Image
15.10.2015 0 Comments

Qualcomm s 24-jadrovým čipom ARM vstupuje na trh serverových procesorov

Qualcomm odhalil svoj prvý model s 24-jadrovým čipom navrhnutým britskou spoločnosťou ARM. Architektúra ARM sa často využíva v inteligentných telefónoch a tabletoch. Podľa niektorých by čipy ARM mohli vďaka svojim nízkym energetickým požiadavkám v dátových centrách nahradiť procesory x86.

Cieľovým používateľom čipu majú byť veľké spoločnosti ako Facebook a Google. Čip bude vhodný na náročné procesy, ako je prenos obrovského množstva dát, učenie prístrojov alebo obsluhu infraštruktúr.

Qualcomm sa tak pripojí k spoločnostiam ako AMD, Cavium, AppiledMicro, Marvell a Broadcom, ktoré už procesory ARM ponúkajú. Vďaka obrovskému podielu na trhu smartfónov by sa však z Qualcommu mohol čoskoro stať významný hráč.

Poskytovatelia internetových služieb ako Amazon a Microsoft však svoje softvéry navrhli priamo pre servery x86. Ich presun k ARM tam bude zložitejší.

Intel navyše na nové čipy ARM odpovedal novými energeticky vhodnejšími verziami svojho čipu Xeon. Tí najväčší poskytovatelia internetových služieb sa často zdržujú komentárov o tom, čo vo svojich dátových centrách robia, ale niektorí už využívanie serverov ARM potvrdili. Spoločnosť ApplieMicro tento rok potvrdila, že čipy ARM už zaviedla napríklad internetová peňaženka PayPal. Produkty ARM využíva aj internetový vyhľadávač Baidu.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá