Image
18.5.2016 0 Comments

Raspberry Pi: „Čarovné zrkadlo“ za 300 dolárov ukáže dátum, počasie a neodpustí si ani kompliment

Dylan Pierce z Philadelphie dal svojej priateľke Amy na Vianoce skutočne originálny darček. Zhotovil jej „čarovné zrkadlo“, nie nepodobné tomu z rozprávky o Snehulienke. Okrem toho, že ukáže odraz používateľa, povie mu aj to, ako dobre vyzerá. No popri milých komplimentoch ponúka aj užitočné informácie - v dolnej časti zobrazuje dátum, presný čas a predpoveď počasia na daný deň.

Pierce na svojom blogu publikoval aj návod. Všetky potrebné veci ho vraj vyšli asi na 300 dolárov. Najdôležitejšia súčasť je malý, lacný počítač Raspberry Pi, ktorý je navrhnutý ako nástroj na výučbu programovania pre začiatočníkov. Ďalej potreboval monitor a obojstranné zrkadlo vo veľkosti zodpovedajúcej monitoru. Pierce si zvolil 27-palcový LCD monitor BenQ, no jeho plastový kryt vymenil za nový drevený.

Na Raspberry Pi nainštaloval open source prehliadač Chromium, ktorý sa pri každom zapnutí otváral v celoobrazovkovom režime. Dylan sa v minulosti venoval programovaniu, takže napísal aj vlastný softvér na zobrazenie dátumu, počasia a hŕstky náhodne vybraných lichôtok, ktoré sa dajú aktualizovať.

Celá práca mu zabrala spolu asi 20 hodín, no trvala niekoľko týždňov, pretože išlo o prekvapenie, a tak musel využiť čas, keď bola jeho priateľka v práci.

Samozrejme, darček mal veľký úspech, no tvorca by ho chcel v budúcnosti ešte zlepšiť, a to najmä zo stránky softvéru. Rád by napríklad pridal kód, ktorý mu umožní odosielať zo svojho telefónu SMS s personalizovanými riadkami textu, ktoré by sa zobrazili v spodnej časti zrkadla.

Zdroj: dailymail.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá