10.6.2015 0 Comments

Prvý slovenský akcelerátor The Spot Booster úspešne uzavrel 1.ročník

Počas finálového večera, prvého ročníku Booster akcelerátora, hodnotili investori spolu s odbornou porotou najúspešnejšie startupy, ktoré získajú ešte dodatočnú finančnú podporu od akcelerátora a medzinárodného konzorcia CEEDTech.

Konzorcium piatich akcelerátorov CEEDTech, tak už rok pomáha budovať inovatívne podnikanie naprieč celým stredoeurópskym regiónom. Cieľom Dňa investorov bolo ukázať niekoľko mesačnú prácu jednotlivých startup tímov, ich rast, vstup na trh, spoluprácu s korporátnymi partnermi a samotným akcelerátorom. Podľa slov Mateja Ftáčnika sa to potvrdilo:

"S kvalitou tímov som bol veľmi spokojný. Každý founder pracoval posledné týždne naplno a to sa prejavilo v pozitívnom hodnotení investorov. V nasledujúcich dňoch, počas individuálnych stretnutí s investormi sa ukáže, či sa práca s tímami v Booster naozaj vydarila."

Hodnotiaca porota bola zložená z investorov z domácej aj zahraničnej scény ako Andrej Kiska ml. (Credo Ventures), Radovan Vašina (Fond Inovacií a Technologií) a Philipp Stangl z Pioneers Ventures. Jeden zo startup founderov, Ondrej Prostredník, zhodnotil svoje pôsobenie v The Spot Booster akcelerátore nasledovne:

"Bola to jedinečná príležitosť pre každého z nás za štyri mesiace postaviť svoj startup na nohy a posunúť ho na iný level. Samotná akcelerácia nám dala veľa, nielen čo sa týka prezentácií a umenia sa predať, ale viditeľné pozitívne zmeny nášho biznis rozmýšľania. Myslíme si, že sme do toho dali maximum a tešíme sa na príležitosti a dvere, ktoré sa nám vďaka The Spot Boostru otvoria."

Počas Dňa investorov sa predstavili nasledovné startup tímy:

  1. Kickresume - Jednoduchý on-line nástroj, ktorý pomáha mladým ľuďom pri vytváraní originálneho životopisu. Sprevádza ich počas celého procesu od výberu designu, štruktúry až po zaujímavý obsah. Napovie čo by ste do životopisu mali napísať a čo nie a nakoniec vyhľadá pre Vás relevantnú pracu vo vašom okolí. Na Kickresume sa vytvorilo už viac ako 250 000 životopisov.
  2. Axepto - platforma, ktorá umožní podpisovať elektronické dokumenty biometricky prostredníctvom kuriérov a ich tabletov.
  3. Betviz - poskytuje všetky dôležité informácie pre tipujúcich na jednom mieste.
  4. Aykiro - Cieľom je vytvoriť jednu z najlepších hier pre tablety, teda práve pre prostredie málo využívané na mobilnom trhu. Skombinovanie vynikajúcej hrateľnosti a estetického zážitku s pevnými monetizačnými mechanizmami.
  5. BeeSafe - Bezpečnostná mobilná služba, ktorá privolá automaticky pomoc, v prípade nebezpečia.
  6. Cloudo - Inteligentné rozšírenie webového prehliadača, ktoré vám zvyšuje produktivitu. Vďaka jednému miestu na ovládanie a pristupovanie k vašim cloudovým aplikáciám vám umožní rýchlo otvárať súbory v Dropboxe, zadávať úlohy pre vašich kolegov v Asana alebo prehľadávať vo všetkých aplikáciách - všetko na dosah vašich prstov.

Pre viac informácií o prihláškach do druhého kola Booster akcelerátora stačí napísať na vladimira@thespot.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá