Image
9.7.2014 0 Comments

Rebríček najlepšieho herného hardvéru a softvéru podľa vývojárov

raspberry-pi.jpg Ankety o rôznych veciach sú celkom bežné, no konkrétne herné ankety sú takisto podstatne rozšírená záležitosť. O nich môžeme počuť či už po rôznych herných výstavách, alebo ku koncu roka, keď medzi sebou súperia tie najlepšie hry, s ktorými vývojári prišli za posledný rok.

Tie vyberajú nielen samotní hráči, ale aj odborná porota zostavená z novinárov. Podobné ankety bývajú aj v oblasti hardvéru či nástrojov pre vývojárov a tú najnovšiu, za ktorou stála profesionálna porota zostavená z viac ako 45 herných kritikov, šéfov štúdií a, samozrejme, vývojárov, priniesol magazín Develop.

V TOP 100 skončil na prvom mieste minipočítač Raspberry Pi, ktorý bol vyvinutý ako lacná pomôcka pre študentov, ktorí sa učia programovať, a jej úspech dokazujú aj čísla o predajoch presahujúcich 2,5 milióna kusov. Aj keď je otázne, či patrí práve na vrchol herne ladeného rebríčka.

Druhé miesto obsadil veľmi obľúbený Unreal Engine 4, pričom hneď za ním skončil ďalší obľúbený engine Unity 5, CryEngine ich nasleduje na slušnom 11. mieste. Štvrté miesto prevzal spúšťač súčasného boomu virtuálnej reality Oculus Rift vo verzii DK 2.0. Virtuálna realita od Sony v podobe projektu Morpheus však obsadila až 18. miesto, no ako prvá spomedzi konzol skončila PlayStation 4, a to na piatom mieste.

Za tento dobrý výsledok môže najmä jednoduchšie vývojárske prostredie oproti predchádzajúcej generácii. Z ďalších konzol sa na siedme miesto dostal Xbox One, Valve PC projekt Steam Machines skončili na pätnástej pozícii, Wii U obsadilo 32. miesto a Ouya sa dostala až za prvú päťdesiatku a umiestnila sa na 56. pozícii. Nakoniec ani handheldy na tom nie sú zle, keďže Nintendo 3DS sa umiestnilo na 21. pozícii a PS Vita na 24. Možno v rebríčku všeobecne chýbajú mobily.

 1. Raspberry Pi
 2. Unreal Engine 4
 3. Unity 5
 4. Oculus Rift
 5. PlayStation 4
 6. Morpheme with Euphoria
 7. Xbox One
 8. Enlighten
 9. Maya
 10. Incredibuild
 11. CryEngine
 12. FMod
 13. Google Glass
 14. Simplygon
 15. Steam Machines
 16. Perforce
 17. Havok Vision Engine
 18. Project Morpheus
 19. 3DS Max
 20. Bink 2
 21. Nintendo 3DS
 22. Scaleform Mobile SDK
 23. Substance Designer 4
 24. PlayStation Vita
 25. WWISE
 26. Hansoft
 27. Marmalade SDK
 28. PhysX
 29. SpeedTree for Games
 30. Umbra 3 Visibility Solution

Kompletný zoznam si môžete pozrieť na oficiálnej stránke magazínu Develop.

Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá