Image
31.10.2012 0 Comments

Prvé testy Surface RT

Na internete sa objavili prvé testy Microsoft Surface RT tabletu a ohlasy sú pozitívne. Napríklad engadget si nový tablet pochvaľuje a rovnako aj pripojiteľné klávesnice slúžiace aj ako cover.

Samozrejme je to ARM tablet, teda skôr ako náhrada notebooku je to alternatívna k ostatným jednoduchým tabletom určeným na rýchle browsovanie, prezeranie videí, hudby a spúšťanie tabletových Metro aplikácií. Produktívne veci a x86 aplikácie nečakajte, maximálne si spíšete dokumenty v Office, ktorý je priamo implementovaný. Ak chcete aj pracovať a používať tablet ako plnohodnotný notebook, treba počkať na Surface Pro verziu s Intel procesorom alebo sa obzrieť po niektorom Windows 8 x86 riešení od iných značiek. Za rovnakých 499 dolárov bude tých alternatív na trhu niekoľko. Plus niektoré majú v cene aj klávesnicu, čo Surface nemá a treba si ju za 130 dolárov dokúpiť.

Surface.jpg

Cnet pridal aj dôležitý postreh, že ak pôjdete do RT verzie, treba rátať s tým, že Windows Store toho ponúka skutočne málo. Teda aj v tomto ohľade je vhodné brať skôr x86 verziu Windows 8 notebookov/tabletov, kde vám pôjde všetko z Windows 7.

Mimo toho však tablet rýchlo štartuje, Metro aplikácie sú rovnako svižné, k tomu je výdrž batérie vysoká, kde utiahne 9 hodín a dosahuje úrovne iPadu a kvalitnejších Android tabletov. Z hardvéru ponúka 2 GB pamäte a štvorjadrový Tegra 3 čip, USB 2.0, HDMI, kamery, senzory. Displej má 10,1 palca s rozlíšením 1366 × 768.

Škoda toho prázdneho Store, nižšieho rozlíšenia a nepribalenej klávesnice v základnej cene, ale minimálne Surface RT sám o sebe vytvára image pre Windows 8 systém a ukazuje smer do budúcnosti, kde tablety už štandardne dostávajú klávesnice a na druhej strane barikády notebooky odpojiteľné touschreen obrazovky.

Zdroj: sector.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá