Image
4.8.2014 0 Comments

Red Hat presadzuje štandardizáciu Linuxu pre 64-bitové servery ARM

redhat.png Spoločnosť vytvorila verziu operačného systému Linux, ktorú možno používať na test procesorov a hardvéru postaveného na 64-bitovej architektúre ARMv8-A.

Nová linuxová distribúcia je založená na platforme Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a je súčasťou partnerského programu, ktorý Red Hat spustil v stredu pre potenciálnych výrobcov hardvéru s architektúrou ARM.

„Nehovoríme tomu RHEL, ale ide o funkčný, nepodporovaný operačný systém, určený na vývojárske aktivity našich partnerov," vysvetlil Mark Coggin z firmy Red Hat. Red Hat sa pomocou nového projektu snaží hardvérových ​​výrobcov prinútiť na vytvorenie štandardnej implementácie špecifikácie ARMv8-A. Spoločnosť ARM vlastné procesory nevyrába, namiesto toho predáva licencie svojich návrhov tretím stranám.

Štandardnou implementáciou sa rozumie stav, keď si spotrebitelia budú môcť servery ARMv8-A kúpiť od akéhokoľvek výrobcu a budú mať pritom istotu, že ich 64-bitový operačný systém a softvér budú fungovať bez ohľadu na to, kto vyrobil serverový procesor.

„Chceme sa vyhnúť stavu, keď na spustenie ARM-ovej implementácie od AMD potrebujete jednu linuxovú distribúciu a na spustenie implementácie od Broadcomu zase inú," oznámil Coggin. K rýchlejšej štandardizácii prispeli aj špecifikácia Server Base System Architecture a špecifikácie od organizácie Linari Enterprise Group. Nepomenovaná distribúcia od firmy Red Hat používa obe.

Red Hat verí, že svojimi aktivitami ovplyvní nielen výrobcov procesorov, ale aj tvorcov hardvéru a originálneho vybavenia. Zatiaľ získal podporu od spoločností Advanced Micro Devices, American Megatrends, AppliedMicro, Broadcom, Cavium, Dell a Hewlett-Packard.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá