Image
17.2.2015 0 Comments

Projekt Titan: Apple vraj vyvíja svoj vlastný samostatne jazdiaci elektromobil

apple_car_koncept.jpg Zdá sa, že Apple pracuje na vlastnom elektromobile. Podľa denníka The Wall Street Journal má spoločnosť tím 1000 zamestnancov, ktorí v rámci projektu Titan pracujú na elektrickom vozidle. Zdroj, ktorý si neželá byť menovaný, uviedol, že podľa pôvodného návrhu sa vozidlo podobá na minivan. Agentúra Reuters priniesla informáciu, že má ísť o samostatne jazdiaci automobil.

Článok vo WSJ vyšiel len niekoľko hodín po tom, čo Financial Times uverejnil správu, že tento technologický gigant si najal automobilových odborníkov vrátane bývalého šéfa výskumu Mercedes-Benz Johanna Jungwirtha na prísne tajný projekt. Vedúcim tímu má byť bývalý inžinier automobilky Ford Steve Zadesky.

Možno sa Apple rozhodne nezavŕšiť tento projekt, no výskum a vývoj uskutočnený v rámci neho, ako je napr. softvér pre palubnú dosku, elektronika či batéria, môže využiť v iných svojich produktoch.

Spoločnosť je totiž známa tým, že skúma možnosti rozličných technológií a zhotovuje prototypy, ktoré sa na trh nikdy nedostanú. Dlho sa hovorí napríklad o televízore „iTV", ktorý doteraz neprišiel a možno ani nikdy nepríde na trh. A aj keby to bolo v prípade tohto projektu inak, bude trvať ešte niekoľko rokov, kým sa s elektromobilom Applu stretneme na cestách.

Apple už nejaký čas spolupracuje s výrobcami automobilov napríklad na softvérovej platforme CarPlay, ktorá prináša niektoré funkcie iOS, ako je Siri či iTunes, na palubné dosky áut. V súčasnosti v Apple pracuje aspoň 46 bývalých zamestnancov automobilky Tesla.

Zdroj: mashable.com
engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá