23.1.2013 0 Comments

Prvý pasívny 3D projektor od spoločnosti Epson na komerčné použitie

Spoločnosť Epson, svetová jednotka na trhu s projektormi s viac ako 11 rokmi skúseností, oznamuje vydanie svojho prvého systému dvoch prepojených pasívnych 3D projektorov. Tento model ponúka jasný a cenovo dostupný 3D zážitok pre veľké publikum, preto ide o ideálnu voľbu pre vzdelávacie inštitúcie, múzeá, výstavy a podniky pôsobiace v pohostinstve. Systém Epson EB-W16SK sa pýši nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo (TCO), podporuje všetky súčasné formáty 3D signálu kompatibilné s HDMI a zaručuje akokoľvek veľkému publiku jasnú a živú 3D projekciu.

Projektorový systém EB-W16SK sa skladá z dvoch samostatných projektorových jednotiek, ktoré sú spojené prostredníctvom špeciálne navrhnutého držiaka. V rámci ovládania a nastavenia sú projektory prepojené cez rozhranie USB, pričom ku každému objektívu je pripojená polarizačná doska. Obe projekcie sa prekrývajú, takže oba obrazy sú potom elektronicky zarovnané pomocou funkcie automatického zarovnania projektoru a dokážu súbežne premietať obraz na strieborné plátno, ktoré je predávané samostatne*. Tak je výrazne skrátený čas nutný pre nastavenie.

* V súčasnej dobe nie je od spoločnosti Epson k dispozícii

O špičkovú kvalitu obrazu sa stará technológia 3LCD od spoločnosti Epson, ktorá dokáže verne reprodukovať širokú škálu farieb, a vytvárať tak prirodzené a žiarivé obrazy - ideálne na použitie napríklad pri výučbe prírodných vied a umeleckých výstavách. Oba projektory majú rovnako vysoký biely aj farebný svetelný výstup dosahujúci hodnoty 3 000 lúmenov a umožňujú jasnú 3D projekciu pri rôznych svetelných podmienkach.

Epson EB-W16SK dokáže zobraziť obsah v ktoromkoľvek formáte 3D signálu, ktorý je kompatibilný s HDMI, t.j. side-by-side, top-and-bottom aj frame packing. Vďaka tomu majú užívatelia možnosť zobrazovať čokoľvek zo širokej škály dostupného 3D obsahu.

Projektor je dodávaný s jedným kusom polarizačných 3D okuliarov, ktoré zaručujú jasný trojrozmerný obraz a vďaka nízkym výrobným nákladom ponúkajú cenovo dostupný 3D zážitok pri nízkych celkových nákladoch na vlastníctvo.

Gareth Day, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, hovorí: „Ide o náš prvý systém dvoch prepojených pasívnych 3D projektorov. Postarali sme sa o to, aby dokázal sprostredkovať publiku akejkoľvek veľkosti jasnú a živú 3D projekciu. Vďaka kombinácii pasívnej 3D technológie a cenovo dostupných okuliarov ponúka model Epson EB-W16SK užívateľom nízke celkové náklady na vlastníctvo a je ideálnou voľbou do prostredia, kde si chcú 3D obsah vychutnávať veľké skupiny ľudí."

Systém EB-W16SK je dostupný od 1. januára 2013 za cenu 1.898,40 EUR.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá