Image
4.6.2015 0 Comments

Project Soli: Miniatúrny radar Googlu rozpozná pohyby vašich prstov

project_soli.GIF Skupina ATAP (Advanced technology and Projects group) Googlu, ktorá stojí za projektmi Ara a Tango, ukázala, ako by jej najnovší experiment mohol zmeniť našu interakciu so smart hodinkami a ďalšou nositeľnou elektronikou.

Project Soli je malý senzor s radarom, ktorý rozpoznáva gestá a polohu i pohyb prstov používateľa. Má poskytnúť nový spôsob, ako budú ľudia komunikovať so svojimi inteligentnými hodinkami bez toho, aby sa dotkli ich displeja.

Myšlienka je podobná ako v prípade Leap Motion a ďalších ovládačov založených na gestách. Senzor sleduje pohyby vašich rúk, ktorými zadávate vstupy do zariadenia. Jeden z tvorcov Soli Ivan Poupyrev ukázal na podujatí Google I/O, ako snímač môže rozpoznať gestá a umožniť ľuďom ovládať funkcie v smart hodinkách bez dotyku displeja.


Na rozdiel od iných pohybových ovládačov, ktoré sú závislé od kamery, ovládač Soli je vybavený radarom, ktorý mu pomáha „sledovať submilimetrové pohyby s vysokou rýchlosťou a presnosťou". Preto je senzor Soli dostatočne malý na to, aby sa zmestil do malého čipu (menšieho než karta miniSD), začleniteľného do zariadení wearables. Sám senzor je veľký len asi ako zrnko piesku.

ATAP zvažuje uvoľnenie API pre Project Soli, aby aj ostatní vývojári mohli vytvárať aplikácie a využiť túto technológiu. Zatiaľ však Google neoznámil, kedy sa tak stane.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá