Image
13.6.2014 0 Comments

Recenzia LG Optimus L7: skĺbenie vlastností, nízkej hmotnosti a predĺženej výdrže

LG_Optimus_L7_II.jpg Najvybavenejší model z novej série prináša skĺbenie užitočných vlastností, nízkej hmotnosti a predĺženej výdrže na akumulátor. Telo telefónu nie je úplne úzke, a tak si treba pri jeho držaní dať pozor. Zadný kryt je totiž z bežného plastu a dosť sa šmýka, a to aj na pracovnom stole. Pod displejom je tlačidlo na návrat na domácu obrazovku, ktoré má zároveň lemované podsvietenie a slúži na hlásenie rôznych udalostí. Zobrazuje aj stav nabíjania akumulátora zmenou farby.

Na boku je tlačidlo na vypnutie displeja a na druhej hrane ovládanie hlasitosti s tlačidlom rýchlej voľby. Výrobca tlačidlu Quick pridal základnú možnosť vstupu do špeciálnej aplikácie na QuickMemo. Vďaka nej sa dajú robiť poznámky písané voľnou rukou alebo na virtuálnej klávesnici priamo nad všetkými aplikáciami. Ak vás napríklad na webovej stránke niečo zaujme, stačí si vytvoriť poznámku a uložiť ju aj s podkladom. Samozrejme, stále zostáva možnosť použiť klasický jednofarebný podklad. Tomuto tlačidlu môžete priradiť aj inú činnosť, a tak máte prístup do všetkých nainštalovaných programov alebo funkcií systému.

L7_1 copy.jpg

Riešenie je veľmi dobré a tlačidlo rozhodne neprekáža. Navyše výrobca vynechal hardvérové tlačidlo na fotografovanie. Vo svete smartfónov, kde ich používanie vyžaduje nosiť i nabíjačku stále so sebou, poteší zvýšená kapacita akumulátora. Kapacita až 2460 mAh poskytne s prehľadom výdrž na dva dni podľa nášho hodnotenia, zatiaľ čo iné modely vydržia len deň. Výdrž sa dá šetriacim režimom ešte predĺžiť, a tak je tu ašpirant na telefón s dlhou výdržou. Z technickej stránky je vybavený dvojjadrovým CPU s frekvenciou 1 GHz, čo postačuje na pracovné aj multimediálne používanie. Škoda len, že kapacita RAM nebola zaokrúhlená na pomyselný gigabajt, vystačiť tak treba so 768 MB.

L7_3 copy.jpg

Rozhranie je zlepšené o rôzne prechody a motívy, čo poteší každého, kto si rád prispôsobuje grafický vzhľad systému s možnosťou zmeny medzi štyrmi motívmi. Potešilo nás zobrazenie malých ikon v hlavnom menu. Namiesto matice ikon v rozložení 4 × 5 sa dá prepnúť zobrazenie do hustejšieho režimu 5 × 6 ikon, a to bez obmedzenia komfortu alebo výzoru menu. Oba varianty vyzerajú dobre, záleží na preferenciách. Fotoaparát sa okrem klasického fotografovania dá využiť aj ako univerzálny prekladač. Súčasťou je aplikácia DioDict 3, ktorá umožňuje stiahnutie jedného prekladového slovníka zadarmo.

Na ulici alebo na jedálnom lístku odfotíte text a necháte si ho preložiť. Slovenčina ani čeština však podporované nie sú. Zaujímavá je aj funkcia QSlide, ktorá umožňuje sledovať video a zároveň pracovať s inými aplikáciami. Aplikované je prekrytie a video je vykreslené cez alfa kanál, čiže nemá samostatné okno, ale prekrýva sa s pracovnou plochou aplikácie. To však má za následok, že je, jednoducho povedané, vyblednuté. Výrobca zapracoval na multitaskingu, no tento procesor nepodporuje nahrávanie full HD videa. Qualcomm ho označuje ako S4 Play, podpora full HD je integrovaná od radu S4 Plus. Vystačiť treba s tzv. TV formátom, teda 720 × 480 bodov.


Hodnotenie

cena
výdrž
nadstavba systému
kapacita RAM

Technické parametre

Model telefónu

LG Optimus L7II

Operačný systém

Android 4.1.2

Formát SIM karty

SIM

Pamäť RAM / ROM / iná [MB]

768 / 1700 / -

Procesor

1 GHz, dvojjadrový

Displej, počet farieb

IPS, 16 miliónov farieb

Displej - veľkosť [palcov] / rozlíšenie [bodov]

4,3 / 480 × 800

Regulácia podsvietenia

áno

Slot na kartu

microSDHC do 32 GB

Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC

3.0, BGN, áno, áno, áno

Modul GSM, 3G

Quad Band, HSDPA, WCDMA

Fotoaparát / video

8 Mpix, autofocus / 720 × 480, 30 sn./s

FM rádio

áno

Gravitačný senzor

áno

Vymeniteľná batéria a vlastnosti

áno, 2460 mAh, Li-Ion

Čas hovoru / úsporný režim [min / hod.]

720 / 800

Rozmery [mm] / hmotnosť [gramov]

121,5 × 66,6 × 9,7 / 118

Benchmarky

Smartbench 2012 - Productivity / Gaming index

2217 / 1961

Quadrant Standard

2672

Bodové hodnotenie

Dizajn a konštrukcia

4/5

Výbava / cena

4/5

Dodatočné funkcie

3/5

Výdrž

4/5

Cena:

137,00 eur s DPH (114,17 eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá