Image
6.2.2015 0 Comments

Rambus pripravuje novú technológiu pamätí s vyššou kapacitou a nižšou latenciou

rambus.jpg Spoločnosť Rambus oznámila, že pracuje na novom type architektúry pamätí DRAM (dynamic random access memory), ktorá zníži latenciu a zväčší kapacitu počítačových pamäťových čipov. Veľa podrobností však o novej technológii neuviedla.

Firma už podpísala dohodu s významným zákazníkom, ktorý je údajne výrobcom DRAM, o udelení licencie na novú technológiu. Záujem o ňu prejavil aj ďalší zákazník.

Hoci pamäte typu XDR, XDR2 a mobilné XDR mali mnoho výhod oproti štandardným riešeniam, z rôznych dôvodov nezískali popularitu na trhu. Hlavným dôvodom, pre ktorý sa výrobcovia DRAM a vývojári mikroprocesorov a aplikačných procesorov rozhodli, že nebudú podporovať pamäťové architektúry Rambusu, bola ich neochota podporiť proprietárne technológie.

Z vyhlásenia spoločnosti vyplýva, že novú technológiu budú podporovať aspoň dvaja výrobcovia DRAM, čo znamená, že bude mať širšiu podporu ako XDR.

Rambus plánuje oficiálne predstaviť svoju novú pamäťovú technológiu neskôr v priebehu tohto roka a očakáva, že priemysel by mal novú architektúru prijať v roku 2016. Zatiaľ nie je jasné, pre aké oblasti budú nové pamäte určené. No keďže pôjde o proprietárnu technológiu, bude zrejme drahšia ako štandardné pamäte DDR4 a DDR3. Navyše na podporu nového typu pamätí bude pravdepodobne potrebné vyvinúť aj nový radič.

Zdroj: kitguru.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá