácie. Renault aktívne spolupracuje na vývoji technológií, ktorým sa venuje Chronocam, a to napríklad na snímaní a spracovávaní vizuálnych vstupov do bezpečnostných systémov vozidiel Renault (ADAS – Advanced Driver Assistance Systems – Vyspelé asistenčné systémy pre vodiča).
Renault už predtým investoval do projektu Chronocamu s označením Séria B, vďaka čomu narástol kapitál projektu o 15 miliónov. Spoločnosť, ktorá má korene v Paríži, podporujú viaceré revolučné spoločnosti.
Chronocam využíva špeciálne snímanie, ktoré pri pozorovaní okolia funguje na princípe ľudského oka a pri spracovávaní údajov funguje ako ľudský mozog. Vďaka vysokej efektivite môže táto technológia nahradiť súčasné senzory používané na automobilovom trhu.

Nové technológie od Chronocam-u poskytnú viaceré vylepšenia:

  • Rýchlejšiu detekciu ľudí a prekážok.
  • Robustnejšia kamera sa lepšie adaptuje na environmentálne a aktuálne podmienky
  • Nižšie celkové náklady na realizáciu, vďaka čomu budú ADAS dostupnejšie a tým pádom budú naše cesty bezpečnejšie.

Spoločnosti budú spolupracovať na aplikovaní technológií ako napríklad: varovanie proti kolízii, asistencia vodičovi, ochrana chodcov, detekcia mŕtveho uhla a ostatné funkcie, ktoré zlepšujú bezpečnosť a efektivitu – aj pri autonómnych vozidlách.

“Máme ambície stáť sa prvou značkou, ktorá poskytne autonómnu technológiu “eyes-off/hands-off” na mainstreamových vozidlách za dostupnú cenu, aj preto spolupracujeme so spoločnosťou Chronocam, ktorej technológie sú cenovo prijateľné a efektívne,” povedal Gaspar Gascon, výkonný viceprezident produktového inžinierstva, Skupina Renault.

“Teší nás, že môžeme spolupracovať s takým globálnym a inovatívnym lídrom, akým je Renault, aby sme mohli aplikovať naše technológie do dopravy” povedal Luca Verre, CEO a zakladateľ spoločnosti Chronocam. “Chronocam poskytne špeciálne vybavenie pre autonómne vozidlá, ktoré pomôžu pri rýchlejšom spracovávaní vizuálnych vstupov.”

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá