Image
15.5.2014 0 Comments

Realistické masky s tvarou iných ľudí. Budeme ich nosiť, aby sme sa vyhli sledovaniu na uliciach?

masky_95.JPG Počet kamier v mestách neustále rastie. Iba v Chicagu je ich 25 tisíc. Ľudia sú sledovaní na každom kroku. Preto sa výtvarník Leo Selvaggio rozhodol vyrobiť a predávať realistické masky s jeho podobizňou.

„Nie sme presvedčení, že by vás mal niekto sledovať iba preto, že sa prechádzate. Taktiež by ste sa nemali skrývať. Namiesto toho použite niektorý z našich produktov a majte alternatívnu identitu," hlása oficiálna stránka spoločnosti URME (U R Me - ty si ja) Surveillance. Tá chce, v prípade úspechu kampane na portáli Indiegogo, predávať realistické masky.

Masky sú vytvorené z 3D skenu tváre a na pohľad vyzerajú naozaj veľmi realisticky. Rozdiel oproti skutočnej tvári je viditeľný iba zblízka, dôvodom sú štrbiny na oči. Masky by mali oklamať kamery aj rôzne pozorovacie systémy. Budú si myslieť, že ste človek, ktorého tvár nosíte. Podľa zákonov niektorých štátov je však nosenie cudzej tváre už dnes považované za ilegálny čin.

URME žiada vo svojej kampani tisíc dolárov a tento cieľ sa už podarilo splniť. Realistickú protézu tváre Lea Selvaggia môžu záujemcovia získať za 200 dolárov.


Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá