10.6.2015 0 Comments

Prvý slovenský akcelerátor The Spot Booster úspešne uzavrel 1.ročník

Počas finálového večera, prvého ročníku Booster akcelerátora, hodnotili investori spolu s odbornou porotou najúspešnejšie startupy, ktoré získajú ešte dodatočnú finančnú podporu od akcelerátora a medzinárodného konzorcia CEEDTech.

Konzorcium piatich akcelerátorov CEEDTech, tak už rok pomáha budovať inovatívne podnikanie naprieč celým stredoeurópskym regiónom. Cieľom Dňa investorov bolo ukázať niekoľko mesačnú prácu jednotlivých startup tímov, ich rast, vstup na trh, spoluprácu s korporátnymi partnermi a samotným akcelerátorom. Podľa slov Mateja Ftáčnika sa to potvrdilo:

"S kvalitou tímov som bol veľmi spokojný. Každý founder pracoval posledné týždne naplno a to sa prejavilo v pozitívnom hodnotení investorov. V nasledujúcich dňoch, počas individuálnych stretnutí s investormi sa ukáže, či sa práca s tímami v Booster naozaj vydarila."

Hodnotiaca porota bola zložená z investorov z domácej aj zahraničnej scény ako Andrej Kiska ml. (Credo Ventures), Radovan Vašina (Fond Inovacií a Technologií) a Philipp Stangl z Pioneers Ventures. Jeden zo startup founderov, Ondrej Prostredník, zhodnotil svoje pôsobenie v The Spot Booster akcelerátore nasledovne:

"Bola to jedinečná príležitosť pre každého z nás za štyri mesiace postaviť svoj startup na nohy a posunúť ho na iný level. Samotná akcelerácia nám dala veľa, nielen čo sa týka prezentácií a umenia sa predať, ale viditeľné pozitívne zmeny nášho biznis rozmýšľania. Myslíme si, že sme do toho dali maximum a tešíme sa na príležitosti a dvere, ktoré sa nám vďaka The Spot Boostru otvoria."

Počas Dňa investorov sa predstavili nasledovné startup tímy:

  1. Kickresume - Jednoduchý on-line nástroj, ktorý pomáha mladým ľuďom pri vytváraní originálneho životopisu. Sprevádza ich počas celého procesu od výberu designu, štruktúry až po zaujímavý obsah. Napovie čo by ste do životopisu mali napísať a čo nie a nakoniec vyhľadá pre Vás relevantnú pracu vo vašom okolí. Na Kickresume sa vytvorilo už viac ako 250 000 životopisov.
  2. Axepto - platforma, ktorá umožní podpisovať elektronické dokumenty biometricky prostredníctvom kuriérov a ich tabletov.
  3. Betviz - poskytuje všetky dôležité informácie pre tipujúcich na jednom mieste.
  4. Aykiro - Cieľom je vytvoriť jednu z najlepších hier pre tablety, teda práve pre prostredie málo využívané na mobilnom trhu. Skombinovanie vynikajúcej hrateľnosti a estetického zážitku s pevnými monetizačnými mechanizmami.
  5. BeeSafe - Bezpečnostná mobilná služba, ktorá privolá automaticky pomoc, v prípade nebezpečia.
  6. Cloudo - Inteligentné rozšírenie webového prehliadača, ktoré vám zvyšuje produktivitu. Vďaka jednému miestu na ovládanie a pristupovanie k vašim cloudovým aplikáciám vám umožní rýchlo otvárať súbory v Dropboxe, zadávať úlohy pre vašich kolegov v Asana alebo prehľadávať vo všetkých aplikáciách - všetko na dosah vašich prstov.

Pre viac informácií o prihláškach do druhého kola Booster akcelerátora stačí napísať na vladimira@thespot.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá