Image
16.2.2015 0 Comments

Prvé benchmarky preview verzie DX12

DirectX-12.jpg Anandtech sa pozrel na výkon prvej preview vezie DX12 v známom Swarm deme, porovnal ho s Mantle a aj DX11. Merali odťaženie procesora pri množstvách objektov na obrazovke oproti starému DX11, teda zníženie overheadu.

V zásade DX12 spravilo presne to isté ako Mantle a pekne zvýšilo framerate, prakticky výkony oboch systémov sú veľmi podobné. Jedine Mantle je pri quadcore procesoroch mierne vpredu a napak DX12 je pri dualcore je rýchlejšie. Podľa Oxide games, autorov benchmarku je to rôznym prístupom k dávkam dát a aj tým, že ich benchmark nie je optimalizovaný na oba systémy.

graf1.jpg

Celkovo sú tam malé rozdiely len okolo 1 až 5 fps medzi obomi systémami, čo ukazuje na prakticky rovnaký systém spracovania dát oproti DX11, kde sú často len štvrtinové framerate a teda zatiaľ čo DX11 ide 10 fps, DX12 a Mantle idú aj okolo 40-50 fps.

graf2.jpg

Spolu s výkonom ide hore aj spotreba a tá prakticky kopíruje výkon, kde čím viac DX12 alebo mantle vyžhavia procesor a grafiku tým viac ide hore spotreba. Mantle má znovu vyššiu spotrebu pri štvorjadrách, zatiaľ čo DX12 má svoj peak pri dvojjadrách.

graf3.jpg

Samozrejme toto je len špeciálne pripravená benchmarkové demo sústreďujúce sa na CPU overhead a ak nebude hra s tisíckami objektov na obrazovke, rozdiely budú konkrétne v tejto oblasti menšie. Na druhej strane, vývojárov to môže motivovať k skutočnému zapĺňaniu prostredí objektami.

Čo je však dôležité zistenie a to je to, že pri DX12 a mantle už môže grafiku brzdiť command procesor. Teda grafické karty mávajú len jeden vstup, cez ktorý sa do grafiky zadávajú príkazy a ktorá už pri týchto rýchlostiach začína brzdiť plné využitie GPU, napriek tomu, že nie je výkonom na maxime. Je to situácia, ktorú zrejme ďalšie karty budú obchádzať cez viac command procesorov, napríklad dva ich už má Xbox One.

Je to stále len jedna z hlavných funkcii DX12, ďalšie budú plne predstavené na GDC budúci mesiac.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá