8.3.2013 0 Comments

Prvé zariadenie s WiGig pre pracovné nasadenie

Spoločnosť predstavila Dell Wireless Dock, prvú a jedinú dokovaciu stanicu založenú na bezdrôtovej technológii WiGig. Toto zariadenie je schopné pripojiť k pracovnému notebooku periférne zariadenia ako monitor, dataprojektor, klávesnicu alebo myš pričom zvláda aj prenos videa vo vysokej kvalite. Dokovacia stanica zároveň rozširuje konektivitu notebookov a najmä ultrabookov pridaním dodatočných portov.

Bezdrôtový štandard WiGig umožňuje až 10 násobne rýchlejší prenos dát v porovnaní s poslednou generáciou WiFi sietí.Hlavnými výhodami okrem rýchlosti je jednoduchosť, flexibilita a väčšia konektivita pre zapojenie periférií. Z mobilných zariadení zatiaľ novú dokovaciu stanicu podporuje ultrabook Dell Latitude 6430u.

„Bezdrôtové dokovacie stanice prinášajú do kancelárií, na pracovné stoly a do zasadacích miestností skutočnú bezdrôtovú éru. Vďaka WiGig štandardu zmiznú káble na pripojenie periférnych zariadení úplne," povedal hovorí Pavol Varga, riaditeľ pre oblasť firemných riešení Dell Slovensko a Rakúsko. „Dell Wireless Dock je príkladom nášho prístupu k rozvoju inovatívnych riešení, ktoré prinášajú zákazníkom praktický úžitok z najnovších technológií."

Dell Wireless Dock je určený na použitie v kanceláriách, zasadacích miestnostiach či učebniach. Zariadenie ponúka rýchlu a pohodlnú konektivitu pre monitory, projektory, sieťové prvky, reproduktory a ďalšie periférne zariadenia. Podporuje až dva externé displeje pripojené cez DisplayPort alebo HDMI, obsahuje tri porty USB 3.0 pre periférne zariadenia a Audio In/Out port na prenos hlasu cez IP, pri rýchlosti až 4,6 gigabitov za sekundu.

Jednoduchú správu a manažment novej dokovacej stanice v podnikovom prostredí umožňuje aktualizovaný Dell Connection Manager, ktorý odteraz podporuje aj zariadenia WiGig.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá