Image
9.7.2014 0 Comments

Rebríček najlepšieho herného hardvéru a softvéru podľa vývojárov

raspberry-pi.jpg Ankety o rôznych veciach sú celkom bežné, no konkrétne herné ankety sú takisto podstatne rozšírená záležitosť. O nich môžeme počuť či už po rôznych herných výstavách, alebo ku koncu roka, keď medzi sebou súperia tie najlepšie hry, s ktorými vývojári prišli za posledný rok.

Tie vyberajú nielen samotní hráči, ale aj odborná porota zostavená z novinárov. Podobné ankety bývajú aj v oblasti hardvéru či nástrojov pre vývojárov a tú najnovšiu, za ktorou stála profesionálna porota zostavená z viac ako 45 herných kritikov, šéfov štúdií a, samozrejme, vývojárov, priniesol magazín Develop.

V TOP 100 skončil na prvom mieste minipočítač Raspberry Pi, ktorý bol vyvinutý ako lacná pomôcka pre študentov, ktorí sa učia programovať, a jej úspech dokazujú aj čísla o predajoch presahujúcich 2,5 milióna kusov. Aj keď je otázne, či patrí práve na vrchol herne ladeného rebríčka.

Druhé miesto obsadil veľmi obľúbený Unreal Engine 4, pričom hneď za ním skončil ďalší obľúbený engine Unity 5, CryEngine ich nasleduje na slušnom 11. mieste. Štvrté miesto prevzal spúšťač súčasného boomu virtuálnej reality Oculus Rift vo verzii DK 2.0. Virtuálna realita od Sony v podobe projektu Morpheus však obsadila až 18. miesto, no ako prvá spomedzi konzol skončila PlayStation 4, a to na piatom mieste.

Za tento dobrý výsledok môže najmä jednoduchšie vývojárske prostredie oproti predchádzajúcej generácii. Z ďalších konzol sa na siedme miesto dostal Xbox One, Valve PC projekt Steam Machines skončili na pätnástej pozícii, Wii U obsadilo 32. miesto a Ouya sa dostala až za prvú päťdesiatku a umiestnila sa na 56. pozícii. Nakoniec ani handheldy na tom nie sú zle, keďže Nintendo 3DS sa umiestnilo na 21. pozícii a PS Vita na 24. Možno v rebríčku všeobecne chýbajú mobily.

 1. Raspberry Pi
 2. Unreal Engine 4
 3. Unity 5
 4. Oculus Rift
 5. PlayStation 4
 6. Morpheme with Euphoria
 7. Xbox One
 8. Enlighten
 9. Maya
 10. Incredibuild
 11. CryEngine
 12. FMod
 13. Google Glass
 14. Simplygon
 15. Steam Machines
 16. Perforce
 17. Havok Vision Engine
 18. Project Morpheus
 19. 3DS Max
 20. Bink 2
 21. Nintendo 3DS
 22. Scaleform Mobile SDK
 23. Substance Designer 4
 24. PlayStation Vita
 25. WWISE
 26. Hansoft
 27. Marmalade SDK
 28. PhysX
 29. SpeedTree for Games
 30. Umbra 3 Visibility Solution

Kompletný zoznam si môžete pozrieť na oficiálnej stránke magazínu Develop.

Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá