Image
4.8.2014 0 Comments

Red Hat presadzuje štandardizáciu Linuxu pre 64-bitové servery ARM

redhat.png Spoločnosť vytvorila verziu operačného systému Linux, ktorú možno používať na test procesorov a hardvéru postaveného na 64-bitovej architektúre ARMv8-A.

Nová linuxová distribúcia je založená na platforme Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a je súčasťou partnerského programu, ktorý Red Hat spustil v stredu pre potenciálnych výrobcov hardvéru s architektúrou ARM.

„Nehovoríme tomu RHEL, ale ide o funkčný, nepodporovaný operačný systém, určený na vývojárske aktivity našich partnerov," vysvetlil Mark Coggin z firmy Red Hat. Red Hat sa pomocou nového projektu snaží hardvérových ​​výrobcov prinútiť na vytvorenie štandardnej implementácie špecifikácie ARMv8-A. Spoločnosť ARM vlastné procesory nevyrába, namiesto toho predáva licencie svojich návrhov tretím stranám.

Štandardnou implementáciou sa rozumie stav, keď si spotrebitelia budú môcť servery ARMv8-A kúpiť od akéhokoľvek výrobcu a budú mať pritom istotu, že ich 64-bitový operačný systém a softvér budú fungovať bez ohľadu na to, kto vyrobil serverový procesor.

„Chceme sa vyhnúť stavu, keď na spustenie ARM-ovej implementácie od AMD potrebujete jednu linuxovú distribúciu a na spustenie implementácie od Broadcomu zase inú," oznámil Coggin. K rýchlejšej štandardizácii prispeli aj špecifikácia Server Base System Architecture a špecifikácie od organizácie Linari Enterprise Group. Nepomenovaná distribúcia od firmy Red Hat používa obe.

Red Hat verí, že svojimi aktivitami ovplyvní nielen výrobcov procesorov, ale aj tvorcov hardvéru a originálneho vybavenia. Zatiaľ získal podporu od spoločností Advanced Micro Devices, American Megatrends, AppliedMicro, Broadcom, Cavium, Dell a Hewlett-Packard.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá