Image
6.2.2015 0 Comments

Rambus pripravuje novú technológiu pamätí s vyššou kapacitou a nižšou latenciou

rambus.jpg Spoločnosť Rambus oznámila, že pracuje na novom type architektúry pamätí DRAM (dynamic random access memory), ktorá zníži latenciu a zväčší kapacitu počítačových pamäťových čipov. Veľa podrobností však o novej technológii neuviedla.

Firma už podpísala dohodu s významným zákazníkom, ktorý je údajne výrobcom DRAM, o udelení licencie na novú technológiu. Záujem o ňu prejavil aj ďalší zákazník.

Hoci pamäte typu XDR, XDR2 a mobilné XDR mali mnoho výhod oproti štandardným riešeniam, z rôznych dôvodov nezískali popularitu na trhu. Hlavným dôvodom, pre ktorý sa výrobcovia DRAM a vývojári mikroprocesorov a aplikačných procesorov rozhodli, že nebudú podporovať pamäťové architektúry Rambusu, bola ich neochota podporiť proprietárne technológie.

Z vyhlásenia spoločnosti vyplýva, že novú technológiu budú podporovať aspoň dvaja výrobcovia DRAM, čo znamená, že bude mať širšiu podporu ako XDR.

Rambus plánuje oficiálne predstaviť svoju novú pamäťovú technológiu neskôr v priebehu tohto roka a očakáva, že priemysel by mal novú architektúru prijať v roku 2016. Zatiaľ nie je jasné, pre aké oblasti budú nové pamäte určené. No keďže pôjde o proprietárnu technológiu, bude zrejme drahšia ako štandardné pamäte DDR4 a DDR3. Navyše na podporu nového typu pamätí bude pravdepodobne potrebné vyvinúť aj nový radič.

Zdroj: kitguru.net


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá