Image
17.2.2015 0 Comments

Projekt Titan: Apple vraj vyvíja svoj vlastný samostatne jazdiaci elektromobil

apple_car_koncept.jpg Zdá sa, že Apple pracuje na vlastnom elektromobile. Podľa denníka The Wall Street Journal má spoločnosť tím 1000 zamestnancov, ktorí v rámci projektu Titan pracujú na elektrickom vozidle. Zdroj, ktorý si neželá byť menovaný, uviedol, že podľa pôvodného návrhu sa vozidlo podobá na minivan. Agentúra Reuters priniesla informáciu, že má ísť o samostatne jazdiaci automobil.

Článok vo WSJ vyšiel len niekoľko hodín po tom, čo Financial Times uverejnil správu, že tento technologický gigant si najal automobilových odborníkov vrátane bývalého šéfa výskumu Mercedes-Benz Johanna Jungwirtha na prísne tajný projekt. Vedúcim tímu má byť bývalý inžinier automobilky Ford Steve Zadesky.

Možno sa Apple rozhodne nezavŕšiť tento projekt, no výskum a vývoj uskutočnený v rámci neho, ako je napr. softvér pre palubnú dosku, elektronika či batéria, môže využiť v iných svojich produktoch.

Spoločnosť je totiž známa tým, že skúma možnosti rozličných technológií a zhotovuje prototypy, ktoré sa na trh nikdy nedostanú. Dlho sa hovorí napríklad o televízore „iTV", ktorý doteraz neprišiel a možno ani nikdy nepríde na trh. A aj keby to bolo v prípade tohto projektu inak, bude trvať ešte niekoľko rokov, kým sa s elektromobilom Applu stretneme na cestách.

Apple už nejaký čas spolupracuje s výrobcami automobilov napríklad na softvérovej platforme CarPlay, ktorá prináša niektoré funkcie iOS, ako je Siri či iTunes, na palubné dosky áut. V súčasnosti v Apple pracuje aspoň 46 bývalých zamestnancov automobilky Tesla.

Zdroj: mashable.com
engadget.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá