Image
31.10.2012 0 Comments

Prvé testy Surface RT

Na internete sa objavili prvé testy Microsoft Surface RT tabletu a ohlasy sú pozitívne. Napríklad engadget si nový tablet pochvaľuje a rovnako aj pripojiteľné klávesnice slúžiace aj ako cover.

Samozrejme je to ARM tablet, teda skôr ako náhrada notebooku je to alternatívna k ostatným jednoduchým tabletom určeným na rýchle browsovanie, prezeranie videí, hudby a spúšťanie tabletových Metro aplikácií. Produktívne veci a x86 aplikácie nečakajte, maximálne si spíšete dokumenty v Office, ktorý je priamo implementovaný. Ak chcete aj pracovať a používať tablet ako plnohodnotný notebook, treba počkať na Surface Pro verziu s Intel procesorom alebo sa obzrieť po niektorom Windows 8 x86 riešení od iných značiek. Za rovnakých 499 dolárov bude tých alternatív na trhu niekoľko. Plus niektoré majú v cene aj klávesnicu, čo Surface nemá a treba si ju za 130 dolárov dokúpiť.

Surface.jpg

Cnet pridal aj dôležitý postreh, že ak pôjdete do RT verzie, treba rátať s tým, že Windows Store toho ponúka skutočne málo. Teda aj v tomto ohľade je vhodné brať skôr x86 verziu Windows 8 notebookov/tabletov, kde vám pôjde všetko z Windows 7.

Mimo toho však tablet rýchlo štartuje, Metro aplikácie sú rovnako svižné, k tomu je výdrž batérie vysoká, kde utiahne 9 hodín a dosahuje úrovne iPadu a kvalitnejších Android tabletov. Z hardvéru ponúka 2 GB pamäte a štvorjadrový Tegra 3 čip, USB 2.0, HDMI, kamery, senzory. Displej má 10,1 palca s rozlíšením 1366 × 768.

Škoda toho prázdneho Store, nižšieho rozlíšenia a nepribalenej klávesnice v základnej cene, ale minimálne Surface RT sám o sebe vytvára image pre Windows 8 systém a ukazuje smer do budúcnosti, kde tablety už štandardne dostávajú klávesnice a na druhej strane barikády notebooky odpojiteľné touschreen obrazovky.

Zdroj: sector.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá