Image
18.5.2016 0 Comments

Raspberry Pi: „Čarovné zrkadlo“ za 300 dolárov ukáže dátum, počasie a neodpustí si ani kompliment

Dylan Pierce z Philadelphie dal svojej priateľke Amy na Vianoce skutočne originálny darček. Zhotovil jej „čarovné zrkadlo“, nie nepodobné tomu z rozprávky o Snehulienke. Okrem toho, že ukáže odraz používateľa, povie mu aj to, ako dobre vyzerá. No popri milých komplimentoch ponúka aj užitočné informácie - v dolnej časti zobrazuje dátum, presný čas a predpoveď počasia na daný deň.

Pierce na svojom blogu publikoval aj návod. Všetky potrebné veci ho vraj vyšli asi na 300 dolárov. Najdôležitejšia súčasť je malý, lacný počítač Raspberry Pi, ktorý je navrhnutý ako nástroj na výučbu programovania pre začiatočníkov. Ďalej potreboval monitor a obojstranné zrkadlo vo veľkosti zodpovedajúcej monitoru. Pierce si zvolil 27-palcový LCD monitor BenQ, no jeho plastový kryt vymenil za nový drevený.

Na Raspberry Pi nainštaloval open source prehliadač Chromium, ktorý sa pri každom zapnutí otváral v celoobrazovkovom režime. Dylan sa v minulosti venoval programovaniu, takže napísal aj vlastný softvér na zobrazenie dátumu, počasia a hŕstky náhodne vybraných lichôtok, ktoré sa dajú aktualizovať.

Celá práca mu zabrala spolu asi 20 hodín, no trvala niekoľko týždňov, pretože išlo o prekvapenie, a tak musel využiť čas, keď bola jeho priateľka v práci.

Samozrejme, darček mal veľký úspech, no tvorca by ho chcel v budúcnosti ešte zlepšiť, a to najmä zo stránky softvéru. Rád by napríklad pridal kód, ktorý mu umožní odosielať zo svojho telefónu SMS s personalizovanými riadkami textu, ktoré by sa zobrazili v spodnej časti zrkadla.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá