Image
9.10.2015 0 Comments

RePhone: Vytvorte si vlastné pripojenie k internetu vecí pomocou modulárnej telefónnej súpravy

Čínska spoločnosť Seeed predstavila na portáli Kickstarter smartfónový kit RePhone, ktorý sa skladá z rôznych modulov obsahujúcich časti telefónu, napr. displej s uhlopriečkou 1,54 palca, komunikačný modul, prijímač GPS, slot na SIM kartu a pod.

Zámerom spoločnosti je umožniť každému používateľovi, aby si poskladal malý mobil podľa vlastného želania. Základný modul je vybavený konektivitou GSM a Bluetooth a stojí len 12 dolárov, celú súpravu môžu prví prispievatelia získať za 45 dolárov.

K dispozícii sú tri súpravy modulov RePhone. Základný modul GSM + BLE obsahuje SoC (System-on-chip) pre wearables a internet vecí a množstvo komunikačných protokolov vrátane GSM, GPRS a Bluetooth (4.0 a 2.1 Dual Mode).

Súprava RePhone Core Module 3G má mikroradič, štandardné rozhranie Xadow, USB, podporu pre analógové rozhranie na reproduktor, dva mikrofóny a slúchadlá, nano SIM, tlačidlo, LED, anténu, podporu pre HSPA/WCDMA a GPRS/EDGE.

Tretia súprava RePhone Create obsahuje to, čo druhá súprava, a navyše audiomodul a 1,54-palcový dotykový displej. K dispozícii je ešte 8 doplnkových modulov na pridanie ďalšej funkcionality. K modulom prepojeným páskovými vodičmi je dostupné aj jednoduché kartónové puzdro.


Kampaň na Kickstarteri vyvolala veľký záujem. Namiesto plánovaných 50 000 je na konte už viac ako 170 000 dolárov a kampaň potrvá ešte do 29. októbra.


Zdroj: techtimes.com, digitaltrends.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá