Image
16.2.2015 0 Comments

Prvé benchmarky preview verzie DX12

DirectX-12.jpg Anandtech sa pozrel na výkon prvej preview vezie DX12 v známom Swarm deme, porovnal ho s Mantle a aj DX11. Merali odťaženie procesora pri množstvách objektov na obrazovke oproti starému DX11, teda zníženie overheadu.

V zásade DX12 spravilo presne to isté ako Mantle a pekne zvýšilo framerate, prakticky výkony oboch systémov sú veľmi podobné. Jedine Mantle je pri quadcore procesoroch mierne vpredu a napak DX12 je pri dualcore je rýchlejšie. Podľa Oxide games, autorov benchmarku je to rôznym prístupom k dávkam dát a aj tým, že ich benchmark nie je optimalizovaný na oba systémy.

graf1.jpg

Celkovo sú tam malé rozdiely len okolo 1 až 5 fps medzi obomi systémami, čo ukazuje na prakticky rovnaký systém spracovania dát oproti DX11, kde sú často len štvrtinové framerate a teda zatiaľ čo DX11 ide 10 fps, DX12 a Mantle idú aj okolo 40-50 fps.

graf2.jpg

Spolu s výkonom ide hore aj spotreba a tá prakticky kopíruje výkon, kde čím viac DX12 alebo mantle vyžhavia procesor a grafiku tým viac ide hore spotreba. Mantle má znovu vyššiu spotrebu pri štvorjadrách, zatiaľ čo DX12 má svoj peak pri dvojjadrách.

graf3.jpg

Samozrejme toto je len špeciálne pripravená benchmarkové demo sústreďujúce sa na CPU overhead a ak nebude hra s tisíckami objektov na obrazovke, rozdiely budú konkrétne v tejto oblasti menšie. Na druhej strane, vývojárov to môže motivovať k skutočnému zapĺňaniu prostredí objektami.

Čo je však dôležité zistenie a to je to, že pri DX12 a mantle už môže grafiku brzdiť command procesor. Teda grafické karty mávajú len jeden vstup, cez ktorý sa do grafiky zadávajú príkazy a ktorá už pri týchto rýchlostiach začína brzdiť plné využitie GPU, napriek tomu, že nie je výkonom na maxime. Je to situácia, ktorú zrejme ďalšie karty budú obchádzať cez viac command procesorov, napríklad dva ich už má Xbox One.

Je to stále len jedna z hlavných funkcii DX12, ďalšie budú plne predstavené na GDC budúci mesiac.


Zdroj: Sector


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá