Image
15.10.2015 0 Comments

Qualcomm s 24-jadrovým čipom ARM vstupuje na trh serverových procesorov

Qualcomm odhalil svoj prvý model s 24-jadrovým čipom navrhnutým britskou spoločnosťou ARM. Architektúra ARM sa často využíva v inteligentných telefónoch a tabletoch. Podľa niektorých by čipy ARM mohli vďaka svojim nízkym energetickým požiadavkám v dátových centrách nahradiť procesory x86.

Cieľovým používateľom čipu majú byť veľké spoločnosti ako Facebook a Google. Čip bude vhodný na náročné procesy, ako je prenos obrovského množstva dát, učenie prístrojov alebo obsluhu infraštruktúr.

Qualcomm sa tak pripojí k spoločnostiam ako AMD, Cavium, AppiledMicro, Marvell a Broadcom, ktoré už procesory ARM ponúkajú. Vďaka obrovskému podielu na trhu smartfónov by sa však z Qualcommu mohol čoskoro stať významný hráč.

Poskytovatelia internetových služieb ako Amazon a Microsoft však svoje softvéry navrhli priamo pre servery x86. Ich presun k ARM tam bude zložitejší.

Intel navyše na nové čipy ARM odpovedal novými energeticky vhodnejšími verziami svojho čipu Xeon. Tí najväčší poskytovatelia internetových služieb sa často zdržujú komentárov o tom, čo vo svojich dátových centrách robia, ale niektorí už využívanie serverov ARM potvrdili. Spoločnosť ApplieMicro tento rok potvrdila, že čipy ARM už zaviedla napríklad internetová peňaženka PayPal. Produkty ARM využíva aj internetový vyhľadávač Baidu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá