Image
4.6.2015 0 Comments

Project Soli: Miniatúrny radar Googlu rozpozná pohyby vašich prstov

project_soli.GIF Skupina ATAP (Advanced technology and Projects group) Googlu, ktorá stojí za projektmi Ara a Tango, ukázala, ako by jej najnovší experiment mohol zmeniť našu interakciu so smart hodinkami a ďalšou nositeľnou elektronikou.

Project Soli je malý senzor s radarom, ktorý rozpoznáva gestá a polohu i pohyb prstov používateľa. Má poskytnúť nový spôsob, ako budú ľudia komunikovať so svojimi inteligentnými hodinkami bez toho, aby sa dotkli ich displeja.

Myšlienka je podobná ako v prípade Leap Motion a ďalších ovládačov založených na gestách. Senzor sleduje pohyby vašich rúk, ktorými zadávate vstupy do zariadenia. Jeden z tvorcov Soli Ivan Poupyrev ukázal na podujatí Google I/O, ako snímač môže rozpoznať gestá a umožniť ľuďom ovládať funkcie v smart hodinkách bez dotyku displeja.


Na rozdiel od iných pohybových ovládačov, ktoré sú závislé od kamery, ovládač Soli je vybavený radarom, ktorý mu pomáha „sledovať submilimetrové pohyby s vysokou rýchlosťou a presnosťou". Preto je senzor Soli dostatočne malý na to, aby sa zmestil do malého čipu (menšieho než karta miniSD), začleniteľného do zariadení wearables. Sám senzor je veľký len asi ako zrnko piesku.

ATAP zvažuje uvoľnenie API pre Project Soli, aby aj ostatní vývojári mohli vytvárať aplikácie a využiť túto technológiu. Zatiaľ však Google neoznámil, kedy sa tak stane.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá