23.5.2014 0 Comments

Projekt Benefičné elektronické aukcie z darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk boli nominované v súťaži Inovatívny čin roka 2013.

Po zaťažkávajúcej skúške na Vianoce sa v roku 2013 na portáli ĽudiaĽuďom.sk naostro rozbehla služba elektronických aukcií. Účastníci si tu môžu vydražiť darčeky, alebo zážitky. Minulý rok priniesol portál aj prvú mobilnú aplikáciu na Slovensku v oblasti filantropie a donorstva, takže používatelia sa môžu zúčastňovať aukcií aj cez mobilné zariadenia v akomkoľvek technologickom prostredí.

Charitatívnu e-aukciu môžu organizovať príjemcovia, ktorí majú uverejnenú výzvu na portáli alebo darcovia, ktorí sa rozhodnú takto niekomu pomôcť. Do e-aukcie dajú tovar alebo službu, ktorú získa dražiteľ s najvyššou ponukou. Výťažok z e-aukcie ide na konkrétnu výzvu na ĽudiaĽuďom.sk, ktorú určí dražobník, teda organizátor e-aukcie.

Aplikácia bola uvedená ako priekopnícke riešenie vo filantropii pre všetky operačné systémy vo veľmi krátkom čase s nízkymi nákladmi. Ak sa používateľ prihlási do e-aukcie cez aplikáciu, push notifkácie ho zároveň informujú o tom, ako e-aukcia prebieha a že má možnosť zvýšiť svoju ponuku.

Od uvedenia elektronických aukcií vydražili návštevníci predmety a zážitky za viacej ako 21 tisíc eur, ukončených bolo 1030 aukcií a v súčasnosti prebieha 108 aukcií. Kvalitná komunikácia je pre existenciu darcovského portálu nevyhnutná a posilňuje vizibilitu v sociálnych sieťach a elektronických médiách. Zvyšuje dôveryhodnosť a kredibilitu portálu.

7. ročník súťaže Inovatívny čin roka priniesol pre neziskovú organizácia 4people ďalšie ocenenie v rade technologických inovácií a originálnych riešení. „Oceňujeme, že projekt prináša inovatívne možnosti do sveta filantropie a charity a okrem samotnej ponuky nových služieb predstavuje aj jednoznačné humánne posolstvo," uviedla Svetlana Gavorová, generálna riaditeľka SIEA. Portál ĽudiaĽuďom.sk spája filantropiu, komunitný život a dáva technológie do služieb ľuďom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá