Image
12.11.2012 0 Comments

RapidShare podstatne obmedzí zdieľanie chráneného obsahu, bude z neho ďalší Dropbox?

rapidsharelogo.jpg Filehostingová služba RapidShare stupňuje svoj boj proti internetovému pirátstvu. Od konca novembra chce výrazne obmedziť verejné zdieľanie súborov. Neregistrovaní používatelia budú môcť zdieľať len 1 GB dát za deň, zatiaľ čo používateľom s prémiovým účtom sa umožní sprístupnenie 30 GB dát. Zdieľania obsahu v skupinách registrovaných používateľov sa tieto limity nebudú týkať.

Spoločnosť RapidShare podniká v oblasti cloudového hostingu a ponúka podobné služby ako Dropbox. No už od začiatkov čelila používateľom, ktorí zneužívali jej služby na masové šírenie autorsky chráneného obsahu. Najmä po zrušení Megauploadu tieto trendy ešte zosilneli, preto spoločnosť už dlhší čas spolupracuje s ochrancami autorských práv na ich obmedzení.

Po zavedení limitov bude RapidShare prakticky nepoužiteľný na zdieľanie väčšieho množstva chráneného obsahu. Používatelia tak budú môcť sprístupniť verejnosti denne maximálne jeden nekvalitný film.

Nový model sa stane účinným od 27. novembra a nahradí obmedzenie rýchlosti pre neplatiacich používateľov, ktoré sa zaviedlo začiatkom roka po odstavení Megauploadu, keď RapidShare zaznamenal výrazný nárast porušovania autorských práv na svojich službách.

RapidShare teda smeruje k podobnému modelu, ako má Dropbox s jeho desktopovým klientom a mobilnými aplikáciami. Zároveň so spustením nového systému uvoľní aj finálnu verziu desktopového programu RapidDrive 1.0 pre Windows a predstaví revidované stránky, kde budú môcť používatelia ľahšie spravovať svoje súbory a kontakty.

Zdroj: torrentfreak.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá