Image
23.5.2014 0 Comments

Prototyp inteligentných hodiniek nahrádza dotykové ovládanie otáčaním, nakláňaním a gestami

smartwatch_doom.jpg Smartfóny a tablety bežne ovládame prostredníctvom dotykového displeja. To však neznamená, že dotykové ovládanie je ideálne pre každý typ zariadenia. Aj veľa zariadení z oblasti nositeľnej elektroniky je vybavených dotykovými displejmi, no napríklad Google si myslí, že v jeho platforme Google Wear bude hrať kľúčovú úlohu ovládanie hlasom. A zasa populárne smart hodinky Pebble majú klasické tlačidlá.

Výskumníci zo skupiny Future Interfaces Group pri univerzite Carnegie Mellon prichádzajú s vlastným riešením. Navrhli systém, ktorý na ovládanie aplikácií v inteligentných hodinkách umožní používať otáčanie, naklonenie či gesto kliknutia. Dokonca zostrojili funkčný prototyp a ukázali, ako celý systém funguje.

smartwatch_gestures.jpg

Vychádzali z myšlienky, že hodinky majú malé displeje a nosíme ich na zápästí, takže je ťažké zadávať presné vstupy končekmi prstov, ako sa to bežne robí na väčších displejoch. Ich prototyp možno ovládať posúvaním hore a dole, doprava a doľava, otáčaním v smere i proti smeru hodinových ručičiek či stlačením prednej časti smerom dole, čo má napodobniť kliknutie myšou.

Tím zverejnil aj demonštračné video, ktoré ukazuje, ako sa môže používateľ navigovať v mapách, stlačiť spúšť fotoaparátu, zoomovať, kresliť či dokonca hrať klasickú first-person strieľačku DOOM.


Prototyp inteligentných hodiniek má 1,5-palcový displej s rozlíšením 280 × 220 pixelov a dvojicu pohybových senzorov. Možno koncept zariadenia ešte nie je úplne doladený a vyzerá trochu neohrabane, ale je prekvapivo použiteľný. Zdokonalený hardvér by mohol umožniť presnejšie vstupy, prípadne podporovať viac gest.

Nevedno, či smart hodinky budúcnosti budú naozaj využívať tento druh ovládania alebo dotyky, hlas či mechanické tlačidlá. Každopádne koncept vyzerá sľubne.

Zdroj: liliputing.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá