Image
17.2.2015 0 Comments

Projekt Titan: Apple vraj vyvíja svoj vlastný samostatne jazdiaci elektromobil

apple_car_koncept.jpg Zdá sa, že Apple pracuje na vlastnom elektromobile. Podľa denníka The Wall Street Journal má spoločnosť tím 1000 zamestnancov, ktorí v rámci projektu Titan pracujú na elektrickom vozidle. Zdroj, ktorý si neželá byť menovaný, uviedol, že podľa pôvodného návrhu sa vozidlo podobá na minivan. Agentúra Reuters priniesla informáciu, že má ísť o samostatne jazdiaci automobil.

Článok vo WSJ vyšiel len niekoľko hodín po tom, čo Financial Times uverejnil správu, že tento technologický gigant si najal automobilových odborníkov vrátane bývalého šéfa výskumu Mercedes-Benz Johanna Jungwirtha na prísne tajný projekt. Vedúcim tímu má byť bývalý inžinier automobilky Ford Steve Zadesky.

Možno sa Apple rozhodne nezavŕšiť tento projekt, no výskum a vývoj uskutočnený v rámci neho, ako je napr. softvér pre palubnú dosku, elektronika či batéria, môže využiť v iných svojich produktoch.

Spoločnosť je totiž známa tým, že skúma možnosti rozličných technológií a zhotovuje prototypy, ktoré sa na trh nikdy nedostanú. Dlho sa hovorí napríklad o televízore „iTV", ktorý doteraz neprišiel a možno ani nikdy nepríde na trh. A aj keby to bolo v prípade tohto projektu inak, bude trvať ešte niekoľko rokov, kým sa s elektromobilom Applu stretneme na cestách.

Apple už nejaký čas spolupracuje s výrobcami automobilov napríklad na softvérovej platforme CarPlay, ktorá prináša niektoré funkcie iOS, ako je Siri či iTunes, na palubné dosky áut. V súčasnosti v Apple pracuje aspoň 46 bývalých zamestnancov automobilky Tesla.

Zdroj: mashable.com
engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá