Image
18.5.2016 0 Comments

Raspberry Pi: „Čarovné zrkadlo“ za 300 dolárov ukáže dátum, počasie a neodpustí si ani kompliment

Dylan Pierce z Philadelphie dal svojej priateľke Amy na Vianoce skutočne originálny darček. Zhotovil jej „čarovné zrkadlo“, nie nepodobné tomu z rozprávky o Snehulienke. Okrem toho, že ukáže odraz používateľa, povie mu aj to, ako dobre vyzerá. No popri milých komplimentoch ponúka aj užitočné informácie - v dolnej časti zobrazuje dátum, presný čas a predpoveď počasia na daný deň.

Pierce na svojom blogu publikoval aj návod. Všetky potrebné veci ho vraj vyšli asi na 300 dolárov. Najdôležitejšia súčasť je malý, lacný počítač Raspberry Pi, ktorý je navrhnutý ako nástroj na výučbu programovania pre začiatočníkov. Ďalej potreboval monitor a obojstranné zrkadlo vo veľkosti zodpovedajúcej monitoru. Pierce si zvolil 27-palcový LCD monitor BenQ, no jeho plastový kryt vymenil za nový drevený.

Na Raspberry Pi nainštaloval open source prehliadač Chromium, ktorý sa pri každom zapnutí otváral v celoobrazovkovom režime. Dylan sa v minulosti venoval programovaniu, takže napísal aj vlastný softvér na zobrazenie dátumu, počasia a hŕstky náhodne vybraných lichôtok, ktoré sa dajú aktualizovať.

Celá práca mu zabrala spolu asi 20 hodín, no trvala niekoľko týždňov, pretože išlo o prekvapenie, a tak musel využiť čas, keď bola jeho priateľka v práci.

Samozrejme, darček mal veľký úspech, no tvorca by ho chcel v budúcnosti ešte zlepšiť, a to najmä zo stránky softvéru. Rád by napríklad pridal kód, ktorý mu umožní odosielať zo svojho telefónu SMS s personalizovanými riadkami textu, ktoré by sa zobrazili v spodnej časti zrkadla.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá