Image
12.11.2012 0 Comments

RapidShare podstatne obmedzí zdieľanie chráneného obsahu, bude z neho ďalší Dropbox?

rapidsharelogo.jpg Filehostingová služba RapidShare stupňuje svoj boj proti internetovému pirátstvu. Od konca novembra chce výrazne obmedziť verejné zdieľanie súborov. Neregistrovaní používatelia budú môcť zdieľať len 1 GB dát za deň, zatiaľ čo používateľom s prémiovým účtom sa umožní sprístupnenie 30 GB dát. Zdieľania obsahu v skupinách registrovaných používateľov sa tieto limity nebudú týkať.

Spoločnosť RapidShare podniká v oblasti cloudového hostingu a ponúka podobné služby ako Dropbox. No už od začiatkov čelila používateľom, ktorí zneužívali jej služby na masové šírenie autorsky chráneného obsahu. Najmä po zrušení Megauploadu tieto trendy ešte zosilneli, preto spoločnosť už dlhší čas spolupracuje s ochrancami autorských práv na ich obmedzení.

Po zavedení limitov bude RapidShare prakticky nepoužiteľný na zdieľanie väčšieho množstva chráneného obsahu. Používatelia tak budú môcť sprístupniť verejnosti denne maximálne jeden nekvalitný film.

Nový model sa stane účinným od 27. novembra a nahradí obmedzenie rýchlosti pre neplatiacich používateľov, ktoré sa zaviedlo začiatkom roka po odstavení Megauploadu, keď RapidShare zaznamenal výrazný nárast porušovania autorských práv na svojich službách.

RapidShare teda smeruje k podobnému modelu, ako má Dropbox s jeho desktopovým klientom a mobilnými aplikáciami. Zároveň so spustením nového systému uvoľní aj finálnu verziu desktopového programu RapidDrive 1.0 pre Windows a predstaví revidované stránky, kde budú môcť používatelia ľahšie spravovať svoje súbory a kontakty.

Zdroj: torrentfreak.com
news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá