Image
6.2.2015 0 Comments

Rambus pripravuje novú technológiu pamätí s vyššou kapacitou a nižšou latenciou

rambus.jpg Spoločnosť Rambus oznámila, že pracuje na novom type architektúry pamätí DRAM (dynamic random access memory), ktorá zníži latenciu a zväčší kapacitu počítačových pamäťových čipov. Veľa podrobností však o novej technológii neuviedla.

Firma už podpísala dohodu s významným zákazníkom, ktorý je údajne výrobcom DRAM, o udelení licencie na novú technológiu. Záujem o ňu prejavil aj ďalší zákazník.

Hoci pamäte typu XDR, XDR2 a mobilné XDR mali mnoho výhod oproti štandardným riešeniam, z rôznych dôvodov nezískali popularitu na trhu. Hlavným dôvodom, pre ktorý sa výrobcovia DRAM a vývojári mikroprocesorov a aplikačných procesorov rozhodli, že nebudú podporovať pamäťové architektúry Rambusu, bola ich neochota podporiť proprietárne technológie.

Z vyhlásenia spoločnosti vyplýva, že novú technológiu budú podporovať aspoň dvaja výrobcovia DRAM, čo znamená, že bude mať širšiu podporu ako XDR.

Rambus plánuje oficiálne predstaviť svoju novú pamäťovú technológiu neskôr v priebehu tohto roka a očakáva, že priemysel by mal novú architektúru prijať v roku 2016. Zatiaľ nie je jasné, pre aké oblasti budú nové pamäte určené. No keďže pôjde o proprietárnu technológiu, bude zrejme drahšia ako štandardné pamäte DDR4 a DDR3. Navyše na podporu nového typu pamätí bude pravdepodobne potrebné vyvinúť aj nový radič.

Zdroj: kitguru.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá