Image
4.2.2015 0 Comments

Reklama na Snapchate stojí 750 000 dolárov na deň

snapchat-usd.jpg Snapchat žiada od inzerentov za jednodňovú reklamu 750 000 dolárov. Tvrdí to Garett Sloane vo svojej správe na webe Adweek.

Snapchat sa domnieva, že ide o primeranú cenu vzhľadom na jedinečné publikum, ktorým disponuje. Ide totiž o tínedžerov, o ktorých je známe, že ich je ťažké osloviť reklamou. Pritom Snapchat má oveľa mladších používateľov ako konkurencia. V podstate ponúka priamy dosah na dospievajúcich po celom svete.

No služba má pomerne obmedzené možnosti zisťovania, akej skupine používateľov sa reklama v skutočnosti zobrazí. Inzerenti napríklad nevedia, aký je pomer mužov a žien, ktorí ich reklamu videli, a nepoznajú ani ich vek.

Napriek vysokej cene reklamy Snapchat oslovuje najmä top značky. Nedávno na ňom bežala animovaná reklama firmy McDonald's s názvom Love Is Endless. A spoločnosť Universal, prvý reklamný partner tejto sociálnej platformy, bola taká spokojná so svojou reklamnou kampaňou, že sa rozhodla týmto spôsobom propagovať aj ďalší film Blbý a blbší sú späť.

Sadzby reklamy v messagingových aplikáciách sú porovnateľné s cenami vo významných televíznych spoločnostiach. Napríklad 30-sekundový spot odvysielaný v relácii NBC Sunday Night Football stojí približne 627 300 dolárov. Reklama na Snapchate sa však vo všeobecnosti zobrazuje menej ako 10 sekúnd a má dosah na oveľa menšie publikum, i keď je podstatne cielenejšia.

Zdroj: businessinsider.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá