Image
4.8.2014 0 Comments

Red Hat presadzuje štandardizáciu Linuxu pre 64-bitové servery ARM

redhat.png Spoločnosť vytvorila verziu operačného systému Linux, ktorú možno používať na test procesorov a hardvéru postaveného na 64-bitovej architektúre ARMv8-A.

Nová linuxová distribúcia je založená na platforme Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a je súčasťou partnerského programu, ktorý Red Hat spustil v stredu pre potenciálnych výrobcov hardvéru s architektúrou ARM.

„Nehovoríme tomu RHEL, ale ide o funkčný, nepodporovaný operačný systém, určený na vývojárske aktivity našich partnerov," vysvetlil Mark Coggin z firmy Red Hat. Red Hat sa pomocou nového projektu snaží hardvérových ​​výrobcov prinútiť na vytvorenie štandardnej implementácie špecifikácie ARMv8-A. Spoločnosť ARM vlastné procesory nevyrába, namiesto toho predáva licencie svojich návrhov tretím stranám.

Štandardnou implementáciou sa rozumie stav, keď si spotrebitelia budú môcť servery ARMv8-A kúpiť od akéhokoľvek výrobcu a budú mať pritom istotu, že ich 64-bitový operačný systém a softvér budú fungovať bez ohľadu na to, kto vyrobil serverový procesor.

„Chceme sa vyhnúť stavu, keď na spustenie ARM-ovej implementácie od AMD potrebujete jednu linuxovú distribúciu a na spustenie implementácie od Broadcomu zase inú," oznámil Coggin. K rýchlejšej štandardizácii prispeli aj špecifikácia Server Base System Architecture a špecifikácie od organizácie Linari Enterprise Group. Nepomenovaná distribúcia od firmy Red Hat používa obe.

Red Hat verí, že svojimi aktivitami ovplyvní nielen výrobcov procesorov, ale aj tvorcov hardvéru a originálneho vybavenia. Zatiaľ získal podporu od spoločností Advanced Micro Devices, American Megatrends, AppliedMicro, Broadcom, Cavium, Dell a Hewlett-Packard.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá