Image
8.4.2014 0 Comments

Prvé duálne projekčné riešenie s dotykovou technológiou. Výborná náhrada za školské tabule.

MX852UST_MW853UST_Module_Regular_Right45_small copy copy.jpg BenQ predstavil novú generáciu projektorov pre vzdelávanie. Modely BenQ MW853UST a BenQ MX852UST s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou umožňujú normálnu a tiež kombinovanú projekciu dvoch projektorov. Svetovou raritou je možnosť ovládania aplikácií dotykom prsta prostredníctvom PointWrite U-Technológia.

Oba projektory sú vybavené ultra krátkou projekčnou technológiou. Projekčný pomer u BenQ MW853UST je len 0,35, čo umožňuje premietnuť 80-palcový obraz zo vzdialenosti len 28 cm. Svetlo z lampy tak neobmedzuje prednášajúceho a zásadne redukovaný je aj jeho prípadný tieň vrhaný na plátno.

Duálnu projekciu potom umožňuje zlúčenie dvoch samostatných projekcií do jedného veľkého obrazu zodpovedajúcemu bežnej školskej tabuli. A tiež naopak, dve projekcie môžu byť v prípade potreby rozdelené. Napríklad na video na jednej strane a sprievodný text na druhej.

Projektory BenQ MW853UST a BenQ MX852UST možno doplniť o dva interaktívne moduly. Prvý zaistí ovládanie aplikácií prostredníctvom špeciálneho pera. Jeho nadstavbou je potom zariadenie umožňujúce obsah projekcie presúvať, meniť a rôzne upravovať ľubovoľným predmetom, napríklad len prstom prednášajúceho.

MX852UST_MW853UST_Module_Ceiling Mount_Right_small copy copy.jpg

Interakcie sa pritom môžu zúčastniť v jednom okamihu nezávislo až štyri osoby, čo dáva lekcii či vyučovacej hodine flexibilitu a potrebný priestor pre spoluprácu. Panel nástrojov zároveň ponúka použitie rôznych farieb, tvarov a písacích pomôcok ako napríklad ceruzku alebo kriedu. Zaujímavá je tiež možnosť zmeny farby pozadia projekcie, ktorá tak môže byť príjemnejšia a lepšie čitateľná.

Projektory BenQ MW853UST s 3200 ANSI lúmenov a rozlíšením WXGA 1200 × 800 bodov vo formáte 16:10 a BenQ MX852UST s 3000 ANSI lúmenov a rozlíšením XGA 1024 × 768 bodov vo formáte 4:3, ponúkajú tiež rozsiahle profesionálne funkcie. Sú vybavené najnovšou 3D technológiou premietané cez rozhranie HDMI, s možnosťou prehrávania z Blu-ray či osobného počítača. Technológia BrilliantColor umožňuje zobrazenie aj inak ťažko reprodukovateľnej jasne žltej, azúrovej a purpurovej.

Súčasťou projektorov je tiež funkcia LAN Control slúžiaca pre prístup k ovládaniu projektora z pracovného miesta užívateľa. Takto môže byť napr. vykonaná centrálne riadená aktualizácia cez štandardný sieťový kábel RJ-45 u všetkých projektorov v sieti.

Vďaka technológii SmartEco produkuje lampa len toľko svetla, koľko je naozaj potrebné a vždy sa samostatne prispôsobí premietanému obsahu. Životnosť lampy možno týmto predĺžiť až na 7000 hodín, čo výrazne znižuje náklady na TCO.

Projektor BenQ MW853UST je dostupný za koncovú cenu 1639 euro vrátane DPH. Projektor BenQ MX852UST možno kúpiť za 1545 euro vrátane DPH. Voliteľná súprava BenQ PointWrite je k dispozícii za 225 euro s DPH. Za rovnakých podmienok možno potom prikúpiť aj modul pre dotykové ovládanie.

Videoreportáž z veľtrhu ISE 2014 ukazujúca možnosti oboch projektorov Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá