Image
2.7.2014 0 Comments

Projekt Elektronického trhoviska vstupuje do prevádzky

kalinak_min_vnutra.jpg Prvá časť Elektronického kontraktačného systému (EKS), a to Elektronické trhovisko, začala svoju prevádzku. "Dnešným dňom bolo zriadené elektronické trhovisko ako prvý nástroj, alebo subsystém Elektronickéhokontraktačného systému," povedala v utorok na tlačovej besede poradkyňa ministra vnútra Tatiana Behrová.

Podľa nej je Elektronické trhovisko prostriedok na zefektívnenie verejného obstarávania a najvýznamnejším antikorupčným nástrojom. "Dnešný systém ponúka prostredníctvom troch formulárov dva typy funkcionalít. Jednou je registrácia a druhou je opisovanie predmetov zákaziek," vysvetlila Behrová. Zároveň dodala, že ďalším krokom na trhovisku, v čase keď bude dostatočný počet registrovaných dodávateľov, bude obchodovanie, ktoré by malo začať fungovať na jeseň tohto roku.

Ako ďalej uviedla poradkyňa ministra vnútra, povinnosť nakupovať na elektronickom trhovisku majú štát, obce, vyššie územné celky, ale aj subjekty nimi spravované ako napríklad nemocnice, školy, sociálne zariadenia. Na Elektronickom trhovisku sa budú nakupovať tovary, služby a stavebné práce bežne dostupné na trhu. Finančné limity nákupu sú stanovené pri tovaroch a službách od tisíc eur do 134 tis. eur pre štát, resp. do 207 tis. eur pre ostatných. Maximálny limit pri stavebných prácach je do 5,186 mil. eur.

Elektronický kontraktačný systém sa skladá zo spomínaného Elektronického trhoviska, Dynamického nákupného systému a Elektronickej podpory procesov verejného obstarávania. Zadávateľom projektu bolo Ministerstvo vnútra SR. Realizáciu projektu má na starosti konzorcium firiem Anasoft, Slovak Telekom a Tlačová agentúra Slovenskej republiky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá