8.3.2013 0 Comments

Prvé zariadenie s WiGig pre pracovné nasadenie

Spoločnosť predstavila Dell Wireless Dock, prvú a jedinú dokovaciu stanicu založenú na bezdrôtovej technológii WiGig. Toto zariadenie je schopné pripojiť k pracovnému notebooku periférne zariadenia ako monitor, dataprojektor, klávesnicu alebo myš pričom zvláda aj prenos videa vo vysokej kvalite. Dokovacia stanica zároveň rozširuje konektivitu notebookov a najmä ultrabookov pridaním dodatočných portov.

Bezdrôtový štandard WiGig umožňuje až 10 násobne rýchlejší prenos dát v porovnaní s poslednou generáciou WiFi sietí.Hlavnými výhodami okrem rýchlosti je jednoduchosť, flexibilita a väčšia konektivita pre zapojenie periférií. Z mobilných zariadení zatiaľ novú dokovaciu stanicu podporuje ultrabook Dell Latitude 6430u.

„Bezdrôtové dokovacie stanice prinášajú do kancelárií, na pracovné stoly a do zasadacích miestností skutočnú bezdrôtovú éru. Vďaka WiGig štandardu zmiznú káble na pripojenie periférnych zariadení úplne," povedal hovorí Pavol Varga, riaditeľ pre oblasť firemných riešení Dell Slovensko a Rakúsko. „Dell Wireless Dock je príkladom nášho prístupu k rozvoju inovatívnych riešení, ktoré prinášajú zákazníkom praktický úžitok z najnovších technológií."

Dell Wireless Dock je určený na použitie v kanceláriách, zasadacích miestnostiach či učebniach. Zariadenie ponúka rýchlu a pohodlnú konektivitu pre monitory, projektory, sieťové prvky, reproduktory a ďalšie periférne zariadenia. Podporuje až dva externé displeje pripojené cez DisplayPort alebo HDMI, obsahuje tri porty USB 3.0 pre periférne zariadenia a Audio In/Out port na prenos hlasu cez IP, pri rýchlosti až 4,6 gigabitov za sekundu.

Jednoduchú správu a manažment novej dokovacej stanice v podnikovom prostredí umožňuje aktualizovaný Dell Connection Manager, ktorý odteraz podporuje aj zariadenia WiGig.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá