Image
9.10.2015 0 Comments

RePhone: Vytvorte si vlastné pripojenie k internetu vecí pomocou modulárnej telefónnej súpravy

Čínska spoločnosť Seeed predstavila na portáli Kickstarter smartfónový kit RePhone, ktorý sa skladá z rôznych modulov obsahujúcich časti telefónu, napr. displej s uhlopriečkou 1,54 palca, komunikačný modul, prijímač GPS, slot na SIM kartu a pod.

Zámerom spoločnosti je umožniť každému používateľovi, aby si poskladal malý mobil podľa vlastného želania. Základný modul je vybavený konektivitou GSM a Bluetooth a stojí len 12 dolárov, celú súpravu môžu prví prispievatelia získať za 45 dolárov.

K dispozícii sú tri súpravy modulov RePhone. Základný modul GSM + BLE obsahuje SoC (System-on-chip) pre wearables a internet vecí a množstvo komunikačných protokolov vrátane GSM, GPRS a Bluetooth (4.0 a 2.1 Dual Mode).

Súprava RePhone Core Module 3G má mikroradič, štandardné rozhranie Xadow, USB, podporu pre analógové rozhranie na reproduktor, dva mikrofóny a slúchadlá, nano SIM, tlačidlo, LED, anténu, podporu pre HSPA/WCDMA a GPRS/EDGE.

Tretia súprava RePhone Create obsahuje to, čo druhá súprava, a navyše audiomodul a 1,54-palcový dotykový displej. K dispozícii je ešte 8 doplnkových modulov na pridanie ďalšej funkcionality. K modulom prepojeným páskovými vodičmi je dostupné aj jednoduché kartónové puzdro.


Kampaň na Kickstarteri vyvolala veľký záujem. Namiesto plánovaných 50 000 je na konte už viac ako 170 000 dolárov a kampaň potrvá ešte do 29. októbra.


Zdroj: techtimes.com, digitaltrends.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá