Image
10.12.2015 0 Comments

Prvý Resco MADhack vyhrala aplikácia na meranie intenzity osvetlenia

Spoločnosť Resco usporiadala pre študentov a záujemcov o vývoj mobilných aplikácií zaujímavú akciu s názvom MADhack. Na maratóne, ktorý trval od piatka večera do polnoci nasledujúceho dňa, sa predstavilo 12 projektov študentov stredných a vysokých škôl až po „ostrieľaných" programátorov. Počas hackathonu radili účastníkom skúsení mentori zo spoločnosti Resco a celú akciu moderoval Juraj Mojík. Zároveň prebiehali sprievodné workshopy a prednášky zamerané na vývoj mobilných aplikácií, programovacie jazyky, aktuálne témy zo sveta vývoja mobilných aplikácií či smerovanie vývoja pre wearables. Sprievodné workshopy sa zameriavali na praktické rady na úspešné dokončenie rozpracovaných projektov.

„Väčšinu účastníkov tvorili študenti vysokých škôl, nechýbali však medzi nimi ani stredoškoláci a pracujúci ľudia. Zdá sa, že MADhack skutočne oslovil široké spektrum ľudí. Mali sme prihlásených viac ako 80 záujemcov, z kapacitných dôvodov sme počet účastníkov obmedzili na 56. Veľký a pozitívny ohlas nás veľmi teší. Z viac ako 50 účastníkov sa napokon vytvorilo 12 tímov, ktoré pracovali na vybranom projekte od piatka do soboty večera. V kreatívnej atmosfére vznikli skutočne zaujímavé projekty," prezradil Miroslav Pomšár, vedúci softvérového vývoja v spoločnosti Resco.

Vyhrala aplikácia na meranie intenzity osvetlenia

Jedným z najväčších prekvapení, ktoré MADhack priniesol, bolo práve množstvo vlastných nápadov, s ktorými účastníci prišli. Z dvanástich zrealizovaných projektov pochádzala väčšina priamo z hláv účastníkov. Víťazný tím, ktorý získal najviac hlasov od zúčastneného pléna, si odniesol okrem radosti aj finančnú odmenu.

„Študenti predviedli obrovskú mieru kreativity a intuície a priniesli projekty, ktoré oslovia širokú verejnosť. Našli sa aj takí, ktorí nemali presnú predstavu o konkrétnej aplikácii, ale vedeli, čomu sa chcú približne venovať. Nemali však problém zapojiť sa do projektu, ktorý ich oslovil. My sme im zároveň ponúkli niekoľko vlastných nápadov. Vybrať len jeden víťazný projekt bolo skutočne ťažké, pretože každý bol v niečom zaujímavý a originálny. Najviac však zaujal víťazný projekt s pracovným názvom Lampiris, ktorý získal najviac hlasov od všetkých zúčastnených. Jeho tím sa tak stal víťazom prvého MADhacku. Štvorčlenný tím v zložení MartinPikulík, MatúšČičman, JakubLichman a Boris Haviar pripravil aplikáciu na meranie intenzity osvetlenia a vložil ju do skutočne zaujímavého grafického vyhotovenia," povedal Miroslav Pomšár.

Kávovar na diaľku či upozornenie na revízora

Za zmienku stoja aj ďalšie zaujímavé projekty, ako napríklad Kávovar - aplikácia, pomocou ktorej si cez mobil spustíte kávovar a uľahčíte si tak prípravu rannej kávy, alebo Automat na automatizované vloženie opakujúceho sa kódu či aplikácia Pozor, revízor, ktorá má informovať o prítomnosti revízorov v MHD, alebo Bus stop, ktorá vám ukáže kedy ide najbližší autobus zo zastávky, pri ktorej práve ste.

„Projekty sa pohybovali od viac technických až po také, ktoré by si každý z nás vedel veľmi dobre predstaviť v bežnom živote. Mark places by uľahčila prácu fotografom a pomohla im vrátiť sa na miesta, ktoré sa im páčia. Vďaka Koffi by ste si zase objednali kávu cez mobil a následne si ju len vyzdvihli. Ski panorama by bola obľúbená prevažne medzi lyžiarmi, pretože informuje o aktuálnom stave obľúbených lyžiarskych stredísk. Na základe kvalitných projektov a šikovnosti pri ich spracovaní by sme určite radi niektorých študentov oslovili na spoluprácu. Našli sa však aj takí, ktorí nás predbehli a sami sa začali zaujímať o možnosti práce pre Resco. Sme radi, že sme touto akciou vyvolali záujem o prácu v sektore vývoja mobilných aplikácií," uzavrel Miroslav Pomšár, vedúci softvérového vývoja.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá