Image
28.9.2015 0 Comments

Prvý cloudový smartfón. Koniec problémov s kapacitou na ukladanie fotiek a videí

Nech vlastníte akýkoľvek smartfón, pri každom narážate na isté limity - či už ide o výdrž batérie, veľkosť obrazovky, alebo kapacitu interného úložiska. To posledné obmedzenie sa dá síce zmierniť použitím karty microSD, ale pre každého to nie je ideálne riešenie. Preto spoločnosť Nextbit teraz prichádza so smartfónom Robin, ktorému vraj nikdy nedôjde úložisko. Ide totiž o prvý smartfón, do ktorého je integrovaný cloud.

Keď sa v telefóne vyčerpá 32 GB lokálnej pamäte, obrázky, videá, súbory a aj aplikácie sa začnú ukladať do cloudu. Navyše softvér Nextbitu automaticky optimalizuje priestor v telefóne. Učí sa z vašich zvykov a fotografie a aplikácie, ktoré ste dlhý čas nepoužívali, presunie do cloudu, aby podľa potreby uvoľnil úložisko. Takéto aplikácie majú sivé ikony, no stačí jeden dotyk a všetky potrebné dáta sa stiahnu z cloudu. Fotografie sa môžu opätovne stiahnuť do telefónu v plnom rozlíšení alebo optimalizované na veľkosť displeja.

robin1.png

Zálohovanie fotografií či videí do cloudu dnes už využíva množstvo aplikácií, no Nextbit tvrdí, že jeho riešenie je lepšie. Zálohovanie sa totiž uskutočňuje vtedy, keď sú na to ideálne podmienky - keď je telefón pripojený k napájaniu a Wi-Fi. Používatelia sa teda nemusia starať o zálohovanie ani ručne odstraňovať veci, keď ich smartfón odmietne uložiť ďalšiu fotografiu.

Nextbit poskytne každému, kto si kúpi telefón Robin, 100 GB cloudového priestoru zadarmo. Toto číslo však nie je pevne dané a možno ho upraviť, ak bude používateľ potrebovať väčšiu úložnú kapacitu. Je zaujímavé, že Nextbit neplánuje nijaké poplatky za cloudové skladovanie, jeho obchodný model sa spolieha na zisky z predaja hardvéru.

Ak už sme pri hardvéri, Robin je unikátne dizajnovaný androidový smartfón strednej triedy. Má celoplastové telo, 5,2-palcový 1080p displej, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM, 2680 mAh batériu, 13 Mpx zadný a 5 Mpx predný fotoaparát. Nechýba ani nabíjací port USB typu C a snímač odtlačkov prstov.

Nextbit teraz ponúka svoj telefón Robin v kampani na Kickstarteri. Prví prispievatelia ho mohli získať za 299 dolárov, no táto ponuka je už vypredaná. V súčasnosti môžete dostať jeho edíciu Kickstarter Special za 349 dolárov, dodávky by sa mali začať vo februári 2016.

A o tom, že Robin sa stretol s veľkým úspechom, svedčí aj skutočnosť, že namiesto cieľovej sumy 500 000 dolárov je na konte už viac ako 1,2 mil. dolárov, pričom kampaň potrvá ešte do 1. októbra.

Zdroj: theverge.com
kickstarter.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá