8.3.2013 0 Comments

Prvé zariadenie s WiGig pre pracovné nasadenie

Spoločnosť predstavila Dell Wireless Dock, prvú a jedinú dokovaciu stanicu založenú na bezdrôtovej technológii WiGig. Toto zariadenie je schopné pripojiť k pracovnému notebooku periférne zariadenia ako monitor, dataprojektor, klávesnicu alebo myš pričom zvláda aj prenos videa vo vysokej kvalite. Dokovacia stanica zároveň rozširuje konektivitu notebookov a najmä ultrabookov pridaním dodatočných portov.

Bezdrôtový štandard WiGig umožňuje až 10 násobne rýchlejší prenos dát v porovnaní s poslednou generáciou WiFi sietí.Hlavnými výhodami okrem rýchlosti je jednoduchosť, flexibilita a väčšia konektivita pre zapojenie periférií. Z mobilných zariadení zatiaľ novú dokovaciu stanicu podporuje ultrabook Dell Latitude 6430u.

„Bezdrôtové dokovacie stanice prinášajú do kancelárií, na pracovné stoly a do zasadacích miestností skutočnú bezdrôtovú éru. Vďaka WiGig štandardu zmiznú káble na pripojenie periférnych zariadení úplne," povedal hovorí Pavol Varga, riaditeľ pre oblasť firemných riešení Dell Slovensko a Rakúsko. „Dell Wireless Dock je príkladom nášho prístupu k rozvoju inovatívnych riešení, ktoré prinášajú zákazníkom praktický úžitok z najnovších technológií."

Dell Wireless Dock je určený na použitie v kanceláriách, zasadacích miestnostiach či učebniach. Zariadenie ponúka rýchlu a pohodlnú konektivitu pre monitory, projektory, sieťové prvky, reproduktory a ďalšie periférne zariadenia. Podporuje až dva externé displeje pripojené cez DisplayPort alebo HDMI, obsahuje tri porty USB 3.0 pre periférne zariadenia a Audio In/Out port na prenos hlasu cez IP, pri rýchlosti až 4,6 gigabitov za sekundu.

Jednoduchú správu a manažment novej dokovacej stanice v podnikovom prostredí umožňuje aktualizovaný Dell Connection Manager, ktorý odteraz podporuje aj zariadenia WiGig.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá