Image
15.10.2015 0 Comments

Qualcomm s 24-jadrovým čipom ARM vstupuje na trh serverových procesorov

Qualcomm odhalil svoj prvý model s 24-jadrovým čipom navrhnutým britskou spoločnosťou ARM. Architektúra ARM sa často využíva v inteligentných telefónoch a tabletoch. Podľa niektorých by čipy ARM mohli vďaka svojim nízkym energetickým požiadavkám v dátových centrách nahradiť procesory x86.

Cieľovým používateľom čipu majú byť veľké spoločnosti ako Facebook a Google. Čip bude vhodný na náročné procesy, ako je prenos obrovského množstva dát, učenie prístrojov alebo obsluhu infraštruktúr.

Qualcomm sa tak pripojí k spoločnostiam ako AMD, Cavium, AppiledMicro, Marvell a Broadcom, ktoré už procesory ARM ponúkajú. Vďaka obrovskému podielu na trhu smartfónov by sa však z Qualcommu mohol čoskoro stať významný hráč.

Poskytovatelia internetových služieb ako Amazon a Microsoft však svoje softvéry navrhli priamo pre servery x86. Ich presun k ARM tam bude zložitejší.

Intel navyše na nové čipy ARM odpovedal novými energeticky vhodnejšími verziami svojho čipu Xeon. Tí najväčší poskytovatelia internetových služieb sa často zdržujú komentárov o tom, čo vo svojich dátových centrách robia, ale niektorí už využívanie serverov ARM potvrdili. Spoločnosť ApplieMicro tento rok potvrdila, že čipy ARM už zaviedla napríklad internetová peňaženka PayPal. Produkty ARM využíva aj internetový vyhľadávač Baidu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá