Image
25.6.2014 0 Comments

Recenzia LG G2: výborný pomer ceny a výkonu, kvalitný displej a veľká výdrž batérie

lg-g2.jpg Keď vydalo LG prvú špecifikáciu modelu G2, bol to prvý smartfón na svete so supervýkonným štvorjadrovým procesorom Snapdragon 800 s taktom 2,26 GHz na jadro. A aj ostatná výbava stála za to. G2 prináša nový štýlový dizajn, a to hneď z dvoch dôvodov, oba postrehnete už na prvý pohľad. Na úvod je to displej, ktorý tvorí až 80 % prednej plochy (čo je aktuálne najviac spomedzi smartfónov), takže v rovnakých rozmeroch, ako má Galaxy S4, ponúka model od LG o 0,2 palca väčší displej.

Toto si treba vyskúšať naživo, naozaj to stojí za to. Druhý výrazný dizajnový prvok je premiestnenie tlačidiel ovládania hlasitosti a uzamykacieho tlačidla z bočných hrán dozadu pod fotoaparát. Vytvorí to po prvé čisté bočné hrany a po druhé umožní intuitívne ovládanie zvuku počas telefonovania. Nemusíte sa báť, telefón sa dá odomykať dvojitým poklepaním po displeji, len to funguje asi v 80 % prípadov. 

G2_Global_Range (2).jpg

Lahôdkou tohto telefónu je 5,2-palcový True HD+ displej s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov. Panel IPS je skutočne kvalitný, ponúka špičkové pozorovacie uhly (konštatujeme, že aktuálne najlepšie na trhu) a výbornú svietivosť. Pamäťové karty microSD G2-ka nepodporuje, takže si budete musieť jednoducho s tými 10 GB vystačiť.

Android 4.2.2 funguje svižne, tu nemôžeme mať najmenšiu výhradu. Operačný systém je výrazne prispôsobený, čo vidieť už len potiahnutím notifikačnej lišty nadol. Ponúka množstvo možností a za to LG chválime. Celá grafická nadstavba „žerie" počas behu systému asi polovicu pamäte RAM.

G2_Global_Range (4).jpg

K fotoaparátu sa vyjadríme asi trochu striedmejšie. Áno, obrovská výhoda pri fotení G2-kou je optická stabilizácia (dvojosová). Úprava ISO, vyváženie bielej, Burst Mode, panoráma, režim HDR - toto všetko nájdeme aj u konkurencie. Takže vo výsledku by mal 13 Mpix fotoaparát vytvárať nádherné snímky. Áno, zvládne to, ale najmä v exteriéri.

V interiéri za umelého osvetlenia sa nám prakticky nepodarilo vytvoriť ostrý záber a vtesnať 13 Mpix snímač do čipu identickej veľkosti, kde bol predtým 8 Mpix snímač. Na záver k výdrži, čo je pre nás asi najväčšie prekvapenie. Batéria s kapacitou 3000 mAh vydržala pri našom náročnom „žmýkaní" dva dni, čo je o 50 ÷ 80 % viac ako pri ostatných vlajkových lodiach.

Model G2 (dostupný v bielej a čiernej) má výraznú šancu na úspech na trhu medzi používateľmi. Dôvod je jasný - cena, v rámci ktorej dostal do telefónu výrobca prakticky všetko, po čom dnešný používateľ túži. Pomerom ceny a výkonu zostáva LG G2 aktuálne neprekonaný.


Hodnotenie

pomer ceny a výkonu
displej
dizajnový prístup
IR port
výdrž batérie
chýba microSD
odomykanie dvojitým poklepaním nefunguje vždy spoľahlivo
horšie fotografie v interiéri

Technické parametre

Model telefónu

LG G2

Operačný systém

Android 4.2.2.

Formát SIM karty

microSIM

Pamäť RAM / ROM / iná [MB]

2000 / 16 000 / -

Procesor

2,26 GHz, štvorjadrový, Snapdragon 800

Displej, počet farieb

True HD+, IPS, 16 miliónov

Displej - veľkosť [palcov] / rozlíšenie [bodov]

5,2 / 1920 × 1080

Regulácia podsvietenia

áno, automatická

Slot na kartu

nemá

Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC

4.0, BGNac, áno, áno, áno

Modul GSM, 3G

Quad Band, HSDPA, WCDMA, LTE

Fotoaparát / video

13 Mpix s OIS / 1920 × 1080, 60 fps

FM rádio

áno

Gravitačný senzor

áno

Vymeniteľná batéria a vlastnosti

nie, 3000 mAh, Li-Ion

Čas hovoru / úsporný režim [min / hod.]

N/A

Rozmery [mm] / hmotnosť [gramov]

138,5 × 70,9 × 8,9 / 143

Benchmarky

Smartbench 2012 - Productivity / Gaming index

9844 / 4208

Quadrant Standard

19815

Hodnotenie

Dizajn a konštrukcia

4/5

Výbava/cena

5/5

Dodatočné funkcie

5/5

Výdrž

5/5

Cena:

380,50 Eur s DPH (317,11 Eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá