Image
12.11.2012 0 Comments

RapidShare podstatne obmedzí zdieľanie chráneného obsahu, bude z neho ďalší Dropbox?

rapidsharelogo.jpg Filehostingová služba RapidShare stupňuje svoj boj proti internetovému pirátstvu. Od konca novembra chce výrazne obmedziť verejné zdieľanie súborov. Neregistrovaní používatelia budú môcť zdieľať len 1 GB dát za deň, zatiaľ čo používateľom s prémiovým účtom sa umožní sprístupnenie 30 GB dát. Zdieľania obsahu v skupinách registrovaných používateľov sa tieto limity nebudú týkať.

Spoločnosť RapidShare podniká v oblasti cloudového hostingu a ponúka podobné služby ako Dropbox. No už od začiatkov čelila používateľom, ktorí zneužívali jej služby na masové šírenie autorsky chráneného obsahu. Najmä po zrušení Megauploadu tieto trendy ešte zosilneli, preto spoločnosť už dlhší čas spolupracuje s ochrancami autorských práv na ich obmedzení.

Po zavedení limitov bude RapidShare prakticky nepoužiteľný na zdieľanie väčšieho množstva chráneného obsahu. Používatelia tak budú môcť sprístupniť verejnosti denne maximálne jeden nekvalitný film.

Nový model sa stane účinným od 27. novembra a nahradí obmedzenie rýchlosti pre neplatiacich používateľov, ktoré sa zaviedlo začiatkom roka po odstavení Megauploadu, keď RapidShare zaznamenal výrazný nárast porušovania autorských práv na svojich službách.

RapidShare teda smeruje k podobnému modelu, ako má Dropbox s jeho desktopovým klientom a mobilnými aplikáciami. Zároveň so spustením nového systému uvoľní aj finálnu verziu desktopového programu RapidDrive 1.0 pre Windows a predstaví revidované stránky, kde budú môcť používatelia ľahšie spravovať svoje súbory a kontakty.

Zdroj: torrentfreak.com
news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá