Image
9.12.2015 0 Comments

Pyjamas Academy: Slovenský startup umožní štúdium aj v pyžame

Kto z nás po tom netúžil? Neopustiť vrúcnu náruč svojej postele, keď ho povinnosti volali. Šikovná Slovenka s medzinárodnými koreňmi prežila zrejme podobnú situáciu, keď vymyslela svoj projekt a priniesla tak nový priestor na on-line učenie. Dnes, keď sa štúdium čoraz viac presúva do virtuálnej reality, vzniká aj na Slovensku užitočná platforma na eLearning pod vtipným názvom Pyjamas Academy.

Autorka projektu, Slovenka Lujza Olsen, je vyštudovaná žurnalistka a vďaka častému cestovaniu ovláda niekoľko jazykov. Pôvodom je síce z Alžírska, ale istý čas žila v Británii a dokonca aj v Nórsku, kde sa vydala. Momentálne žije a pôsobí v Prahe.Aj vďaka týmto cestovateľským životným náhodám a aktívnemu štúdiu jazykov sa dostala k učeniu na diaľku. „Mala som žiačku, ktorá bývala v Londýne a hodiny sme mali cez Skype. Zdalo sa mi to veľmi praktické, a tak som sa pustila do hľadania stránok, ktoré by takéto služby poskytovali u nás. Nič som nenašla, ale v Amerike a Británii už podobné služby boli, len našinec by na ich využitie najprv musel vedieť po anglicky. To sa mi už až také praktické nezdalo, a tak vznikol nápad s Pyjamas Academy," hovorí autorka projektu Lujza Olsen.

A presne na tomto základe funguje Pyjamas Academy. Združuje „učiteľov", ktorí majú poznatky, a „študentov", ktorí sa chcú či potrebujú učiť. Na registráciu ako učiteľ nie je dôležité, či je človek profesionál alebo nadšenec, podstatné je, že má čo naučiť iných. Na stránke si vytvorí profil, kde predstaví seba a predmet, ktorý chce učiť. Kontrolu týchto „učiteľov" vykonávajú sami študenti - hodnotia ich bodmi. Čím viac spokojných žiakov bude učiteľ mať, tým viac bodov od nich získa a jeho profil stúpne v rebríčku učiteľov vyššie. To mu opäť prinesie viac študentov. Cenu za hodinu si určí učiteľ sám. Žiak si na stránke zarezervuje hodinu, a keď sa obaja s učiteľom prihlásia, hodina sa môže začať.

pa-full-standard-2.jpg

Platforma „Pyžamovej akadémie" sprostredkováva aj najmodernejšie metódy učenia, ako je obrazový a zvukový prenos, virtuálna tabuľa, možnosť učiť viac študentov naraz či zdieľanie obrazovky.

Autorka platformy hovorí, že jej „ cieľom je vytvoriť stránku, kde sa ľudia navzájom nájdu a budú si môcť odovzdávať vedomosti. Veľa ľudí tiež už dnes nechce a ani nie je viazaných na jedno miesto. Cestujú, sťahujú sa, sú v pohybe a pre takýchto ľudí je ťažké viazať sa na kurz na jednom mieste. Sú tu aj menšie skupinky ľudí, ktorí bývajú v zahraničí a potrebujú pre deti slovenských či českých učiteľov, prípadne bývajú na odľahlejšom mieste a z rôznych dôvodov nemôžu nikam chodiť." Pre týchto ľudí je tento priestor ako stvorený. Inšpiráciou bola aj anglická babička, ktorá učila jazyk on-line z domova dôchodcov.

Stránka Pyjamasacademy.sk momentálne funguje v beta verzii a je otvorená na registráciu učiteľov. Pre študentov bude spustená v januári 2016.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Startupy

Startup4Dummies

27.11.2016 11:25

Startup4Dummies je užitočná knižka pre inovatívne startupy obsahujúca súbor praktických informácií, rád a návodov, ktoré im pomôžu vyhnúť sa chybám svojich predchodcov.

Startupy 2

Predstavujeme slovenské startupy: Gettpal – on-line sociálna sieť na off-line aktivity v reálnom svete

15.11.2016 00:19

Ako Gettpal vznikol? „Určite sa už raz každému stalo, že chcel ísť do kina či zabaviť sa, zašportovať si alebo sa len tak prejsť, ale jeho priatelia nemali čas, prípadne už mali svoje rodiny. Podobnú ...

Startupy

Nemecký startup má solárne auto s dojazdom 30 km na solar alebo 250 km na batériu

16.09.2016 00:19

Nemecká automobilka Sono Motors predstavila elektrické vozidlo Sion, ktoré možno nabíjať pomocou solárnych panelov. Vyzerá ako skrátená Toyota Prius, celá pokrytá solárnymi panelmi. Tie sú integrované ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá