Image
31.10.2012 0 Comments

Prvé testy Surface RT

Na internete sa objavili prvé testy Microsoft Surface RT tabletu a ohlasy sú pozitívne. Napríklad engadget si nový tablet pochvaľuje a rovnako aj pripojiteľné klávesnice slúžiace aj ako cover.

Samozrejme je to ARM tablet, teda skôr ako náhrada notebooku je to alternatívna k ostatným jednoduchým tabletom určeným na rýchle browsovanie, prezeranie videí, hudby a spúšťanie tabletových Metro aplikácií. Produktívne veci a x86 aplikácie nečakajte, maximálne si spíšete dokumenty v Office, ktorý je priamo implementovaný. Ak chcete aj pracovať a používať tablet ako plnohodnotný notebook, treba počkať na Surface Pro verziu s Intel procesorom alebo sa obzrieť po niektorom Windows 8 x86 riešení od iných značiek. Za rovnakých 499 dolárov bude tých alternatív na trhu niekoľko. Plus niektoré majú v cene aj klávesnicu, čo Surface nemá a treba si ju za 130 dolárov dokúpiť.

Surface.jpg

Cnet pridal aj dôležitý postreh, že ak pôjdete do RT verzie, treba rátať s tým, že Windows Store toho ponúka skutočne málo. Teda aj v tomto ohľade je vhodné brať skôr x86 verziu Windows 8 notebookov/tabletov, kde vám pôjde všetko z Windows 7.

Mimo toho však tablet rýchlo štartuje, Metro aplikácie sú rovnako svižné, k tomu je výdrž batérie vysoká, kde utiahne 9 hodín a dosahuje úrovne iPadu a kvalitnejších Android tabletov. Z hardvéru ponúka 2 GB pamäte a štvorjadrový Tegra 3 čip, USB 2.0, HDMI, kamery, senzory. Displej má 10,1 palca s rozlíšením 1366 × 768.

Škoda toho prázdneho Store, nižšieho rozlíšenia a nepribalenej klávesnice v základnej cene, ale minimálne Surface RT sám o sebe vytvára image pre Windows 8 systém a ukazuje smer do budúcnosti, kde tablety už štandardne dostávajú klávesnice a na druhej strane barikády notebooky odpojiteľné touschreen obrazovky.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá