Image
2.5.2014 0 Comments

Recenzia: 10-palcový tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 s výborným pomerom cena/výkon

prestigio-multipad-4-1.jpg 10,1-palcový tablet so štvorjadrovým procesorom zaujme hliníkovým šasi a elegantným dizajnom. Ponúka výborný pomer cena/výkon a aj napriek nižšej cene ho môžeme radiť do kategórie tabletov strednej triedy.

Procesor nepatrí medzi najvýkonnejšie na trhu. Ponúka však dostatok výkonu na to, aby zvládol bežné aktivity, na ktoré používatelia tablet využívajú. Poradí si aj s 3D hrami, pri slabšom nastavení kvality. HD rozlíšenie 1280 × 800 je viac ako postačujúce a dotvára celkový pozitívny dojem zariadenia, ktoré ponúka výborný pomer cena/výkon. Chválime výdrž batérie, počas testovania sme namerali až 6,7 hodín s maximálnym nastavením jasu. V bežných podmienkach môže byť výdrž ešte dlhšia.

RS3838_original_jpg_noalpha.jpg

Hliníkové šasi je príjemným prekvapením a oživením tradícií. Obvykle sme boli zvyknutí na plastové tablety, najmä v kategórii lacnejších zariadení. Hliníková konštrukcia dodáva tabletu punc elegancie, prístroj pôsobí odolnejšie ako konkurenčné plastové produkty. Na tele sa nachádza dvojica kamier, ktoré sú kvôli nízkemu rozlíšeniu použiteľné maximálne na video hovory. Pomocou tohto tabletu kvalitné fotky neodfotíte.

Je pozitívne, že predná kamera je umiestnená v strednej pozícii nad displejom. Niektoré konkurenčné zariadenie majú kameru v rohu, čo je pri video hovoroch nepraktické. Tablet ponúka bežnú výbavu - micro USB, micro HDMI a microSD sloty. Bez microSD karty sa pravdepodobne nezaobídete, z 8 GB interného úložiska dostanete k dispozícii 5,4 GB miesta. Podporované sú microSD karty do veľkosti 32 GB.

RS3854_original_jpg_noalpha.jpg

RS3837_original_jpg_noalpha.jpg

Operačný systém Android vo verzii 4.2 nie je výrazne upravený. Ponúka množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré pokryjú základnú využiteľnosť zariadenia. Reakcie systému sú plynulé.

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 PMP5101C QUAD odporúčame používateľom, ktorí hľadajú 10-palcový tablet za dobrú cenu. PMP5101C QUAD ponúka dostatok výkonu, veľmi dobrú výdrž batérie a kvalitný displej. Vlastnosti, v ktorých tablet zaostáva, je možné odstrániť pomocou príslušenstva - úložisko si rozšírite SD kartou, hudbu budete počúvať cez slúchadlá.


Hodnotenie

hliníkové šasi
pomer cena/výkon
výdrž batérie

veľkosť interného úložiska
rozlíšenie kamier
menej kvalitné reproduktory

Technické parametre

Model

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1

Výrobca

Prestigio

Veľkosť a typ displeja

10,1", IPS

Rozlíšenie

1280 × 800

Operačný systém

Android 4.2

Procesor

Cortex A9, 1,6 GHz, štvorjadro

RAM

1 GB

Interná pamäť

8 GB / 5,4 GB k dispozícii

HDMI

Áno

Bluetooth

Áno

Porty

micro USB, mini HDMI, microSD

Digitálna kamera

Zadná, 2,0MP, predná, 0,3MP

Výdrž batérie [h]

6,7

Rozmery (v × š × h) [mm]

260 × 170 × 9,5

Hmotnosť [kg]

0,613

Cena:

162 Eur s DPH (134,99 Eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá