Image
18.7.2014 0 Comments

Red Hat uvoľňuje nový Inktank Ceph a prináša nižšiu cenu za uložený GB dát a pokročilý tiering

ITN_Redhad.jpg Len pár mesiacov po tom, čo Red Hat v apríli 2014 ovládol spoločnosť Inktank, uvoľnil novú verziu Inktank Ceph Enterprise 1.2.

Red Hat hovorí, že verzia 1.2 má umožniť lepšie ukladanie a správu širokého spektra dát - od najdôležitejších dát kritických pre beh biznisu až po dáta v archívoch, ku ktorým sa pristupuje skôr výnimočne. Toto riešenie tak zapadá medzi ďalšie produkty, na ktorých Red Hat stavia, ako je operačný systém RHEL a OpenStack, a má byť vhodné aj na nasadenie v prostredí cloudu. 

Podľa zástupcov firmy Red Hat sú firmy v súčasnosti pod tlakom rastúceho množstva objemov dát a súčasne aj zmenšujúcich sa rozpočtov na IT. Inktank Ceph Enterprise 1.2 má preto za cieľ zmeniť neuspokojivú situáciu v oblasti softvérových riešení na ukladanie dát a ponúknuť univerzálnosť, vysoký výkon, spoľahlivosť, efektívnosť a nízku cenu. 

Hlavné novinky v riešení Inktank Ceph Enterprise 1.2
Úspora miesta pri archivovaných dát - pre dáta, ktoré sú uložené v archíve a netreba k nim pristupovať, ponúka nový Inktank redukciu nárokov na úložnú kapacitu, a to údajne až o 50 %. Vďaka tomu sa má znížiť cena za uložený gigabajt dát. 

Pokročilý tiering - dáta, ktoré sú často využívané, sú presunuté na najvýkonnejšie médiá (typicky SSD) zatiaľ čo tie, ktoré sa nevyužívajú alebo sú už nepotrebné, sa odsúvajú na lacnejšie a menej výkonné úložné systémy. V kombinácii s uvedeným princípom tak firmy dostávajú do ruky výkonný softvérový nástroj na správu rôznych typov dát podľa svojej potreby. 

Calamari 1.2 - novo aktualizovaná platforma na správu Ceph umožňuje administrátorom spravovať kľúčové funkcie úložných systémov. Ide napríklad o správu jednotlivých storage zariadení a stanovených politík a o zmeny v klastroch Ceph. Ide o on-premise aplikáciu, ktorá má zjednodušiť správu a ľahko uvádzať do praxe požadované zmeny. 

Aktualizovaná verzia CEPH ponúka aj komplexnú integráciu s RHEL OpenStack Platform 4 a 5. Čo sa týka operačných systémov, riešenie podporuje RHEL 6.5 a 7 a takisto Ubuntu 12.04 a 14.04.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá