Image
11.11.2016 0 Comments

RÚ zverejnil výsledky ďalších výberových konaní na frekvencie

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) zverejnil výsledky druhej série výberových konaní na frekvencie v pásme 3 600 až 3 800 megahertzov (MHz). Ako informoval hovorca RÚ Roman Vavro, konkrétne ide o okresy Detva, Kysucké Nové Mesto, Myjava, Sobrance, Stropkov a Svidník. RÚ zároveň zverejnil vo svojom vestníku a na svojom webe už siedmu sériu výziev na frekvencie zo spomínaného pásma, a to pre okresy Partizánske, Komárno, Kežmarok, Brezno, Čadca, Ružomberok. Ponuku môžu predkladať záujemcovia najneskôr do 6. decembra tohto roka.

V štyroch okresoch získali frekvencie záujemcovia za vyvolávaciu cenu. "V okresoch Myjava a Sobrance výberová komisia vylúčila jedného účastníka, v každom iného, ktorého ponuka nespĺňala požiadavky uvedené vo výzve. Títo účastníci sa sami pripravili o možnosť získať frekvencie a umožnili konkurentom získať frekvencie za vyvolávaciu cenu," priblížil Vavro. RÚ preto opäť upozorňuje záujemcov, aby sa dôkladne oboznámili so všetkými podmienkami výberového konania a následne ich plnili.

Úspešnými účastníkmi výberového konania v okrese Detva sú spoločnosti AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., ktorá zaplatí jednorazovú úhradu za pridelené frekvencie vo výške 5 800 eur a Slovanet, a. s., ktorá uhradí 1 400 eur. Vyvolávacia cena bola 1 400 eur. Úspešnými účastníkmi výberového konania v okrese Kysucké Nové Mesto sa stali firmy AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., ktorá zaplatí 6 900 eur a HMZ Rádiokomunikácie, s. r. o., ktorá zaplatí 5 216 eur. Vyvolávacia cena bola 1 400 eur.

V okrese Myjava uspeli spoločnosti AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., ktorá zaplatí 6 400 eur a Slovanet, a. s., so sumou 6 550 eur. Vyvolávacia cena predstavovala 1 200 eur. Víťazmi v okrese Sobrance sa stali firmy AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., (1 000 eur) a Slovanet, a. s., (1 000 eur), pričom vyvolávacia cena bola na úrovni 1 000 eur. V okrese Stropkov sa víťazmi stali spoločnosti AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., (900 eur) a Slovanet, a. s., (900 eur) pri vyvolávacej cene 900 eur. Úspešnými účastníkmi výberového konania v okrese Svidník sú taktiež spoločnosti AMTEL SLOVENSKO, s. r. o., (5 000 eur) a Slovanet, a. s., (1 400 eur), pri vyvolávacej cene 1 400 eur.

Každý úspešný operátor získal jeden frekvenčný blok so šírkou 40 MHz zložený z 8x5 MHz základných blokov. "Držitelia povolení majú povinnosť poskytovať prostredníctvom pridelených frekvencií nomádsky alebo mobilný prístup všetkým účastníkom v celej nimi prevádzkovanej sieti," vysvetlil Vavro. Povolenia sú právoplatné, pričom ich platnosť je do 31. decembra 2024. Úhrady za pridelené frekvencie sú splatné do 14 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti povolenia.

Autor: SITA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá