23.5.2014 0 Comments

Projekt Benefičné elektronické aukcie z darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk boli nominované v súťaži Inovatívny čin roka 2013.

Po zaťažkávajúcej skúške na Vianoce sa v roku 2013 na portáli ĽudiaĽuďom.sk naostro rozbehla služba elektronických aukcií. Účastníci si tu môžu vydražiť darčeky, alebo zážitky. Minulý rok priniesol portál aj prvú mobilnú aplikáciu na Slovensku v oblasti filantropie a donorstva, takže používatelia sa môžu zúčastňovať aukcií aj cez mobilné zariadenia v akomkoľvek technologickom prostredí.

Charitatívnu e-aukciu môžu organizovať príjemcovia, ktorí majú uverejnenú výzvu na portáli alebo darcovia, ktorí sa rozhodnú takto niekomu pomôcť. Do e-aukcie dajú tovar alebo službu, ktorú získa dražiteľ s najvyššou ponukou. Výťažok z e-aukcie ide na konkrétnu výzvu na ĽudiaĽuďom.sk, ktorú určí dražobník, teda organizátor e-aukcie.

Aplikácia bola uvedená ako priekopnícke riešenie vo filantropii pre všetky operačné systémy vo veľmi krátkom čase s nízkymi nákladmi. Ak sa používateľ prihlási do e-aukcie cez aplikáciu, push notifkácie ho zároveň informujú o tom, ako e-aukcia prebieha a že má možnosť zvýšiť svoju ponuku.

Od uvedenia elektronických aukcií vydražili návštevníci predmety a zážitky za viacej ako 21 tisíc eur, ukončených bolo 1030 aukcií a v súčasnosti prebieha 108 aukcií. Kvalitná komunikácia je pre existenciu darcovského portálu nevyhnutná a posilňuje vizibilitu v sociálnych sieťach a elektronických médiách. Zvyšuje dôveryhodnosť a kredibilitu portálu.

7. ročník súťaže Inovatívny čin roka priniesol pre neziskovú organizácia 4people ďalšie ocenenie v rade technologických inovácií a originálnych riešení. „Oceňujeme, že projekt prináša inovatívne možnosti do sveta filantropie a charity a okrem samotnej ponuky nových služieb predstavuje aj jednoznačné humánne posolstvo," uviedla Svetlana Gavorová, generálna riaditeľka SIEA. Portál ĽudiaĽuďom.sk spája filantropiu, komunitný život a dáva technológie do služieb ľuďom.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá