23.5.2014 0 Comments

Projekt Benefičné elektronické aukcie z darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk boli nominované v súťaži Inovatívny čin roka 2013.

Po zaťažkávajúcej skúške na Vianoce sa v roku 2013 na portáli ĽudiaĽuďom.sk naostro rozbehla služba elektronických aukcií. Účastníci si tu môžu vydražiť darčeky, alebo zážitky. Minulý rok priniesol portál aj prvú mobilnú aplikáciu na Slovensku v oblasti filantropie a donorstva, takže používatelia sa môžu zúčastňovať aukcií aj cez mobilné zariadenia v akomkoľvek technologickom prostredí.

Charitatívnu e-aukciu môžu organizovať príjemcovia, ktorí majú uverejnenú výzvu na portáli alebo darcovia, ktorí sa rozhodnú takto niekomu pomôcť. Do e-aukcie dajú tovar alebo službu, ktorú získa dražiteľ s najvyššou ponukou. Výťažok z e-aukcie ide na konkrétnu výzvu na ĽudiaĽuďom.sk, ktorú určí dražobník, teda organizátor e-aukcie.

Aplikácia bola uvedená ako priekopnícke riešenie vo filantropii pre všetky operačné systémy vo veľmi krátkom čase s nízkymi nákladmi. Ak sa používateľ prihlási do e-aukcie cez aplikáciu, push notifkácie ho zároveň informujú o tom, ako e-aukcia prebieha a že má možnosť zvýšiť svoju ponuku.

Od uvedenia elektronických aukcií vydražili návštevníci predmety a zážitky za viacej ako 21 tisíc eur, ukončených bolo 1030 aukcií a v súčasnosti prebieha 108 aukcií. Kvalitná komunikácia je pre existenciu darcovského portálu nevyhnutná a posilňuje vizibilitu v sociálnych sieťach a elektronických médiách. Zvyšuje dôveryhodnosť a kredibilitu portálu.

7. ročník súťaže Inovatívny čin roka priniesol pre neziskovú organizácia 4people ďalšie ocenenie v rade technologických inovácií a originálnych riešení. „Oceňujeme, že projekt prináša inovatívne možnosti do sveta filantropie a charity a okrem samotnej ponuky nových služieb predstavuje aj jednoznačné humánne posolstvo," uviedla Svetlana Gavorová, generálna riaditeľka SIEA. Portál ĽudiaĽuďom.sk spája filantropiu, komunitný život a dáva technológie do služieb ľuďom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá